Ing. Stanislav Bruna

Osobnost roku, .

Většina dosavadních držitelů ocenění "Osobnost roku" byla nominována za svou dlouhodobou činnost, nepřehlédnutelnou profesní kariéru. Nejinak by tomu mohlo být i u našeho letošního nominanta, pana Stanislava Bruny.

Ale letos je situace jiná, rádi bychom pana Stanislava Brunu nenominovali jen za "celoživotní přínos", ale zejména za výjimečný počin, lépe řečeno "výjimečný postoj", který zaujal v uplynulých měsících.

Už se stalo zvykem, že manažeři státních nebo nadnárodních firem se zdržují jakýchkoli ostřejších nebo zásadovějších vyjádření. Možná se zažilo, že k vysoké pozici patří i vysoká míra zdrženlivosti.

Stanislav Bruna se však ve svých několika vyjádřeních týkajících se petrolejářského trhu v České republice a zejména pak pozice Unipetrolu na něm nebál nahlas a bez ohledu na ony zažité zvyklosti pojmenovat to, co si téměř každý myslí, co možná také nahlas říkají ti, kteří ale moc slyšet nejsou, ale ti, kteří by slyšet být mohli, to jen šeptají někde v soukromí.

Bez ohledu na možná rizika související s jeho pracovní pozicí tak vrátil komunikaci s odbornou, ale i laickou veřejností na úroveň, kam bezesporu patří. Protože od koho jiného než právě od osob, které si díky své pracovní pozici a prokázané odbornosti zaslouží naši důvěru, bychom měli očekávat přesné, nezaujaté a pro mnoho lidí i nepříjemné informace, vyhraněné postoje.

Stanislav Bruna se svým osobním přístupem vyčlenil z dlouhodobé šedi vysokých manažerů a proto si myslíme, že mu titul "osobnost roku 2015" poprávu náleží.

Bruna

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek