MOL, Vyškov u Brna

Čerpací stanice roku, MOL Česká republika, s.r.o.

MOL, Vyškov u Brna

Po cestě po páteřní české dálnici D1 z Ostravy třicet kilometrů před Brnem láká motoristy nově rekonstruovaná čerpací stanice MOL k tankování aditivovaných a prémiových paliv. K tomu nabízí občerstvení či odpočinek ve zcela nové prodejně Fresh Corner.MOL Vyškov u Brna - 1

Změna sortimentu paliv

V lavinovém rebrandingu benzinových pump Lukoil či Agip je stanice ve Vyškově tak trochu výjimkou. Prošla totiž nejen důkladnou rekonstrukcí výdejní plochy, ale českému zákazníkovi navíc premiérově představila nový korporátní koncept shopu Fresh Corner.

MOL Vyškov u Brna - 2

Na frekventované odpočívce dálnice D1 vybudovala čerpací stanici JET již v roce 1997 společnost Conoco-Phillips, která následně v roce 2000 na místě malinkého kiosku postavila svůj první velkoprostorový shop Jiffi v Česku. Po odchodu Američanů ze středoevropského trhu prošla stanice pouze rebrandingem do barev nového majitele - ruského Lukoilu. Rozsáhlou rekonstrukci prodělala čerpací stanice začátkem pololetí minulého roku. Kromě nového totemu, atik přestřešení a designových prvků ve standardu MOL byly na výdejní plochu osazeny zcela nové multiproduktové výdejní stojany pro výdej paliv, jež na každé refýži nadstandardně doplňují solitérní stojany pro výdej kapaliny do ostřikovačů. Dojem trochu kazí starý nátěr podhledu přestřešení, na kterém zůstaly stopy po odstraněných svítidlech při jejich náhradě za LED.

MOL Vyškov u Brna - 3

První velkou změnou je pro zákazníky nabídka paliv. Po dlouhých letech, kdy si na tomto místě navykli na nabídku pouze základního sortiment paliv benzinu a nafty (Lukoil i JET vyznávali diskontní cenovou strategii), se MOL rozhodl jít cestou vysoké kvality a nabízí zde výhradně paliva aditivovaná, respektive prémiová. Účinnou pomocí při tankování je pro nerozhodné zákazníky bezesporu nový standard společnosti - pracovník venkovní obsluhy. Zákazníci nejenže neznají paliva prémiová značky EVO, ale často si pletou aditivaci s příměsí biosložek. A tak je "placař" prakticky neustále v jednom kole a ochotně vysvětluje přínosy moderních sofistikovaných paliv zákazníkům.

Fresh Corner navozuje příjemnou atmosféru

MOL Vyškov u Brna - 7

Druhou a velmi citelnou změnou je nový shop, ve kterém byly v podstatě na původním půdorysu rozšířeny veřejné obchodní prostory. Moderní interiér prodejny navozuje velmi pozitivní a příjemné pocity u všech návštěvníků. Nosnou kategorií nového konceptu obchodu pod názvem Fresh Corner je kvalitní káva, kterou si mohou zákazníci samostatně našenkovat do to-go kelímku u dvou supermoderních samoobslužných kávovarů nebo jim ji v bistru do skla či porcelánu připraví obsluha klasickým baristickým způsobem na pákovém automatu. Dalším pilířem obchodu jsou čerstvé bagety, které průběžně připravují dvě výhradně na tuto činnost specializované pracovnice. Nabídku pokrmů doplňuje pečivo z rozpeku a teplá kuchyně založená na klasických a nejžádanějších artiklech - párku v rohlíku a dvou druzích polévek.

MOL Vyškov u Brna - 4

S proměnou čerpací stanice z víceméně diskontní na prémiovou se mění i její klientela. Zatímco dříve stanici navštěvovali především zákazníci citliví na ceny, dnes se zde stále více zastavuje movitější klientela, která si dokáže za kvalitu a pohodlí připlatit. Drtivou většinu zákaznické klientely tvoří tranzitující, jednotlivě pak místní klientela. Díky poloze na cestě si čerpací stanici oblíbili Poláci, kteří tudy cestují na jih. Nový shop s bistrem a pohodlným posezením s odpovídající kapacitou přilákal rychle celé autobusy plné turistů. Po půl roce od uvedení do provozu jdou prodeje utěšeně nahoru a provozovatelé se těší na začínající letní sezónu. Poněkud zaskočeni ale budou imobilní zákazníci, kteří budou chtít využít pro ně určené WC, které slouží personálu jako úklidová komora. Vzhledem k tomu, že každou noc je celá odpočívka doslova zatarasena odstavenými kamiony, je dalším tématem k zamyšlení pro provozovatele stanice poskytnout řidičům kamionů za poplatek minikoupelnu se sprchou, která se dnes stává obecným standardem.

MOL Vyškov u Brna - 8

Nový koncept čerpacích stanic MOL v roce 2015 pilotně ověřovaný ve Vyškově přináší zákazníkům nejen pohodlí, pohodu a příjemný zážitek z návštěvy, ale i některé nové trendy. Důležitý je pak výsledný komerční úspěch v podobě deklarovaného zvýšení obchodního výkonu.

 MOL Vyškov u Brna - 7

Čerpací stanice MOL Vyškov

Provozovatel: MOL Česká republika, s. r. o.

Provozní doba: nonstop

Nabídka produktů: Natural 95 s aditivy, EVO Natural 100, Diesel s aditivy, EVO DIESEL+, LPG, adBlue, SHERON - kapalina do ostřikovačů

Služby: Prodejna, bistro, kompresor, parkoviště

Počet zaměstnanců: Celkem 13 stálých, z toho 9 žen a 4 muži

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

  • Výdej kapaliny do ostřikovačů na každé refýži
  • Aktivní obsluha na výdejní ploše
  • Kapacita a úroveň prodeje kávy

Skryté rezervy:

  • Nátěr podhledu přestřešení není celistvý, stopy po demontáži původních svítidel
  • WC pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace slouží personálu jako úklidová komora
  • Sprcha/koupelna pro řidiče není k dispozici

 kapky 3

Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards v kategorii Čerpací stanice roku.

 Convenience

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/01 Téma číslaDistribuce pohonných hmot
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek