EuroOil Ostrava, Muglinovská

Čerpací stanice roku, ČEPRO, a.s.

EuroOil Ostrava, Muglinovská tř.

Ostravská čerpací stanice EuroOil na Muglinovské třídě je vzorovým příkladem maximálně efektivní modernizace, kterou podtrhuje profesionální a vstřícná obsluha.

EO Ostrava 13

Za málo peněz maximum muziky

Na Muglinovské třídě v Ostravě Přívozu stála čerpací stanice snad od nepaměti. Tehdy ještě malinká pumpa národní podnik Benzina zde dlouhá léta se čtveřicí jedno či dvouproduktových hranatých stojanů nabízela ostravským motoristům pohonné hmoty včetně takzvaného mixu pro bezpočet trabantů, wartburgů a motocyklů s dvoutaktními motory. Po převzetí bývalé sítě takzvané "zelené Benziny" do majetku Čepra prošla stařičká stanice velkou rekonstrukcí.  Plechobudky, které poskytovaly velmi skromné zázemí obsluze v lacláčích s neodmyslitelnou kasírtaškou v kapse na prsou, nahradil rozměrný obslužný objekt s prostorným obchodem. Ten nedávno prošel doslova bleskovou rekonstrukcí, na které se výrazně podílel i nájemce, se kterým pracovníci centrály nové dispoziční řešení průběžně konzultovali. Během jediného týdne, kdy byla čerpací stanice mimo provoz, se vyměnily regály za repasované včetně nových skříněk pokladní zóny a doplnění bočnic regálových gondol. Vymalovalo se, uvolnily a vyčistily se výkladce a prostor prodejny tak získal na čistotě a vzdušnosti.
Sociální prostory byly opraveny, na základě návrhu provozovatele se posunul vchod do WC úplně do mrtvého rohu prodejny, aby se tak uvolnil prostor pro blok chladicích skříní, které jsou tak víc po ruce zákazníkům. Nově se instalovalo posezení pro zákazníky a horizont nad přístěnnými regály po obvodu prodejny uzavírá subtilní atika ve firemní barevnosti. Interiér s výhradní kombinací bílé a modré barvy navozuje atmosféru čistoty, avšak v místě posezení působí poněkud studeně. Kreativní nájemce zde v následujícím týdnu plánuje obložit zděný paraván a položit plovoucí podlahu v imitaci dřeva, což nepochybně vdechne studenému koutku kýženou útulnost pro příjemné posezení při kávě. Sečteno a podtrženo - shop čerpací stanice je doslova vzorovým příkladem maximálně efektivní modernizace, kdy lze s minimálními náklady dosáhnout dokonalého výsledku.

EO Ostrava 7

Obchod stojí na lidech

Jak již bylo mnohokráte opakováno, stejně jako veškeré obchody je i čerpací stanice především o lidech. A jedná-li se o stanici, která je součástí velkého řetězce, pak je velice důležitá i spolupráce s centrálou. Právě ta je podle zkušeného provozovatele, který může srovnávat, nadstandardně konstruktivní a vstřícná. Na první pohled hned po vstupu do shopu zaujme i méně cvičené oko profesionálně uspořádaná nabídka sortimentu v regálech, ve které se zákazník snadno orientuje.
Během přípravy rekonstrukce totiž provedl nájemce společně s pracovníky centrály analýzu prodejů a optimalizovali sortiment. Základem stanovení optimální nabídky byla kombinace hodnocení ziskovosti či obrátkovosti stávajícího zboží společně se zařazením nových artiklů a případně vyřazení kategorií s umírajícím obratem. Výsledkem společné práce byly planogramy výchozí prezentace nové nabídky zboží, která koresponduje s kupní silou lokální klientely preferující nižší ceny. Prakticky v každé z hlavních kategorií najde zákazník zboží v akci, která ho motivuje k neplánovaným nákupům. Nájemce investoval do malé chladicí vitríny pro bagety, do mikrovlnky pro ohřev pokrmů, pákového kávovaru a výčepního zařízení pro točenou Kofolu, která se u zákazníků hlavně v létě těší veliké oblibě.

EO Ostrava 10

Péče o zákazníka

Poslední fází na cestě k úspěšnému završení modernizace stanice bylo vyrovnat zboží do regálů, rozsvítit a začít prodávat. Obsluha, která brilantně zvládá aktivní prodej, je schopná během milé, ale nikoliv vlezlé komunikace zákazníky nejen obsloužit a případně jim fundovaně poradit, ale prodat jim ještě něco navíc. Mezitím se pilně věnuje důsledné údržbě čistoty a doplňování zboží, jež neprodleně ze skladu dodává do uprázdněných mezer na regálech hned potom, co je odebrali zákazníci k nákupu.
Stále je ale co zlepšovat. Audit i na zdánlivě dokonale vedené čerpací stanici detekoval několik drobných nedostatků, z nichž nejzávažnějším jsou zanesené odvodňovací žlaby na vjezdu z hlavní silnice. Protože jde o zařízení města, provozovatel se snaží zatím marně domoci nápravy a nemůže ani vyčistit žlábek svépomocí. Bláto a louže po každém i sebemenším dešti kazí výborný dojem z čerpací stanice hned na samém začátku. Nejpalčivějším problémem současnosti je pro nájemce najít náhradu za kolegyni, se kterou se koncem ledna musel rozejít. Paradoxně zde na Ostravsku, které patří mezi regiony s největší nezaměstnaností, je dosti nesnadné sehnat dostatečně kvalitní personál.

EO Ostrava 4

EU Ostrava 6


Čerpací stanice EuroOil

EO Ostrava 3

Provozovatel: ČEPRO, a. s.
Provozní doba: 6:00 - 22:00
Nabídka produktů: Natural 95, Natural 98, Optimal 95, Diesel Optimal (nafta bez biosložky), LPG
Služby: Prodejna, kompresor, vysavač,
Počet zaměstnanců: 3 ženy

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

- Čistý a vzdušný interiér shopu - výsledek efektivní modernizace
- Vyspělá úroveň aktivního prodeje obsluhy
- Vysoká úroveň merchandisingu s množstvím zboží v akci

Skryté rezervy
-
Louže a bláto ve vjezdu do čerpací stanice (ucpaná kanalizace v majetku města)
- Absence nabídky služeb mytí vozidel
- Při tankování LPG uzavřená prodejna (obsluha je na směně samotná)


Kvalitativní úroveň čerpací stanice:

Kapka premium

Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards v kategorii Čerpací stanice roku.

Convenience

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek