Čerpací stanice Agrotec, Hustopeče

Čerpací stanice roku, Agrotec, a. s.

Pumpa pro osobní a nákladní vozy, traktory i kombajny 

Čerpací stanice společnosti Agrotec v Hustopečích je součástí obrovitého komplexu stejnojmenné společnosti s prodejnami a servisem vozidel Škoda, Iveco a zemědělské techniky několika značek. Proto není divu, že zde tankují kamiony, osobní vozy i obrovité traktory a kombajny.

A1

 Lokální zákazníci a kamiony

Přestože čerpací stanice je velmi snadno dostupná i z dálnice, vyprofilovala se zde klientela, ve které dnes drtivou většinu tvoří stálí či lokální zákazníci. V minulosti čerpací stanici vyhledávalo mnoho motoristů jako poslední možnost tankování při cestě na Slovensko, ti však dnes využívají nových stanic přímo na dálnici. Díky zařazení do sítě AS 24, resp. Eurowag a také dík perfektnímu servisu pro řidiče kamionů zůstává stanice v jejich itinerářích pevně zavedenou zastávkou. Truckerům vycházejí provozovatelé dlouhodobě vstříc, kromě kvalitních pohonných hmot a tankování adBlue nabízí možnosti využít služeb mycí linky pro nákladní automobily, možnost bezpečně zaparkovat kamion na prostorném, hlídaném parkovišti a nově i možnosti tankování držitelů karet Eurowag. V rámci rekonstrukce zde přibyla komfortní prostorná sprcha s WC se zvláštním vchodem přímo z prostoru forecourtu. Ta si hned získala oblibu i přesto, že není zatím osazena navigací.

Ve znamení postupné modernizace

Provozovatelé čerpací stanice se minulý rok pustili do postupné modernizace čerpací stanice. Především zmizel nevzhledný objekt, který rušil při pohledu na stanici ze silnice. Velmi rozměrné, třikrát lomené přestřešení dostalo nové atiky se zajímavou svěží zelenou grafikou a stejně byly opláštěny i portály nad stojany a atika nad vchodem do prodejny. I když je na výdejní ploše dostatek prostoru pro bezpečný a komfortní pohyb vozidel, čas od času zde zaberou obě paralelní tankovací stání obří traktory nebo kombajny. Při pohledu na tankující kolosy potvrzuje zalomený tvar přestřešení své funkčním opodstatnění. Remodeling čerpací stanice probíhá za plného provozu postupně a do harmonogramu modernizace by měla být zařazena i výměna zastaralého sodíkového a zářivkového osvětlení v prostoru výdeje za moderní LED technologie, jež by prostor pod střechou rozzářily intenzivním ostrým světlem.

Také mycí linka, která stojí v obrovitém areálu opodál, byla v rámci modernizace vybavena zcela novým portálem Istobal s nejvyšší výbavou. Díky trvale přítomné obsluze, která provádí důkladné předmytí každého vozu, je perfektní výsledek mytí prakticky zaručen. Mycí linka ještě čeká na novou fasádu, aby se smazal kontrast se sousední čerpací stanicí a showroomem Škoda, které svítí novotou.

A2 A3

Profesionálně vedená prodejna

Obslužná budova plynule navazuje na rychloservis Bosch a autorizovaný autosalon a servis osobních automobilů Škoda. Na původní malý shop pro takzvaný doplňkový prodej si dnes prakticky již nikdo nevzpomene. Hned po vstupu se dnes před zákazníkem otevře rozsáhlý prostor prodejny s třemi podlouhlými regálovými gondolami nabízejícími široký sortiment zboží.

Profesionální prezentace nabídky v regálech nese rukopis zkušené vedoucí a pracovitého personálu. Hustopeče jsou vinařskou oblastí Moravy, nikoho tedy nepřekvapí, že jeden "akční" regál je celý vyhrazen pouze nabídce sortimentu vín jednoho z proslulých místních vinařů. Přítomnost na půdě skupiny Agrofert připomínají nafukovací retro zvířátka z šedesátých let a traktor z produkce Fatry Napajedla. Těší se velké oblibě dětí i dospělých, kterým připomíná jejich dětství.

Gastro s potenciálem dalšího rozvoje

Velká návštěvnost obchodu je i v nočních hodinách, kdy se tu kromě nočních jezdců odbočujících z dálnice zastavují zejména mladí lidé na cestě domů z večerní zábavy, koupí si bagetu, nějaký energetický nápoj a nebo šláftrunk. Čerpací stanice v noci funguje pochopitelně i jako trafika. Prodejní prostor byl letos v rámci modernizace ještě napodruhé výrazně rozšířen, aby se otevřel dostatečný prostor pro zařazení gastroslužeb a nezbytného vnitřního posezení. Horní část prodejny je lemována blendou se stejnou zelenou grafikou jako venkovní atiky. Občerstvení, kterému dominuje nový fasfoodový shop-in-shop koncept Parky´s Kosteleckých uzenin. Nabídka hot-dogů s čerstvou zeleninou v čerstvě propečeném rohlíku si velmi rychle získává své zákazníky. Klíčem úspěchu je především kvalita párků, které mají více než 95% obsah masa. Provozovatelé by rádi gastroslužby rozšířili o další teplá jídla, z nichž je zatím v nabídce polévka a pannini. V současnosti sledují a vyhodnocují poptávku zákazníků. Potenciál ke zlepšení spočívá v uspořádání vnitřní dispozice prodejního prostoru, aby se zútulnilo chladné posezení, kterému dominuje poněkud nešťastně řešený kout obložený surovým duralem.

Výrazným marketingovým prostředkem k udržení stálé klientely je možnost využití mezinárodní slevové kartu Sphere card, kterou mají nejen zaměstnanci Agrotecu, ale také všichni zákazníci, kteří si v Agrotecu zakoupili nový vůz. Na tuto kartu mohou zákazníci získat slevu 1 Kč na pohonné hmoty a další slevy na mycí linku.

Zajímavým záměrem je plán vybudování prodejního koutu s produkty podniků skupiny Agrofert, které mají zejména v sektoru potravin co nabídnout. Provozovatelé stanice doufají, že si získají rychle přízeň zákazníků, stejně jako komerčně úspěšné hot-dogy Parky´s a nafukovací hračky z Fatry.

A4


NA SLOVÍČKO S VEDOUCÍ- Helena Tičerová (1966)

A5

Kdy a jak jste vstoupila do profese obsluhy či vedoucí čerpací stanice?

Poprvé v roce 1998, kdy jsem opustila hotelový provoz na horách a přestěhovala se do Brna. Hledala jsem práci a nastoupila jako skladová účetní na čerpací stanici OMV v Brně. Postupně jsem byla přeřazena nájemcem na pozici zástupce vedoucího. Později jsem se přihlásila na inzerát na vedoucí čerpací stanice do Hustopečí a vyhrála výběrové řízení.

Prezentace nabídky širokého sortimentu v shopu je velmi profesionálně vedena a je srovnatelná se značkovými stanicemi...

Čerpací stanice v tomto ohledu oproti značkovým stanicím má jednu podstatnou výhodu - nemá nastavené žádné normy pro prodej zboží jako velké řetězce. Za prvé si tak lze shop přetvořit k obrazu svému (samozřejmě s ohledem na potřeby zákazníka) a za druhé si můžeme nakoupit zboží, které je zde žádané a jde na odbyt. Nejsme omezeni žádným seznamem zalistovaných dodavatelů. Takto můžeme pracovat se sortimentem, který je pro zákazníky atraktivní a za přijatelnou cenu při optimálních maržích.

Jak v této optice vidíte plán realizace koutku s nabídkou produktů společností sdružených ve skupině Agrofert?

V plánu je v dohledné době vybudovat takový koutek, který zákazníkům připomene: u nás jste v Agrofertu, máte možnost si koupit zboží nové, čerstvé, za dobrých podmínek a za slušné ceny. Myslím, že je dobrý nápad nabídnout produkci podniků skupiny zákazníkům na čerpací stanici a otestovat jejich zájem. Například retro nafukovací hračky z Fatry se u nás prodávají velmi dobře, stejně jako čerstvá novinka hot-dogy Parky´s z Kosteleckých uzenin.


ČERPACÍ STANICE AGROTEC, HUSTOPEČE

Provozovatel: Agrotec, a. s.

Provozní doba: nonstop

Nabídka produktů: Natural 95, nafta, Biodiesel B30, adBlue

Služby: Mycí linka portálová pro osobní auta / pro nákladní auta, kompresor, vysavač

Počet zaměstnanců: 12 stálých, 6 žen / 6 mužů

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

  • Nabídka zboží profesionálně uspořádána
  • Dokonalá synergie s ostatními službami pro motoristy
  • Využití Spherecard jako zákaznické slevové karty

Skryté rezervy

  • Chladná atmosféra jinak kapacitně dostatečného vnitřního posezení
  • Osvětlení výdejní plochy a nátěry ocelové konstrukce přestřešení
  • Objekt mytí vozidel - vybledlá a poškozená fasáda 

KVALITATIVNÍ ÚROVEŇ ČERPACÍ STANICE

Kapka premium

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek