Čerpací stanice Benzina, Gajer

Čerpací stanice roku, Benzina, s.r.o.

Nabídka tradičních paliv i CNG

Čerpací stanici Benzina Plus u frekventované spojnice mezi Olomoucí a Hradcem Králové kousek od Svitav v obci Gajer se stala významnou zastávkou pro tranzitující řidiče osobních vozů, kamionů i místních obyvatel.

Benzina_1

Nadstandardní sortiment paliv

Čerpací stanici nemohou projíždějící řidiči minout, je dobře viditelná z obou směrů a z obou směrů umožňuje i bezpečné odbočení. Motoristům nabízí nadstandardní sortiment paliv. Kromě tradičních produktů Benziny - Naturalu 95, aditivované nafty Diesel TOP Q, prémiových Vervy Dieselu a Vervy 100 od října minulého roku jako jedna z prvních na "severní trase z Prahy do Ostravy zařadila prodej CNG.
A prakticky ihned od zahájení prodeje pro dotankování CNG začalo k čerpací stanici zajíždět stále více a více zákazníků. Zatímco pro Benzinu je nárůst prodeje CNG potvrzením nastoupeného trendu, pro obsluhu je příjemným překvapením. Ta zpočátku považovala zařazení tohoto paliva jako příslib pro vzdálenou budoucnost, ale dnes si pochvalují, že plyn přitáhl nové zákazníky i do prodejny. Ještě je nutné dodat, že majitelé vozidel spalujících CNG nejsou k tankování odstrčeni do ústraní na okraj areálu čerpací stanice jako v řadě jiných případů, ale mohou díky zařazení "svého" stojanu na krajní refýž tankovat jako ostatní zákazníci kryti pod rozměrným přestřešením před deštěm či nepohodou.

Benzina_3

Nabídka zboží a zákaznický komfort

Zatímco kapacita výdeje pohonných hmot plně postačuje i v častých provozních špičkách, kdy jsou všechna stání obsazena tankujícími vozidly, obchod a zázemí čerpací stanice postupem času přestaly odpovídat kapacitně zvyšujícímu se náporu zákazníků a především nemohl uspokojit jejich momentální poptávce. To se vše před rokem zcela radikálně změnilo, když shop prošel rekonstrukcí. Čerpací stanice poskytuje zákazníkům nadstandardní komfort. Ti dnes oceňují prostorný obchod s novým bistrem, které nabízí tradiční sortiment od teplých nápojů, baget a sendvičů až po přesnídávkové polévky. Zákazníky vyhledávanou specialitou se stal pravý pikantní český špekáček od místního uzenáře, oblíbený především řidiči kamionů. Jedním ze stěžejních zlepšení v rámci rekonstrukce bylo vybudování nových toalet odpovídající kapacity. Přibyla také sprcha pro dálkové řidiče a místnost s přebalovacím pultem pro cestující rodiče s dětmi. 

Benzina_4   Benzina_5

Ověřená kvalita, dokonalá čistota

Celkově výborný dojem z čerpací stanice, stará o dokonalou čistotu, trochu kazí uspořádání nabídky zboží především v regálových gondolách a nedostatečné zásobení v případě některých kategorií zboží. Audit stanici v tomto bodě zastihl v nedbalkách, což lze přičíst na vrub aktuálně probíhající výměně nájemců. Zkušený a motivovaný devítičlenný kolektiv výhradně složený z žen jistě brzy zjištěné nedostatky pod vedením nového partnera odstraní.
Další problémy činí provozovatelům stanice neustálá povětrnost. Častý velmi silný vítr má na svědomí rychlou zkázu vlajek, které se rychle na stožárech trhají a proto je obsluha šetří, až přijdou po nevyzpytatelném aprílu hezké dni. Silný vítr má na svědomí i potrhaný poutač na přestřešení. Tyto negativní detaily odehrávající se na pokraji pozornosti zákazníků však nemají zásadní vliv na vysokou kvalitativní úroveň, která čerpací stanici Benzina v Gajeru bezpochyby řadí v Česku mezi prémiové stanice s vysokým standardem sortimentu nabízených produktů ověřené kvality.


NA SLOVÍČKO S VEDOUCÍM

Benzina_provozni

Hana Schlöglová, provozní, (1971)

Kdy a jak jste se dostala k práci na čerpací stanici?
Pracovala jsem dříve v maloobchodě, v potravinách. Nastoupila jsem zde jako provozní, protože toto místo bylo volné a bylo mi nabídnuto. Ráda jsem nabídku přijala. Výhodou bylo, že v obchodě jsem předtím vykonávala práci zástupce vedoucího. Letos jsem zde již 8 rokem.

Jaký spatřujete rozdíl mezi vedením obchodu s potravinami a stejnou profesí na čerpací stanici?
Je zde širší sortiment k tomu prodej pohonných hmot, také máme otevřeno nonstop, je třeba pracovat s větším množstvím informací. Celkově je práce na čerpací stanici mnohem náročnější než v normálním obchodě. Ale pro mně osobně je to zde lepší, člověk je neustále mezi lidmi, pořád s nimi komunikuje...

Co vás tady trápí?
Asi jako na jiných čerpacích stanicích hlavně újezdy. Když zde je plno aut u stojanů a v prodejně zase plno zákazníků, dá se to stěží uhlídat. Než si kolegyně všimnou, které auto chybí, je už většinou pozdě. Ale na druhou stranu újezdářovi nelze zabránit, aby odjel bez placení. Trápí nás také to, že si někteří zákazníci nedokážou vážit hezkého prostředí. Často tudy projíždí autobusy s hokejovými nebo fotbalovými fanoušky, kteří mám po stěnách úplně nových toalet lepí samolepky.

Co považujete za přednost této čerpací stanice, co tu mají zákazníci rádi?
Když jsme sem nastoupila, tak tu byly jen dva záchody. Invalidé a ženy dohromady a nebylo tady občerstvení. Minulý rok jsme dali do provozu nové záchody, je tady sprcha pro řidiče a pro maminky s dětmi přebalovaní pult, pro invalidy je tu více záchodů. Přibylo dále občerstvení, které přitáhlo nové zákazníky, kteří se sem nejen vrací, ale protože se jim to tady líbí, doporučují nás dalším lidem.


ČERPACÍ STANICE BENZINA, GAJER

Benzina_2

 • Provozovatel: Benzina, s.r.o.
 • Provozní doba: nonstop
 • Nabídka produktů: Natural 95, Diesel TOP Q, Verva Diesel, Verva 100, CNG
 • Čerpací stanice je zařazena do programu Pečeť kvality
 • Služby: Shop, bistro, kompresor a vysavač
 • Počet zaměstnanců ČS: 9 (9 žen, 0 mužiů

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

 • Nabídka nového paliva - CNG
 • Profesionální a vstřícná obsluha
 • Nové kapacitní toalety, vč. sprchy a přebalovacího pultu
 • Specialita čerpací stanice - pikantní špekáček

Skryté rezervy

 • Uspořádání nabídky zboží v regálech
 • Jasné určení místa pro kuřáky vč. vybavení popelníky
 • Vybavení  venkovního posezení (zahrádka, pergola, dekorace...)
 • Nerezový vozík s použitým nádobím a časopisy ve středu shopu

KVALITATIVNÍ ÚROVEŇ ČERPACÍ STANICE

Kapka premium

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek