Programy hledání nových odborníků - Growww a Freshhh

Projekt roku – Čerpací stanice, Myčky, Shop a Gastro, MOL Česká republika, s.r.o.

Programy Growww a Freshhh - šance pro budoucí profesionály

Skupina MOL pořádá programy hledání nových talentů Growww a Freshhh 2016, které jsou součástí její strategie hledání nejtalentovanějších odborníků z regionu a doplnění týmů jak v sídle společnosti, tak i v jejích pobočkách.

Freshhh

Growww

Growww je jednoletý intenzivní program pro absolventy, který nabízí těm nejtalentovanějším jedinečnou příležitost začít svou kariéru v mezinárodní ropné a plynárenské společnosti, získat pracovní zkušenosti pod vedením profesionálů a osvědčit se v multikulturním pracovním prostředí. Během programu studenti získají vědomosti o odvětví účastí v Business Education Programme (BEP) a vytvoří si profesionální vztahy. Každý mladý profesionál je mentorován starším kolegou. Po ukončení programu většina jeho účastníků pokračuje ve své kariéře ve Skupině MOL na odborných nebo specializovaných pozicích.

Program Growww nabízí absolventům více než 170 pozic v rámci celé skupiny v oborech, jako je strojírenství, ekonomie, IT, přírodní a společenské vědy. Pozice jsou otevřeny ve 13 zemích - v Maďarsku, Rakousku, Slovensku, Německu, Srbsku, Slovinsku, Pákistánu, Chorvatsku, Rumunsku, Bosně a Hercegovině, Itálii, Polsku a České republice. Program Growww také pomáhá ženám urychlit profesionální růst. Minulý rok přijal obzvláště vysoký podíl uchazeček (přes 35 % v porovnání s průměrem v rámci odvětví i společnosti). Od prvního spuštění programu Growww v roce 2007 bylo přijato 1 770 jeho účastníků a téměř 40 % bývalých účastníků programu bylo ve společnosti povýšeno.

Freshhh

Zábavná simulační hra z ropného a plynárenského průmyslu, Freshhh, čeká na to, až v ní univerzitní studenti projeví znalosti v reálných situacích. Freshhh je mezinárodní online studentská soutěž, v níž studenti v tříčlenných týmech musejí od základů vybudovat novou ropnou společnost, činit rozhodnutí ve výzkumných a vývojových projektech a při správě rafinérie různých produktů a nalézt nejlepší portfolio produktů k zajištění co nejvyššího zisku. Pět nejlepších týmů ze soutěže Freshhh se utká v živém finále, které se koná 25. května v Praze. Nejlepší týmy budou mít možnost vyhrát celkem 25 000 eur a získat nabídku zaměstnání v mezinárodním týmu Skupiny MOL.

Tomáš Pavlík, Operator Training System Engineer ve společnosti Slovnaft, členské společnosti Skupiny MOL, a někdejší finalista soutěže Freshhh 2008, o obou programech řekl toto: "Poté, co jsem dosáhl nejvyšší příčky v soutěži Freshhh, nabídli mi místo v programu Growww Skupiny MOL. Program Growww byl výborný zážitek, zvláště několikaměsíční práce na směny - to mi skutečně otevřelo oči a díky tomu dnes vím, jak to funguje ve skutečné rafinérii."

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/04 Téma číslaVIF a prémiové benzíny
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek