PETROLawards 13

7. ročník prestižní profesní celooborové soutěže

PETROLAWARDS 13 -   VYHLÁŠENÍ VÍTĚZNÝCH NOMINACÍ  

Sedmý ročník tradičních cen PETROLawards 13 za významné počiny v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice zná své vítěze. Jejich vyhlášením vyvrcholil letošníPETROLsummit, který se konal 23. října v kongresovém centru hotelu Clarion v pražských Vysočanech.

PETROLawards13_1
Ředitelka vydavatelství PETROLmedia předává zástupcům čerpací stanice Benzina Plus z Vystrkova u Humpolce cenu pro držitele ceněného titulu Dallmayr Čerpací stanice roku.

Celodenní setkání bezmála dvou stovek odborníků, profesionálů, novinářů a osobností ze všech oblastí, které souvisí s výrobou, distribucí, prodejem a spotřebou pohonných hmot přineslo letos především zajímavou diskuzi na téma pro jedny kontroverzní a pro jiné vítané novely zákona o pohonných hmotách, která vstoupila v platnost 1. října.

Pozvaní hosté si mohli vyslechnout dopolední blok přednášek a poté diskutovat o nejpalčivějších problémech, které dnes zajímají hlavně distributory ale čerpadláře a přidružené odbory. Velký prostor dostali experti na daně a cla související s dovozem a distribucí pohonných hmot a minerálních olejů do ČR. Odpolední blok byl věnován z velké části alternativním druhům paliva pro spalovací motory, které dnes dostávají zelenou i díky nižším emisím a lepší ekonomice provozu.

Mezi oběma programovými bloky proběhlo slavnostní vyhlášení cen PETROLawards. Nejprestižnější kategorii Osobnost roku získal letos s velkým náskokem generální ředitel Generálního finančního ředitelství Jan Knížek před Jaromírem Hynkem, specialistou pro jakost v rámci odboru řízení jakosti společnosti Čepro, a Jaroslavem Dvořákem, ředitelem společnosti Beta Control.
V kategorii Projekt roku dostal od odborné poroty nejvíce hlasů projekt nových energeticky úsporných čerpacích stanic společnosti Benzina, před inovativním systémem VR Refiner od společnosti PH GIA, který umožňuje zpětné zkapalnění rekuperačních par při přečerpávání paliva. Třetí se umístila inovativní mycí linka s čerpací stanicí pro cisterny a nákladní vozy postavená firmou Pašek v Kaznějově ve spolupráci s firmou Christ.

Kategorii nadějí Unipetrol Junior projekt roku vyhrál letos gymnazista Jan Habětínek z Chebu, který zpracoval na vysoké úrovni téma "Alternativní paliva pro dopravu", před Dominikem Hrkalem z gymnázia v Českém Těšíně za práci "Vliv dopravy na životní prostředí" a trojicí studentů David Jirsa, Radim Bittner a Ondřej Skála z gymnázia ve Strakonicích, který se ve svém projektu zaměřili na "Druhy paliva a nové zdroje energie pro dopravu".

Jestliže výsledky ve výše uvedených kategoriích vycházely ze subjektivního hodnocení poroty, souboj o nejlepší čerpací stanici v České republice rozhodl objektivní a detailní hloubkový audit, který na nominovaných benzinových pumpách provedla externí specializovaná firma. O vítězi se rozhodovalo mezi šesti čerpacími stanicemi, které dosáhly nadstandardní kvalitativní úrovně a získaly po čtyřech PETROLkapkách. Nejvyššího ratingu nakonec dosáhla a držitelem letošního titulu Dallmayr Čerpací stanice roku se stala pumpa Benzina Plus ve Vystrkově u Humpolce před čerpacími stanicemi Lukoil (Praha 10 - Horní Počernice) a OMV (Praha 4 - Modřany).  Vítěz si odvezl z Prahy certifikát na vybraný nápojový automat od partnear této soutěřní kategorie PETROLawards - společnosti Dallmayr Vending & Office.

O nejlepší čerpací stanici v kategorii Vox Populi hlasovali také čtenáři serveru Petrol.cz. Nejvíce hlasů dali shodou okolností rovněž čerpací stanici Benzina Plus ve Vystrkově, v kategorii Vox Populi - Projekt roku je rovněž nejvíce zaujal projekt energeticky úsporných čerpacích stanic společnosti Benzina.


PA 13 Výsledky

Nominace

Čerpací stanice roku

Junior projekt roku

Osobnost roku

Projekt roku

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE A PŘIHLÁŠKY

UNIPETROL - JUNIOR PROJEKT ROKU - PŘIHLÁŠKA

 • Soutěžní studentské projekty zaměřené na problematiku zpracování ropy, výrobu a spotřebu ropných produktů, zejména paliv z technického, ekonomického a ekologického pohledu. Odborná komise vybere dva projety do finále, ve kterém je jejich autoři presentují před auditoriem PETROLsummitu. Komise na základě prezentace vybere vítěze v hlavní soutěži PETROLawards.

Hodnocení: Odborná komise


PROJEKT ROKU - PŘIHLÁŠKA

 • Těžba, skladování a doprava ropy, obchod s ropou.
 • Vývoj a výroba produktů - pohonných hmot (včetně plynných, alternativních), maziv, aditiv a provozních kapalin.
 • Technologická řešení pro těžbu ropy, rafinerie, míchárny olejů, sklady a veškeré související provozy, technologie a logistické systémy pro dopravu a distribuci pohonných hmot a dalších produktů.
 • Velkoobchod, skladování a distribuce produktů.
 • Měření jakosti produktů, monitoring kvality.
 • Technologie a vybavení čerpacích stanic, provozů mytí a drobné údržby vozidel.
 • Provoz, servis a údržba čerpacích stanic a myček, metrologie, revize a další servisní služby.
 • Logistika, merchandising a prodej zboží a dalších služeb na čerpacích stanicích.
 • Marketing, komunikace se zákazníky.
 • Design, projektování čerpacích stanic, projekty remodelingu a rebrandingu.
 • Vědecko-technická publikační a vydavatelská činnost, přednášky, vývoj a výzkum, poradenství.
 • Organizace a realizace oborově zaměřených akcí, seminářů, workshopů, přednášek.

Hodnocení: Odborná komise / Hlasování veřejnosti na PETROL.cz - VOX POPULI


OSOBNOST ROKU - PŘIHLÁŠKA

 • Osobnosti z řad odborníků i laické veřejnosti, které svým počinem či pravidelnou dlouholetou činností významně přispěly k rozvoji jakékoliv části oboru výroby a distribuce pohonných hmot, čerpacích stanic, ochrany životního prostředí a podpory rozvoje mobility.

Hodnocení: Odborná komise


DALLMAYR - ČERPACÍ STANICE ROKU - PŘIHLÁŠKA

 • Nominované čerpací stanice projdou hloubkovým auditem, který stanoví jejich kvalitativní úroveň.

Hodnocení: Výsledky auditu / Hlasování veřejnosti na PETROL.cz - VOX POPULI


Pravidla soutěže

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/03 Téma číslaUNITI
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek