Nové čerpací stanice na Slovensku

Projekt roku, BAEST Machines & Structures, a.s.

 

Detva, Pezinok, Senec a Vráble - to jsou čtyři slovenská města, kde mohou řidiči od tohoto roku zastavit a načerpat pohonné hmoty na nově vzniklých samoobslužných čerpacích stanicích.

baest

Nových čerpacích stanic si nelze nevšimnout díky jejich neotřelému designu.  Společným rysem všech těchto stanic je moderní a funkční řešení jejich zastřešení. Klasická střešní konstrukce, kterou známe u většiny čerpací stanic, byla nahrazena atypickým obloukovým zastřešením.  Navíc se jedná o stoprocentně samoobslužné čerpací stanice vybavené výdejními stojany s platebními automaty. Díky tomu je možné využít služeb čerpacích stanic nepřetržitě, bez noční přestávky.

Tyto čtyři čerpací stanice jsou prozatím jedinými realizacemi tohoto typu na Slovensku a jejich filozofií je přilákat zákazníky na designově odlišné provedení. Zhotovitelem celého díla je slovenská obchodní firma, která si za svého partnera vybrala českou strojírenskou firmu BAEST Machines & Structures, a.s., jež je dodavatelem nejen zastřešení, ale také nádrží typu "Quatro" včetně potrubních rozvodů umístěných pod výdejními stojany. Českým řidičům již tento koncept slouží několik let v Průhonicích u Prahy.

Moderní design zastřešení byl navržen ve spolupráci s renovovaným architektem. Zastřešení je tvořeno ocelovou konstrukcí a opláštěním z dibondových desek. Na první pohled kompaktní střecha se skládá z tvarově složitých prvků, které jsou vyrobeny v benešovské firmě, dopraveny na místo realizace a na místě smontovány do finální podoby.

Nelze než popřát, aby nově vzniklé čerpací stanice byly ozdobou v místě jejich realizace a bezproblémově sloužily všem řidičům, kteří jejich služeb využijí.

baest

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek