Shell - Koterovská, Plzeň

Čerpací stanice roku, Shell Czech Republic a.s.

Shell Plzeň, Koterovská

Za mimořádně vynikajícím výsledkem auditu čerpací stanice Shell v Plzni na Koterovské ulici stojí především maximální profesionalita, proaktivní a vstřícný přístup personálu i nový Billa stop&shop.

Shell Plzeň 1

Billa stop&shop přinesl novou kvalitu

Čerpací stanice Shell v Plzni na Koterovské ulici by mohla být jednou z mnoha čerpacích stanic stejné značky. Stejné totemy, stejné shopy, stejné záchody, jednotný marketing. Za síťovou uniformitou se může její provozovatel se svými lidmi pohodlně schovat nebo může naopak nabídnout totální profesionalitu, vstřícnost a komunikativnost. Druhý příklad klade všeobecně vysoké nároky na personál i samotného nájemce, ale výsledkem je široká obec věrných zákazníků, kteří i uvnitř tak rozvětvené sítě dávají přednost té své čerpací stanici, kam se rádi vracejí. To samozřejmě přináší i kýžený obchodní nebo chcete-li prodejní úspěch.

Stanice v Plzni na Koterovské ulici je jednou z prvních, které Shell v Česku vybudoval. Jedná se o standardní vysokokapacitní stanici městského typu s mycí linkou, která nedávno prošla modernizací. I původní části stanice působí zánovním dojmem, což svědčí o usilovné a systematické péči provozovatelů o čistotu a údržbu interiéru i exteriéru. Dojem kazí jen pár detailů: pobořený reklamní poutač a vyvrácená značka na vjezdu či poškozené skříně vysavače a kompresoru v zadním traktu a také je patrné, že i přes aktuální úsilí personál prohrává boj s odstraňováním tmavých úkapů z okolí výdejních stojanů.

Shell Plzeň 2

Poslední a zároveň podstatnou změnou byla rekonstrukce staré prodejny a sociálního zařízení. Prodejní plocha shopu byla rozšířena v rámci implementace nového konceptu partnerské společnosti Billa s názvem stop&shop. Nové regály s profesionálně naaranžovanou a průběžně doplňovanou nabídkou převážně potravinářského sortimentu lákají zákazníky k nákupům. Další novinkou je také možnost poslat zásilku službou DHL do celého světa prostřednictvím informačního terminálu pohodlně z čerpací stanice. Za zmínku stojí i široká nabídka kávy, od obyčejné instantní přes espresso z čerstvě umleté kávy z automatu až po připravenou rukou obsluhy do hrnečku nebo skla.

Shell Plzeň 4

Unikátní řízení a motivace personálu

Pokud hovoříme o vysoké úrovni čerpací stanice, pak je především zásluhou jejího personálu. O profesionalitě celého týmu stanice svědčí zcela mimořádný a vynikající výsledek auditu. Velmi zkušený nájemce za více než 20tiletou praxi nalezl účinný systém organizace a motivace zaměstnanců. Na čerpací stanici pracuje celkem 13 zaměstnanců, z toho je jedna vedoucí čerpací stanice, ve směně jsou pak 2 pracovnice za kasou, které například pečou i čerstvé pečivo. Potom je zde jedna pracovnice, která má ve své kompetenci výhradně Billa Shop včetně objednávek, uspořádání a doplňování nabídky zboží a prodejních akcí. Ve směně v době nejvyššího vytížení stanice se prolínají dva venkovní prodejci, kteří nejen pomáhají zákazníkům s tankováním, ale velmi nenásilnou formou se nabízejí s pomocí při doplňování provozních kapalin nebo doporučují programy mytí. Zároveň se starají o údržbu a úklid venkovních prostor a myčky.

Shell Plzeň 5

V týmu jsou zaměstnanci, kteří zde pracují 10 let, dokonce i 20 let, ti tvoří pevné jádro pracovního kolektivu. Pozoruhodná je především poměrně unikátní spolupráce s vysokoškoláky studujícími na plzeňských vysokých školách, které na pumpě dle potřeb využívají jako brigádníky. Vůbec ale nejde o běžný způsob brigády u čerpací stanice, kdy studenti myjí skla na autech a přijímají nedaněnou odměnu v hotovosti od vděčných zákazníků. Zde musí splňovat všechny standardy kladené na řadové zaměstnance. Nejdříve musí projít řádným proškolením, musí být oblečení do firemního stejnokroje. Poté si je přezkouší jak vedoucí stanice, tak i osobně nájemce. Teprve pak mohou "na plac", do krátkého zácviku jako obsluha v shopu i za pokladnou! Spolupráce vydrží zpravidla po celou dobu jejich studia k oboustranné spokojenosti. Studenti průběžně informují vedoucí čerpací stanice o svém volném čase, kdy jsou k dispozici a tímto způsobem pomáhají provozovateli stanice posilovat tým personálu na víkendy, zaskakovat na nočních nebo vykrývat výpadky při nemocích a dovolených.

Shell Plzeň 3


Čerpací stanice Shell Plzeň, Koterovská

Provozovatel: Shell Czech Republic, a.s.

Provozní doba: nonstop

Nabídka produktů:

 • Shell FuelSave Natural 95
 • Shell FuelSave Diesel
 • Shell V-Power Nitro+ 95
 • Shell V-Power Nitro+ Diesel
 • Shell V-Power Nitro+ RacingSlužby: Prodejna, bistro, kompresor, vysavač, myčka

Počet zaměstnanců: Celkem 13 stálých, z toho 9 žen a 4 muži

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

 • Kompetentní, aktivní, vstřícný a příjemný personál
 • Profesionální uspořádání a doplňování nabídky zboží v shopu
 • Unikátní systém řízení a motivace personálu

Skryté rezervy:

 • Chybí venkovní posezení
 • Propadlá vozovka a poškozený poutač u vjezdu
 • Vysavač a kompresor - poškozené skříně se zašlými popisky

 


Kvalitativní úroveň čerpací stanice:

Kapka premium

Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards v kategorii Čerpací stanice roku.

Convenience

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/01 Téma číslaDistribuce pohonných hmot
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek