Čerpací stanice Koloc Oil, Kařez

Čerpací stanice roku, Protego, s.r.o.

Sázka na tradici, kvalitu a loajální klientelu

Čerpací stanice KOLOC oil v Kařezu má dvacetiletou tradici. Drtivou část klientely tvoří stálí, letití zákazníci. V době, kdy tranzitní dopravu odvedla dálnice, výtoče na nádvorní stanici pochopitelně klesly. Provozovatelé ale vsadili na generální rekonstrukci a budování loajality místních a stálých zákazníků.

K1

Na začátku nádvorní stanice s benkalorem

Čerpací stanice v Kařezu vznikla původně jako nádvorní v areálu typického zemědělského statku již v roce 1991. Tehdy malou ves protínala hlavní výpadovka z Prahy na Rozvadov s dramaticky rostoucí frekvencí dopravy mezi Českem a Západem a těsná návaznost na státní silnici si přímo říkala o vybudování čerpací stanice. Dnešní rodinná firma Praotego tehdy začala s jedním benkalorem, dokonce bez prodejního kiosku. Výtoče postupně stoupaly a v roce 1994 se tankovací kapacita rozrostla o další tři benkalory, přičemž obsluha prodávala ve stavební buňce. V roce 1999 se přistavěl malý zděný kiosek s malinkou prodejnou a skromným zázemím. S přelomem tisíciletí firma začala expandovat a přestože většina tranzitu již byla z Kařezu převedena na paralelně vedenou dálnici, padlo rozhodnutí na místě staré nádvorní pumpy postavit moderní čerpací stanici.

Čerpací stanice KOLOC oil v Kařezu má dvacetiletou tradici. Drtivou část klientely tvoří stálí, letití zákazníci. V době, kdy se zprovoznila dálnice, samozřejmě výtoče klesly. Její provozovatelé ale vsadili na místní a stálé zákazníky. Podle jednatelky Václavy Drechslerové odpovídá dnešní vysoká výtočnost a návštěvnost čerpací stanice dlouholeté a každodenní dřině. Pokud se na čerpací stanici poctivě pracuje, lidé si ji zapamatují a potom se samozřejmě rádi vracejí.

K3

Neodkladná rekonstrukce

Generální rekonstrukce se stala neodkladnou potřebou. Jejím cílem bylo zvýšení úrovně čerpací stanice a to s sebou přineslo i kýžené navýšení výtočí a vyšší marži u paliv. Také stouply obraty v shopu. Stanice si mohla dovolit nastavit vyšší ceny úměrně zvýšení úrovně čerpací stanice. Kromě moderních kamionů sem začaly pravidelně jezdit i luxusnější vozy, které dříve nádvorní čerpací stanici jen s nedůvěrou míjely.

Ke stávajícímu kiosku byla v roce 2012 přistavena výdejní plocha s rozměrným přestřešením. Veškeré venkovní komunikace včetně chodníků a parkoviště pro 25 kamionů vykazují nadstandardní kvalitu díky perfektně provedenému drátkobetonu. Součástí stanice je sklad pohonných hmot na450 000 litrů, který pomáhá firmě zefektivnit logistiku celé minisítě zatím čtyř čerpacích stanic.

Na šesti výdejních místech u třech refýží nabízejí moderní stojany Tatsuno zákazníkům za velmi vstřícné ceny pohonné hmoty ověřené kvality. Všechny stanice se značkou KOLOC oil jsou totiž od roku 2011 zařazeny do programu SGS Pečeť kvality. Kromě základních paliv - motorové nafty a Naturalu 95 se stále stoupající oblibě zákazníků těší prémiová paliva Diesel Plus a Natural 95 Premium, která se aditivují povýrobně prostřednictvím aditiv Super Diesel/Benzin Aditiv v úzké spolupráci s přední českou aditivářskou firmou VIF. Pro kamiony a postupně i pro osobní vozy je na poslední refýži k dispozici stojan s výdejem adBlue.

K2 

Shop, parkoviště a myčka

V roce 2015 pokračovala rekonstrukce druhou etapou. Byl stržen původní shop a na jeho místě vyrostla nová, čtyřikrát větší obslužná budova s bohatým prosklením, designovým interiérem a pohodlným, dostatečně dimenzovaným posezením. Zákazníkům nabídne v dohledné době kromě klasického sortimentu i studené a teplé občerstvení. Určité rezervy zjistil audit v prezentaci zboží a zbožíznalectví nové obsluhy, ale její nižší profesionalita je bohatě vyvážena ochotou a vstřícností k zákazníkům.

Provozovatelé plánují ještě další etapy rozvoje čerpací stanice. V současné době je připraveno rozšíření parkoviště pro kamiony na 46 parkovacích míst a v budoucnu se uvažuje o rozšíření provozu čerpací stanice o myčku osobních automobilů, po které je ze strany zákazníků stále silnější poptávka. Convenience audit stanice KOLOC oil v Kařezu prokázal nadstandardní úroveň a identifikoval silný potenciál ke zlepšování. S dalším rozvojem stanice je reálné v krátké době dosáhnout prémiové úrovně.

K4


NA SLOVÍČKO S VEDOUCÍ - Irena Klánová (1976)

K5

Jak jste se dostala k práci na čerpací stanici?

Úplně náhodou, pracovala jsem jako referentka odbytu pro automobilový průmysl a když jsem se před třemi roky přestěhovala za manželem, tak se tady přímo v Kařezu naskytla nabídka práce vedoucí čerpací stanice. Samozřejmě jsem kromě práce vedoucí musela zvládnout ještě čtyři směny za měsíc jako obsluha, abych od základu věděla, co práce na čerpací stanici obnáší.

Co vás na čerpací stanici překvapilo?

Proces objednávání zboží. Dříve jsem objednávala automobilovou dopravu, tedy služby, a nikoliv zboží. Také samotná práce za pokladnou byl velký skok. Zpočátku vůbec nestíháte. Hlavně odbavování lidí u pokladny, překvapilo mě, co všechno musí obsluha zvládnout. Z pozice zákazníka to vypadá strašně jednoduše, ale pro obsluhu je to psychicky náročná práce.

Bude se rozšiřovat kapacita parkoviště pro kamiony, jak se na velmi specifickou klientelu řidičů kamionů těšíte?

Těšíme, budeme spouštět do provozu občerstvení. My s řidiči kamionů problémy nemáme. Řidiči, kteří zde parkují své kamiony, sem jezdí poměrně často, chovají se slušně a spořádaně. Na parkovišti není nepořádek. Využívají naše služby, včetně sprch, toalet. Nemáme s nimi vůbec špatné zkušenosti.

Co si přejete do budoucna?

Stačilo by mi, kdybychom byli všichni zdraví. A pracovně - abychom měli co nejvíce zákazníků a kdyby se majitelům podařilo rozšířit naše služby o myčku, kterou by naši zákazníci velmi ocenili.


ČERPACÍ STANICE KOLOC OIL, KAŘEZ

Provozovatel: Protego, s. r. o.

Provozní doba: nonstop

Nabídka produktů:  Natural 95, Nafta, Povýrobně aditivovaná nafta Diesel PLUS, Povýrobně aditivovaný Natural 95 PREMIUM

Čerpací stanice je zařazena do programu Pečeť kvality

Služby: Shop, bistro, sprcha pro řidiče, kompresor, parkoviště pro kamiony

Počet zaměstnanců ČS: 7 + 1 provozní (7 žen, 1 muž)

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

  • Nabídka pohonných hmot s ověřenou kvalitou, vlastní prémiová paliva
  • Perfektní betonové komunikace v celém areálu
  • Prostorný shop s posezením

Skryté rezervy

  • Nezprovozněné občerstvení
  • Absence služeb mytí a čištění vozidel - především vysavače
  • Vstřícné a ochotné obsluze chybí profesionalita (zbožíznalectví)

KVALITNÍ ÚROVEŇ ČERPACÍ STANICE

2 kapky NEW

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek