Inovovaný sofistikovaný systém řízení čerpacích stanic

Projekt roku – Čerpací stanice, Myčky, Shop a Gastro, MONTI SYSTEMS s.r.o.

Sofistikovaný systém řízení provozu může mít každá čerpací stanice

M Controller a M Control jsou nové produkty pro řízení provozu čerpacích stanic, které letos uvádí na trh společnost Monti Systems.

Monti

Nové univerzální a levnější řešení

M Controller je inovovanou verzí zařízení Monti Controller, které na trh v roce 2003 uvedla společnost Monti Systems a dnes spolehlivě pracuje na téměř třech stovkách stanic. "Podstatou tehdejších inovací bylo vyvinutí vlastní centrální jednotky, která umožnila propojit všechny technologické systémy a elektronická zařízení stanice. Centrální jednotka posílá data do jedné centrální databáze a také umožňuje tyto systémy a zařízení ovládat na dálku," říká Ing. Vlašín. M Controller má oproti předchůdci třetinovou velikost. Kromě klasické konektivity GSM, GPRS, RS 323, RS 485 a binárních vstupů získal LAN, WiFi, Bluetooth a USB, což z něj činí plně univerzální zařízení připravené i na technologie zítřka, jako je loT ("Internet věcí"). Jeho tržní cena je přitom poloviční. 

Centrální software M Control

Centrální databázi spravuje rozsáhlý řídicí software M Control, který využívá jedinečného soustředění veškerých dat k řízení provozu stanic. Umožňuje snižovat ztráty pohonných hmot, náklady a rychlost oprav, předcházet výpadkům a haváriím, dodržovat zákonné lhůty a zvýšit zabezpečení majetku. Výhody oceňují i bezobslužné čerpací stanice, které pomocí centrální jednotky a softwaru zabezpečí kompletní ovládání a chod stanice. Inovace tohoto softwaru má název.

Flexibilní licence a cloudové řešení

"V posledních letech došlo k rychlému rozvoji v informačních technologií. Miniaturizace, internet, mobilita, cloud, virtualizace - to jsou prvky, které přinesly možnost zjednodušit, zlevnit a zlidštit naše sofistikovaná řešení, a tím je nabídnout mnohem širší skupině zákazníků než jen velkým sítím," dodává Ing. Vlašín. Pro provoz už nejsou nutné téměř žádné náklady do IT infrastruktury. Software M Control je na bázi SaaS (software jako služba), tedy aplikace se neinstalují. Běží na webovém serveru v cloudu a zákazník s nimi pracuje přes webový prohlížeč. Jednotlivé softwarové moduly se dají spustit kdykoli mimo kancelář a kdekoli na světě. Software M Control je optimalizovaný pro práci na všech hlavních desktopových prohlížečích, ale i na mobilních platformách. Tablety nebo smartphony je možno použít s výhodou pro pořizování dokumentace (fotky, scany) nebo jako organizér pro hodnotící formuláře či odškrtávací úkolovníky.
Velký posun proto nastal i v dostupnosti softwaru M Control, který nyní obsahuje samostatné moduly, jako jsou Zásoby a logistika PHM, Bezpečnost stanic, Řízení servisu, Pojistné události, Revize a prohlídky, Pečeti a plomby, Inspekce stanic, Investice a rozpočet. Zákazník má možnost zakoupit licence na jednotlivé moduly, a to na časové období i na počet stanic. Je tedy možné začít s minimálním nákladem a postupně licence rozšiřovat nebo i zužovat.


Monti Systems

Společnost Monti Systems se na trhu technologií čerpacích stanic pohybuje již mnoho let. V 90. letech vyráběla především nadzemní nádrže a malé čerpací stanice. V roce 2002 změnila majitele a zaměřila se na sofistikované systémy pro provoz čerpacích stanic. Pro moderní čerpací stanice dodává technologické, měřicí, zabezpečovací i kamerové systémy a provozní software. Letos se soustředila jak na inovace v technologii, tak na podporu potenciálu mobility a dostupnosti řešení pro své zákazníky.
V současné době společnost připravuje nejen inovace zařízení a softwaru, ale drží krok i s marketingovými trendy a změnila logo i vizuální styl. "Je to součást změn, na kterých intenzivně pracujeme. Pod novým designem v letošním roce postupně uvádíme na trh naše inovované produkty a řešení," upřesňuje ředitel společnosti Ing. Josef Vlašín k připravovaným změnám ve společnosti.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek