Čerpací stanice Gulf, Vestec

Čerpací stanice roku, PR-SYST 22, s. r. o.

Ve stylu legendárního závodu 24 hodin Le Mans

Na první pohled standardní čerpací stanice Gulf překvapí po vstupu do prodejny - celý interiér je v barvách závodní stáje Gulf známé z legendárního filmu Le Mans.

Gulf Vestec 2

Sázka na značkovou kvalitu

Čerpací stanice ve Vesci u Prahy byla postavena v roce 1998 a její majitelé ji pronajali společnosti Total. Po jejím odchodu z České republiky byla pak pronajata společnosti Shell. V minulém roce ale nájemní smlouva se Shellem nebyla prodloužena, během pár dní byla čerpací stanice kompletně vystěhována a její spolumajitelé stáli před rozhodnutím, co dál. Nakonec se to rozhodlo doslova ze dne na den - přestože neměli vůbec žádné zkušenosti s provozem čerpací stanice, rozhodli se provozovat ji samostatně. Primárně zajistili nejdůležitější část byznysu čerpací stanice, dodavatele pohonných hmot, a dohodli se se zastoupením společnosti Gulf, která nejenže zajišťuje dodávky kompletního sortimentu značkových, vysoce kvalitních paliv, ale také umožnila obléci čerpací stanici do standardu velké nadnárodní petrolejářské firmy. V nabídce stanice jsou výhradně povýrobně aditivovaná paliva. Základní nafty Gulf Diesel a Gulf Natural 95 jsou doplněny prémiovými Gulf Xtream Natural 98 a Gulf Xtream Diesel a nejvýkonnějším palivem Gulf Xtream Racing Diesel 60. Náročných zákazníků upřednostňujících kvalitu je v okolí Prahy dostatek a ti si podle provozovatele na čerpací stanici Gulf až překvapivě rychle našli cestu a vracejí se k opakovanému tankování.

Exteriér čerpací stanice byl během rekonstrukce kompletně opraven, fasáda kiosku svítí novotou, do ostrůvku zeleně bylo nově instalováno dětské minihřiště, na něž mohou dohlédnout rodiče od kávy z letní zahrádky. Součástí čerpací stanice byl původně rychloservis, který nyní složí jako přijímací kancelář a se dvěma diagnostickými stáními funkčně i obchodně propojuje čerpací stanici s rozlehlým areálem velkého autoservisu s autobazarem a velkoobchodem náhradních dílů.

Gulf Vestec 1   Gulf Vestec 3

Jako na závodech "24 Heures du Mans"

Po vstupu do kiosku čeká na návštěvníky překvapení - celý interiér je v barvách závodního týmu Gulf. Všem trošku starším pamětníkům se okamžitě vybaví kultovní film Le Mans o legendárním 24hodinovém závodu se Stevem McQueenem jako jezdcem stáje Gulf. Díky dominující měkké bledě modré barvě navozuje interiér pozitivní náladu. Oranžová a tmavě modrá grafika převzatá ze závodních vozů stáje Gulf vhodně doplňuje celý interiér. Původní shop byl rozšířen prostřednictvím dvou nik směrem do zázemí, aby se provozovna mohla rozrůst o gastroprovoz a pohodlné posezení oddělené od ruchu v shopu napůl proskleným paravanem. Zajímavostí je nabídka předmětů a zboží v barvách Gulf a Aston Martin, soustředěná do prodejního koutku vedle vchodu do prodejny. Po vstupu na WC zákazníka doslova ohromí umyvadlo v podobě závodní pneumatiky s bezdotykovou vodovodní baterií zhotovenou z výdejní pistole! Veškeré detaily na čerpací stanici i celý interiér včetně grafiky si majitelé s pomocí týmu zaměstnanců navrhli a zrealizovali sami.

Gulf Vestec 4   Gulf Vestec 6

Silný potenciál ke zlepšení

Výborný dojem z čerpací stanice s dokonalou čistotou umocňuje velmi ochotná obsluha, která se snaží každému zákazníkovi aktivně vyjít vstříc. Přesto provedený Convenience Audit odkryl silný potenciál k dalšímu zlepšování především na poli profesionality obsluhy a uspořádání nabídky zboží. Celou řadu drobnějších nedostatků lze totiž přičíst na vrub krátké době provozu a nezkušenosti začínajícího provozovatele i zcela nové obsluhy. Protože se v dobrém slova smyslu budovatelský entusiasmus majitelům daří přenášet i na personál, nepochybně se brzy podaří celému kolektivu již v současnosti vysokou kvalitativní úroveň čerpací stanice Gulf Vestec posunout na roveň nejlepších prémiových čerpacích stanic v Česku.

Gulf Vestec 7   Gulf Vestec 8


Na slovíčko se spolumajitelem - Petr Růžička (1965)

Gulf Vestec 9

Jak jste se dostal k provozování čerpací stanice?
Protože celou dobu čerpací stanici naše firma pronajímala Shellu jen jako nemovitost, tak ji nikdy přímo neprovozovala. K tomu jsme se dostali v únoru letošního roku doslova ze dne na den, kdy jsme se nedohodli se Shellem a neprodloužili nájemní smlouvu. Během třech dní jsme měli pumpu prázdnou, uzavřenou a vůbec jsme nevěděli, co budeme dělat. Zvažovali jsme, co budeme dělat dál, a nakonec jsme se rozhodli pumpu provozovat. Vsadili jsme na spojení se značkou Gulf a pustili se do rekonstrukce čerpací stanice.

Čerpací stanice je jako nová a zejména shop ve stylu závodního týmu Gulf jí dodává výjimečnou atmosféru…
Sami jsme si řídili stavbu, sám jsem si řídil papíry, sám jsem si sháněl lidi. Byly to dva měsíce totálního neživota. V noci jsem nespal, sáhl jsem si na dno svých sil. Zisk je pro nás dnes druhotný, ten musíme vyprodukovat proto, aby se zaplatily investice vložené do rekonstrukce. Pro mne je pumpa jako splněný klukovský sen, o který se chci podělit s ostatními. A tak se na prvním místě těším na spokojené zákazníky, kteří mi řeknou, že se jim tu líbí a rádi se sem zase vrátí...

Jak se vyrovnáte s diskontní cenovou konkurencí čerpacích stanic v blízkém okolí?
Myslím, že zákazníky přesvědčíme kvalitou našich paliv a kulturou prodeje. I základní paliva máme aditivovaná. Jezdí sem také mí kamarádi - "počítálkové", kteří tankují Xtream Racing Diesel 60. Spočetli si a v praxi i ověřili, že se de facto neliší cena za ujetou vzdálenost při použití neaditivované základní nafty vůči prémiovému palivu, které vykazuje snížení spotřeby zhruba o litr na 100 kilometrů. Výhodou ale je, že za stejnou cenu jim prémiové palivo přináší kromě jeho čisticího účinku klidnější chod motoru, živější akceleraci a v zimě lepší startování.


Čerpací stanice Gulf Vestec

Gulf Vestec 2

Provozovatel: PR-SYST 22, s. r. o.
Provozní doba: nonstop
Nabídka produktů: povýrobně aditivovaný benzin Gulf Natural 95, povýrobně aditivovaná nafta Gulf Diesel, prémiový vysokooktanový benzin Gulf Xtream Natural 98, prémiová nafta Gulf Xtream Diesel, Prémiová vysokocetanová nafta Gulf Xtream Racing Diesel 60 (Čerpací stanice není zařazena do programu Pečeť kvality)
Služby: Shop, bistro, spolupráce - autoservis, prodej náhradních dílů, autobazar
Počet zaměstnanců ČS: 9 (5 prodavaček, 1 účetní, 1 provozní, 1 venkovní obsluha u stojanů, 1 údržbář)

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

- Nabídka vysoce kvalitních aditivovaných paliv
- Stylový design shopu včetně WC
- Čistota a upravenost veškerých prostor

Skryté rezervy

- Profesionalita a kompetentnost obsluhy
- Uspořádání nabídky zboží v regálech
- Na WC nejsou instalovány háčky - není si kam odložit
- Kompresor pro huštění pneu není k dispozici
- Kvalitativní úroveň čerpací stanice:

Kapka premium

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/04 Téma číslaVIF a prémiové benzíny
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek