Záruka kvality a původu paliv od skladu po čerpací stanici

Projekt roku – Suroviny a Produkty, ČEPRO, a.s.

Certifikovaný velkoobchod Čepro je název nového programu distribuce pohonných hmot, který je určený pro jednotlivé čerpací stanice či celé sítě stanic. Jedná se o první komplexní službu na českém trhu s pohonnými hmotami.

Čepro Certif.velkoobchod_2

Certifikace přepravy paliv

Společnost Čepro unikátní program představila oficiálně ve skladu Hněvice u Roudnice nad Labem. Program jako první na trhu v Česku monitoruje kvalitu a množství pohonných hmot v celém distribučním řetězci paliv - od jejich příjmu a výdeje na terminálu Čepra přes přepravu autocisternami až po jejich prodej na čerpací stanici.
Kvalitu pohonných hmot v celém řetězci kontroluje a garantuje nezávislá mezinárodní certifikační společnost SGS. Sledování kvality paliv během přepravy nezávislou laboratoří je na trhu absolutní novinkou a doposud tuto garanci žádný distributor pohonných hmot neposkytoval. Program kontinuálně navazuje na již zavedený a fungující monitoring terminálů Čepra o monitoring přepravy pohonných hmot. K nejčastějším pochybením v kvalitě benzinu a nafty dochází právě při smísení těchto paliv - ať už vědomém, nebo nevědomém - během přepravy automobilovými cisternami, popřípadě při stáčení na čerpacích stanicích.

Garance kvality pro tankující zákazníky

Pro motoristy přináší nový program větší jistotu tankování kvalitních paliv. Pro čerpací stanice zapojené do programu znamená právo používat certifikovanou známku Pečeť kvality, kterou v současnosti využívá zhruba 1020 benzinových stanic. Tu v rámci programu "Pečeť kvality" uděluje společnost SGS. Pro řidiče znamená trojúhelníkové logo Certifikovaný velkoobchod Čepro a s ním související Pečeť kvality na čerpacích stanicích jistotu natankování nezávadných paliv.

Jistota pro provozovatele

Pro provozovatele čerpacích stanic zapojení do programu znamená dodávky kvalitních paliv s prokázaným původem, za což Čepro ručí. V momentě, kdy by se taková čerpací stanice dostala do řízení kontrolních orgánů ve vztahu k jakosti paliva, je Čepro připraveno převzít důkazní a argumentační roli včetně případných důsledků. "Pro majitele a provozovatele čerpacích stanic je další zásadní výhodou, že může sledovat celý průběh dodávky přes internetový portál včetně certifikačního ukončení jednotlivých etap - plnění autocisterny, GPS záznam trasy autocisterny, videozáznam stáčení na čerpací stanici a celkovou množstevní bilanci," uvedl předseda představenstva společnosti Čepro Jan Duspěva.


Certifikovaný velkoobchod Čepro

Čepro Certif.velkoobchod_1

Podmínky zapojení do programu

- doložení dokumentace potvrzující dodržování všech legislativních předpisů souvisejících s provozem čerpací stanice
- splnění technologického auditu provedeného pověřeným zástupcem Čepra
- doložení pravidelných kontrol a čištění nádrží
- odběr a přeprava PHM výhradně od Čepra
- evidované pečetění nádrží s PHM

Výhody pro provozovatele čerpacích stanic

- garantované dodávky kvalitních PHM s prokázaným původem
- veškeré reklamace zákazníků a nálezy ČOI a jiných kontrolních orgánů státní správy týkající se kvality PHM za vás bude řešit na své náklady Čepro
- příjem avíz či přístup k online sledování stavu dodávky v celém jejím průběhu (od příjmu objednávky přes vyskladnění až po stáčení) na speciálním portálu (GPS monitoring, přístup k záznamům ze stáčecích lístků a kamerovým záznamům ze stáčení PHM na čerpací stanici)
- získání pečeti "Certifikovaný velkoobchod Čepro", případně také Pečeti kvality od společnosti SGS, pokud jí daná čerpací stanice ještě nedisponuje, za výhodných finančních podmínek
- možnost využití logistického modelu Čepra (objednávky a dodávky PHM řídí dispečink Čepra)
- kontrolované zajištění nádrží pečetí
- legislativní a daňové poradenství od Čepra
- marketingový potenciál pro získání nových zákazníků

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/01 Téma číslaDistribuce pohonných hmot
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek