Vendys&V Jablonec

Čerpací stanice roku, Vendys Petrol s.r.o.

Symbióza se čtyřhvězdičkovým hotelem

Čerpací stanice Vendys&V v Jablonci nad Nisou na velmi omezeném prostoru nabízí zákazníkům vysoce komfortní tankování a uvnitř kiosku služby, které nesou znatelný otisk úzké spolupráce se čtyřhvězdičkovým hotelem.

Vendys 1

V sevření mezi domy a řekou

Čerpací stanice Vendys&V je doslova vklíněna do proluky mezi domy v Podhorské ulici, která je jakousi výpadovkou z Jablonce do rekreačních oblastí Jizerských Hor a Krkonoš. Je až s podivem, jak efektivně se její projektant vypořádal s omezeným prostorem. Na obdélníček pozemku se podařilo vtěsnat výdejní stání s pěti tankovacími místy, dostatek parkovacích ploch, výdej LPG a zdánlivě malinký kiosek. Prodejna není příliš veliká, a přesto se do ní podařilo zakomponovat gastroprovoz s vnitřním posezením u barových stolků. Velkou část zázemí zabírá špičkově vybavená přípravna a malé sklady. Kancelář a prostory pro personál jsou umístěny v nenápadném podkroví pod lomenou střechou. V čelní frontě kiosku je letní posezení, ale provozovatelé plánují jeho přesunutí na terásku směrem k řece Nise, kde návštěvníci nebudou tolik obtěžováni rušným provozem mezi výdejní plochou a prodejnou.

Vendys 3

Drtivou většinu zákazníků tvoří především obyvatelé Jablonce a okolí, o víkendech se zde stavují rekreanti, putující zejména v zimě směrem na Bedřichov a Harrachov. Ti pomáhají vyrovnat tradiční propad prodejů v zimě, i když zrovna letošní zima s nedostatkem sněhu moc pasantů nepřilákala a výpadek oproti předchozímu roku byl znatelný.

Stanice nabízí kromě standardní nafty a benzínu ještě naftu bez biosložky, která si získala poměrně širokou klientelu. Na totemu v době naší návštěvy nesvítila cena za palivo E85. Jeho prodeje nenaplnily původní očekávání, a tak provozovatel čerpací stanice - soukromá společnost Vendys Petrol - ho doprodal a plánuje jeho náhradu za jiný produkt. Do rohu hned za vjezdem do areálu se podařilo situovat výdej LPG.

Vendys 2+7

Symbióza se čtyřhvězdičkovým hotelem

Majitel společnosti kromě původního zaměření na obchod a distribuci s ropnými produkty již deset let úspěšně provozuje síť hotelů Morris. Symbióza čerpací stanice se čtyřhvězdičkovým hotelem je docela zřetelně patrná. Vendys na svých stanicích po vzoru velkých sítí zavedl loyalitní systém, který si zákazníci velmi oblíbili: sbírají za tankování body a mohou tak získat zajímavé a přitom unikátní benefity od masáží v hotelovém wellness, přes večeři pro dva, až po pobyt v hodnotě okolo 5.000 Kč.

Obsluha čerpací stanice se pravidelně účastní tréninků hotelového personálu zaměřených na přístup k zákazníkovi. Pozornost a úslužnost obsluhy v prodejně navozuje permanentně příjemnou atmosféru. Audit ale zjistil výrazné rezervy v efektivním uspořádání nabídky zboží a především ve zcela chybějícím aktivním prodeji. Na druhou stranu vysokou úroveň mají veškeré gastroslužby, jejichž základem je úzká spolupráce s hotelovou kuchyní.

Vendys 5

Gastronomické speciality

Jablonecký Vendys na velmi omezené ploše nabízí maximální škálu počínaje kompletním kávovým servisem s možností samoobslužného kávovaru i kávy připravené obsluhou v kavárenském stylu servírované do porcelánu či skla se vším, co k tomu náleží. V nabídce bistra je ke kávě pečivo z rozpeku, čerstvé bagety a sendviče. Vděčným artiklem z teplých jídel podobně jako na jiných pumpách jsou párky v rohlíku, díky spolupráci s místním řezníkem se plánuje doplnit nabídku například o teplou sekanou. Před časem se zde dotazoval zákazník na toasty, což inspirovalo provozovatele, nakoupil se kontaktní gril, ve spolupráci s hotelovou kuchyní se vyladila receptura a dnes čerpací stanice prodá na 50 toastů denně.

Vendys 6+4

Unikátní gastronomickou specialitou jsou však teplé polévky. Ty vaří šéfkuchař hotelové kuchyně, následně jsou šokově zamrazeny. Firma pořídila dokonce pro distribuci jídel malý rozvážkový automobil s mrazírenským nákladovým prostorem. V přípravně na čerpací stanici je k dispozici pro jejich uskladnění speciální mrazící skříň a technologie pro ohřev. Šéfkuchař na čerpací stanici osobně přijel a naučil obsluhu do sebemenšího detailu správnému postupu přípravy polévek, aby byly chuťově identické jako v hotelové restauraci. Je nasnadě, že polévky mají u zákazníků velký ohlas. Nejoblíbenější je boršč, dále se dobře prodává česnečka, gulášové polévky a vývary. Tradiční dršťkovou polévku, která je obecně v Česku bestsellerem, z prodeje stáhli, jelikož po opětovném ohřátí se dršťky svařily a musely se následně doplňovat.


Čerpací stanice Vendys Jablonec nad Nisou

Provozovatel: Vendys Petrol. s.r.o.

Provozní doba: Po-Pá 6 - 22, So-Ne 7 - 22, noční bezobslužný prodej PHM

Nabídka produktů:

 • Natural 95
 • Nafta
 • Nafta bez BIO
 • E85 (nebylo momentálně k dispozici)
 • LPG

Služby: Prodejna, bistro, kompresor

Počet zaměstnanců: Celkem 4 stálí, z toho 2 ženy a 2 muži

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

 • Perfektně využité dispozice pozemku s dvojpodlažním kioskem s kanceláří v podkroví
 • Nabídka gastro - vysoce kvalitních polévek
 • Možnost nočního bezobslužného tankování - tankautomat k dispozici na všech stojanech

Skryté rezervy:

 • Aktivní prodejní komunikace personálu
 • Merchandising, efektivní uspořádání nabídky zboží
 • Omezená chladicí kapacita

 

Kvalitativní úroveň čerpací stanice:

kapky 3 - premium

Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards v kategorii Čerpací stanice roku.

Convenience

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek