Benzina plus, D11 Osice

Čerpací stanice roku, UNIPETROL RPA, s.r.o. – BENZINA, odštěpný závod

První multimediální čerpací stanice v Česku

Zcela nová čerpací stanice Benzina plus na odpočívadle u dálnice D11 nedaleko Hradce Králové se může pochlubit unikátním řešením  -  jako první v Česku je plně osazena nejmodernější multimediální technikou na totemu i na výdejních stojanech, které navíc tankování doprovázejí návodným mluveným komentářem.

Benzina Osice 1

Multimédia lákají zákazníky

Letošní léto nabídlo v bezpočtu krásných a velmi horkých dní i bezpočet zamračených s bouřkami a prudkými dešti. Podobně nejistá byla i předpověď počasí na den naší návštěvy zcela nové dálniční čerpací stanice Benzina plus u dálnice D11 ve směru na Hradec Králové na odpočívce v katastru obce Osice. Sluneční svit byl tentokráte velmi potřebný, jelikož jsme byli mimořádně zvědaví, jak bude v jeho záři čitelný unikátní totem, který jako první v Česku je vybavený velkoplošným multimediálním panelem. A již při sjezdu z dálnice k čerpací stanici, která je spolu s odpočívadlem utopena v klidu pod úrovní dálničního tělesa, takže právě špička totemu s logem Benziny a obrazovkou pod ním mají motoristé doslova před očima. Dlužno dodat, že veškerá reklamní sdělení, která se na obrazovce v pravidelných intervalech střídala, byla i při prudkém slunečním osvitu dokonale kontrastní a čitelná.

Benzina Osice 2

Přehledný příjezd k tankovacím místům i vlastní tankování nabízí zákazníkům vysoký komfort. Každého tankujícího motoristu dokonale zasáhne multimediální velkoplošný displej v hlavě stojanu, na kterém pozornost tankujících strhává pohyblivá reklama od sledování průběhu tankování v horní části obrazovky. Stojany navíc nevtíravě doprovází výdej paliv mluveným komentářem. Nová čerpací stanice nabízí kompletní sortiment paliv Benziny, včetně obou nadstandartně aditivovaných, prémiových paliv Verva 100 a Verva Diesel. Očekávali jsme i výdej CNG, ve kterém je Benzina nezpochybnitelným lídrem mezi petrolejáři, ale zřejmě na této stanici nebyly dostatečné technické dispozice pro jeho efektivní zavedení.

Shop ve stylu Stop café

Venkovní část čerpací stanice je bezpochyby perfektní aplikací budoucího standardu outdoorové marketingové komunikace se zákazníky. Jako všichni novopečení návštěvníci jsme byli proto velmi zvědaví na nový koncept shopu uvnitř moderní budovy. Očekávali jsme podle posledního trendu za obsluhou a nad bisterm či kávovým koutkem mutimediální tabule, ale byly zde osazeny standardní poutače s tištěnými plakáty. Moderní interier s prostorným obchodem a velmi komfortním a pohodlným posezením je v dosavadním stylu stop café a na první pohled se od starších stanic Benzina plus neliší.

Benzina Osice 9

Pro zákazníky trávící dlouhý čas na cestě je vítanou novinkou posílená chladicí kapacita nejen díky tradiční otevřené velkoprostorové přístěnné chladicí vitríně, ale zejména rozměrné regálové gondole v centru impulzní zóny. Ani při největším náporu žíznivých cestovatelů v nejparnějším létě nemusí nikdo z nich mít strach, že by nedostal dokonale vychlazený nápoj. Asi markantnější změnou oproti stávajícím Stop café je velmi dobře přístupný samoobslužný nápojový servis, osazený dvojicí špičkových automatických kávovarů. Pokud ale byli cestovatelé po vlastech českých u Benziny zvyklí na kávu servírovanou i do porcelánu nebo skla, zde musí v oblasti kávové kultury trochu slevit. Pro vychutnání velmi dobré kávy z čerstvě umletých zrnek a popřípadě latté či cappuccin s bohatou pěnou připravenou z čerstvého mléka se musí spokojit jen s papírovým kelímkem a dřevěným míchátkem namísto lžičky. Odborníky na maloobchodní prodej bezpochyby zaujme i poměrně rozměrná vinotéka s nabídkou bohatého sortimentu velkopavlovických vín vedle vchodu do prodejny. Zatím překvapivě je o vína zájem a bude zajímavé sledovat, jak se prodeje této pro dálniční stanici netradiční kategorie budou do budoucna vyvíjet.

Benzina Osice 3

Nezkušená obsluha

Prodeje podle sdělení provozovatele i přítomného oblastního manažera se vyvíjejí nad očekávání pozitivně. Convenience audit na čerpací stanici, která je jen o něco více než dva měsíce v provozu, zcela pochopitelně identifikoval velký potenciál v profesionalitě a jisté nezkušenosti personálu, která se teprve bude muset naučit efektivní prodejní komunikaci a aktivnímu přístupu k zákazníkům. V dnešní době je práce s lidmi pro provozovatele velmi stížena nedostatkem kvalitních lidí na trhu práce. Zejména v oblastech, které překypují nabídkou volných pozic je shánění nových pracovníků pro noční provoz navíc s dojížděním na dálnici doslova nadlidským úkolem. Budeme držet palce, aby se poměrně mladému, ale již docela zkušenému provozovateli v práci s lidmi dařilo a povedlo se s tradiční podporou z centrály co nejdříve vybudovat stabilní tým, který nejenže udrží vysoko nastavenou laťku kvalitativní úrovně čerpací stanice, ale také přinese kýžený progres v prodejích suchého sortimentu.

Benzina Osice 8

Čerpací stanice Benzina, D11 - Osice

Provozovatel: UNIPETROL RPA, s.r.o. - BENZINA, odštěpný závod

Provozní doba: nonstop

Nabídka produktů:

 • diesel TOP Q
 • Natural 95
 • Verva Diesel
 • benzín Verva 100
 • AdBlue

Služby: Prodejna, bistro, kompresor

Počet zaměstnanců: Celkem 8 stálých, 8 žen, všichni trvalý úvazek

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

 • Totem je osazen multimediální zobrazovací plochou
 • Prostorné a pohodlné posezení
 • Dostatečně dimenzovaná chladicí kapacita i v rámci impulsní zóny

Skryté rezervy:

 • Přestože ČS disponuje dostatečně dimenzovaným vnitřním posezením, káva se nepodává do porcelánu/skla, pouze do papírových ToGo-kelímků
 • Personál u pokladny - komunikace se zákazníky, aktivní prodej, nevhodná -otevřená obuv, krátké kalhoty
 • Nabídka paliv -v nabídce chybí CNG a LPG

 


Kvalitativní úroveň čerpací stanice:

kapky 3 - premium

Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards v kategorii Čerpací stanice roku.

Convenience

 

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/03 Téma číslaUNITI
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek