MOL Pardubice, Pražská ulice

Čerpací stanice roku, MOL Česká republika, s.r.o.

Čerpací stanice MOL v Pardubicích na Pražské ulici prošla nedávnou generální přestavbou shopu na nový koncept Fresh Corner. Zákazníky zde čeká velmi příjemná atmosféra nejen díky novému a čistému interiéru prodejny, ale především díky ochotné, vstřícné a profesionální obsluze.

MOL, Pardubice 1

Pilířem úspěchu je dobrá káva

Čerpací stanici v Pardubicích u kdysi velmi frekventované výpadovky s příznačným jménem Pražská postavila společnost Conoco. Později nevyhovující malý kiosek přestavěla na velkoprostorovou prodejnu JIFFI s pokladnami v typickém ostrůvku nešťastně umístěném ve středu prodejny. Pak několik let provozovala stanici společnost LUKOIL a v průběhu letošního roku se benzinová stanice finálně převlékla do svěžích zelenobílých barev společnosti MOL. Ta přistoupila ke generální rekonstrukci celého dosluhujícího interiéru. Plocha prodejny v rámci rekonstrukce byla rozšířena, zároveň proběhla i poměrně drastická optimalizace sortimentu, byly vyřazeny neprodejné artikly a díky tomu se podařilo zredukovat regálové gondoly. Výsledkem je dostatek volného prostoru, který navozuje pozitivní pocit svobody a uvolněnosti, především pak lepší přehled zákazníků o nabídce. V pozadí shopu je gastro, které plynule navazuje na typicky zaoblený pokladní blok. To umožňuje operativně posilovat obsluhu, pokud se nahromadí zákazníci u pokladen nebo naopak u výdejního pultu bistra. V centru prodejního prostoru je na místě bývalé pokladny samoobslužný kávový koutek, ale pokud zákazník má chuť kávu si vychutnat kavárenským způsobem z porcelánu či skla, obsluhující personál připraví espreso či kapučíno prostřednictvím pákového kávovaru. Dostatek místa u stolků uvnitř prodejny, výborná káva, příjemná atmosféra přilákala během krátké doby hned po otevření celou řadu nových zákazníků, kteří se zde scházejí k obchodnímu či přátelskému posezení. Dobrý dojem může ale narušit špatně fungující wifi a také množství miniaturních polyetylénových šupinek z ochranné folie na ploše bočního prosklení, které díky elektrostatice pevně ulpívají na oděvu zákazníků, kteří se skla nechtěně dotknou. To jsou však pouze drobnosti, které personál stanice zcela jistě brzy odstraní.

MOL, Pardubice 3+5

Prémiová úroveň na místo diskontu

MOL přines hned po převzetí stanice pro stávající zákazníky citelnou změnu v nabídce paliv, kdy přešel od původní diskontní nabídky pouze základních paliv k palivům vyšší kvalitativní úrovně. Dnes zde mohou místní i tranzitující motoristé vybírat mezi povýrobně aditivovanými a prémiovými palivy. V okamžiku, kdy byly Pardubice napojeny dálnicí mezi Hradcem Králové a Prahou, čerpací stanice přišla o velkou část tranzitu, ale vzhledem k tomu, že konkurenční stanice ve městě na noc zavírají, navykli si sem zajíždět motoristé z blízkého okolí. V boji o zákazníka ztěžuje stanici ještě drobný prodejce LPG, se kterým MOL sdílí sjezd z hlavní silnice. V těsném sousedství společnost AUTO KELLY vybudovala velkoobchodní sklad s prodejnou a servisní dílnou autosortimentu, což významně komplikuje prodeje veškerého sortimentu v kategorii automotive. Takové konkurenci se čelí velmi těžko, nabídka automotive na stanici je velmi redukovaná a operativně se soustřeďuje na výrobky či značky, které Kelly nenabízí, a nebo je není schopná prodat ambulantním způsobem, jako například náplň do ostřikovačů.

Stranou rekonstrukce zůstala mycí linka. Portál sice s běžnými výpadky spolehlivě pracuje a jeho obměna nebyla nutná, nicméně v souvisejících objektech zde při auditu bylo indikováno hned několik drobných nedostatků v podobě nebezpečně vystupujícího obrubníku, který hrozí zakopnutím při přecházení k vysavači a kompresoru nebo odlupující se dlažba na podlaze mycí haly.

MOL, Pardubice 4

Dobrý obchod dělají dobří lidé

Příjemným překvapením byla pro nás obsluha, nejen příjemná, pozorná a vstřícná, ale především velmi profesionální. Podle sdělení zkušené vedoucí čerpací stanice Elišky Kmoníčkové se jí daří udržet stávající spolupracovníky, ale dokonce i v této době, kdy je o volné pracovní síly nouze, nalézt nové spolehlivé a kvalitní zaměstnance. Při budování kvalitního týmu jsou základní motivací pro zaměstnance dobrý plat a spravedlivě rozdělované prémie, ale hodně záleží i na mezilidských vztazích mezi jednotlivými pracovníky a vedoucí. A právě díky spokojeným zaměstnancům se rozprostírá na čerpací stanici MOL v Pardubicích příjemná atmosféra, kterou zákazníci vnímají a která podporuje jejich chuť k opakovaným nákupům.

MOL, Pardubice 6


Čerpací stanice MOL Pardubice, Pražská ulice

Provozovatel: MOL Česká republika, s. r. o.

Provozní doba: nonstop

Nabídka produktů: Natural 95 s aditivy, EVO Natural 100, Diesel s aditivy, EVO DIESEL+, LPG

Služby: Prodejna, bistro, kompresor, vysavač, mycí linka

Počet zaměstnanců: Celkem 8 stálých, z toho 6 žen a 2 muži

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

  • profesionální velmi vstřícná obsluha
  • nové moderní prostředí prodejny a soc. prostor
  • příjemná atmosféra

Skryté rezervy:

  • řada drobných vad v mycí lince (odlupující se dlažba na podlaze, nebezpečně vyčnívající obrubník u vjezdu)
  • chybí nabídka řezaných květin
  • velmi nestabilní wifi

 

Kvalitativní úroveň čerpací stanice:

kapky 3 - premium

Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards v kategorii Čerpací stanice roku.

Convenience

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek