Unikátní novinka pro skladování a výdej AdBlue na veřejné čerpací stanice

Projekt roku, Kingspan

Již celá čtyři desetiletí vyrábí společnost Kingspan nejrůznější zařízení pro skladování nafty, oleje, AdBlue či hnojiv                          v kapacitách od dvě stě až do sto tisíc litrů, které pak dodává nejen na český, ale i evropský trh. Jako jeden z lídrů trhu nemohla firma Kingspan na stuttgartském veletrhu chybět. S manažerem Ing. Janem Bláhou, zodpovědným za český a slovenský trh, jsme si povídali především o novinkách pro rok 2018.

"Naší největší novinkou je představení unikátní nádrže na skladování kapaliny AdBlue pro veřejné čerpací stanice SlimLine Edge, s objemem 4500 litrů. Jedná se nejen o nádrž s výdejním stojanem, ale o komplexní řešení včetně bezpečnosti, ochrany životního prostředí a designového řešení. Tuto nádrž vyrábíme v několika barevných provedeních, včetně vytvoření designu přímo na míru danému zákazníkovi." říká Jan Bláha.

Samotná nádrž je dvouplášťová a teprve pak je ještě "zabalená" do vnějšího designového obalu, takže je svým způsobem tříplášťová. Z toho vyplývá její označení TriComp. Jedná se zároveň patentovaný systém ochrany do každého počasí od krutých mrazů až po tropická vedra. "Můžeme ji dodat jak s integrovaným výdejním systémem, tak i s externím čerpacím automatem," dodává Jan Bláha.

Novinka je určena hlavně na veřejné pumpy. "Čerpací stanice velkých sítí, jako je Benzina nebo Shell, dbají i na vnější design a tohle je výrobek určený hlavně pro ně," říká Jan Bláha a dodává: "Ale zajímavostí je, že vůbec první prodaná nádrž v Evropě míří knám do Česka a kupodivu k privátnímu klientovi..."

Menší soukromé čerpací stanice většinou kupují klasické nádrže na AdBlue SlimLine, které nemají tak revoluční design, ale zase nabízejí variabilitu objemů od 1333 l do 15.000 l a dvě možnosti šířky nádrže, což je důležitý aspekt na čerpacích stanicích, kde je málo prostoru. V nabídce pak stále zůstávají klasické nádrže BlueMaster, které se vyrábějí v objemech od dvou až do devíti tisíc litrů s širokými možnostmi jejich řízení. Tyto nádrže jsou vhodnější pro neveřejné tankování AdBlue.

Společnost Kingspan je ve výrobě těchto zařízení v Česku jasnou jedničkou. Klienty jsou jak velké  firemní fleety, tak malí zákazníci, ale i například Hasičský záchranný sbor ČR. Prodej nádrží pak zajišťuje společně se svými dealery. Nicméně spousta instalací je přímo na zakázku, takže Kingspan spolupracuje s českými výrobci, jako je tradiční výrobce stojanů Adast, frma BMS1 nebo Tokheim Acis, která pro změnu zajišťuje servis nádrží. S obchody v zemi, kde se veletrh Uniti koná, je to složitější. "Německý trh má samozřejmě větší potenciál, ale také je tady jiná legislativa a větší konkurence. Ale snažíme se                     a i zde dlouhodobě prodáváme naše kompletní portfolio," dodává Jan Bláha.

KING

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek