Polyetylenové nádrže pro skladování a výdej kapalných produktů

Projekt roku – Čerpací stanice, Myčky, Shop a Gastro, Kingspan Environmental Sp. z o.o.

Kam s AdBlue?

Produkty Kingspan Environmental přinášejí velkým i malým prodejcům jednoduché, levné, rychlé, kvalitní a osvědčené řešení skladování a distribuce AdBlue.

Kingspam_4

Zvláště v dnešní době, kdy stále stoupá spotřeba AdBlue, se nerudovskou otázkou "Kam s ním?" zabývají velcí i malí čerpadláři, když se rozhodují o zavedení tankování adBlue na své čerpací stanici. Nejen motory nákladních aut, ale i motory zemědělských strojů a osobních vozů již spotřebovávají stále větší množství této provozní kapaliny na bázi močoviny. Řešení nabízí firma Kingspan Environmental, která vyrábí polyetylenové produkty pro skladování paliv a dalších kapalných produktů (nafty, bionafty, topných olejů, AdBlue), ale i pitné vody nebo vybraných chemikálií.

Unikátní technologie výroby

Kingspam_2   Kingspam_3

Nádrže jsou rotačně formované z jednoho prvku, což eliminuje napětí v nádrži a zaručuje jednotnou hustotu. Tento jedinečný proces zaručuje, že nádrže jsou vyrobeny výhradně z tvrdých plastů a vyžadují minimální údržbu. A jak takový výrobní proces funguje? Rotační formování zahrnuje zahřívání plastů uvnitř uzavřené formy, která se pomalu otáčí podél dvou os. Jak se jednotka otáčí, polymer vyplňuje vnitřek formy bez tlaků a odstředivé síly. Rychlost a trvání rotace je pečlivě nastavena tak, aby byl vytvořen perfektní tvar a tloušťka stěn. Tímto způsobem vznikají tzv. "bezešvé" nádrže. Díky tomuto unikátnímu systému výroby je odstraněna odvěká pravda tvrdící, že "každý řetěz praskne na nejslabším místě, každý systém má jen jedno nejslabší místo…" Bezešvé nádrže nemají nejslabší místo, a proto je na ně 10letá záruka.

Nosné prvky výrobního programu

Mezi hlavní produkty Kingspan Environmental patří řada mobilních a stacionárních nádrží na skladování a distribuci motorové nafty, bionafty a AdBlue. Tyto dvouplášťové nádrže jsou navrženy pro bezpečné skladování a veřejnou distribuci zmíněných kapalin. Nádrž na AdBlue - BlueMaster je uznávána jako vůdčí výrobek na evropském trhu a je prodávána do více než 16 zemí. Díky dvouplášťové konstrukci a zhotovení z vysoce kvalitního polyethylenu nejsou nádrže BlueMaster ovlivňovány extrémními vlivy počasí, jsou odolné vůči UV záření a nabízejí maximální ochranu proti možným únikům skladovaných produktů, které by mohly způsobit škody na životním prostředí. Jelikož jsou to nádrže nadzemní, jejich výhodou je snadná manipulace a především nízké náklady na pořízení a údržbu. Tepelná izolace a nainstalovaný topný/ventilační systém udržuje AdBlue na jeho optimální teplotě po celý rok.

Kingspam_1


ing. Jan Bláha, Country Manager CZ & SK, Kingspan Environmental
telefon: +420 725 114 555
e-mail: jan.blaha@kingspan.com
www.kingspanenviro.cz


Kingspan Environmental

Společnost Kingspan Environmental byla založena v roce 1999 blízko Poznaně v Polsku (ještě pod názvem TITAN). Za dobu své existence se Kingspan Environmental stal největším výrobcem v Evropě, který používá metodu rotačního formování. Disponuje širokou sítí prodejních kanceláří se zákaznickou podporou ve dvanácti zemích. Kingspan Environmental se specializuje na výrobu polyethylenových nádob (boxů a kontejnerů) a zásobníkových řešení, včetně nádrží na naftu, recyklačních kontejnerů a dalších ekologicky šetrných produktů. Společnost je součástí mezinárodní skupiny Kingspan Group PLC, která je známa v celém světě stavebního průmyslu svými technickými zkušenostmi, inovacemi a kvalitou. Toto spolu se silným technickým a logistickým zázemím skupiny vede k jejímu postavení vůdčí firmy na mezinárodním trhu. Kingspan Group PLC disponuje výrobními zařízeními a kancelářemi v celé Evropě, na Dálném východě, v Severní Americe i v Austrálii.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek