Archiv aktualit

V současnosti je odpovídající množství plynu k dostání i za polovinu ceny benzínu

Cena stlačeného zemního plynu (CNG) je oproti loňskému září téměř o 60 % nižší.

Aktuální vývoj cen PHM v ČR

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu mírně stouply.

Shop a gastronomie

Zdravé jídlo u pump? Jde to…

Tradiční sortiment polotovarů a průmyslově upravených potravin, tzv. fast food, u čerpacích stanic nedával donedávna řidičům příliš na výběr, jak se během cesty kvalitně a zdravě najíst.

Rekordní léto na stanicích Orlen Benzina: Dva miliony prodaných hotdogů

Prázdninový provoz na čerpacích stanicích sítě Orlen Benzina, která je s 435 stanicemi největším řetězcem v Česku, byl rekordní. Objem prodaného občerstvení meziročně výrazně vzrostl.

Jak předejít závadám a problémům. 5 doporučení pro bezpečné FVE, baterie a tepelná čerpadla

Boom instalací fotovoltaik, baterií a tepelných čerpadel znamenal v posledních měsících v České republice vznik stovek nových instalačních firem.

Liqui Moly prodlužuje partnerskou spolupráci s F1

Ve světě motoristického sportu je to již zavedený pojem: Logo Liqui Moly na reklamních poutačích závodních okruhů Formule 1.

Spektrum

Počet odebíraných vzorků pohonných hmot je dostačující…

Počet odebíraných vzorků pohonných hmot je dostačující, říká ústřední ředitel České obchodní inspekce, kterým je od října loňského roku Jan Štěpánek. Kontrolní činnost je podle něj důležitá zejména v oblastech, kde se spotřebitel nedokáže bránit sám nebo jen v omezené míře.

Produkty

Jak zajistit nezávislost na ruské ropě

Společnost Mero ČR začala navyšovat kapacity ropovodu TAL a naplňovat tak projekt Tal-Plus. Jeho cílem je od roku 2025 navýšit dodávky ropy z Terstu pro Česko o čtyři miliony tun ročně a tím získat nezávislost na ruské ropě.

Alternativa

Stát by neměl podporovat vývoj syntetických paliv pro osobní dopravu

Mám za to, že cestou k dostupné, udržitelné osobní mobilitě je další vývoj bateriových elektromobilů. Nikoliv ale e-paliva, která jsou energeticky velmi málo efektivní a tím navíc i nákladná.

GasNet otevřel u Prahy novou LNG stanici

Největší český distributor plynu, skupina GasNet, zprovoznil u hlavního města v blízkosti české páteřní dálnice D1 svou pátou plnicí stanici pro kamiony s motorem na zkapalněný zemní plyn (LNG).

Produkty

Vadí E10? Při správném postupu nikoliv

Přechod na kategorii E10 se zvýšeným obsahem biosložek čeká v brzké době všechny automobilové benziny. Prodejce Orlen Benzina nabízí svoje prémiové palivo Verva 100 v této kategorii už dva roky. Změřili jsme, jaký dopad na spotřebu, a tudíž účinnost motoru zařazení Vervy do ekologičtější kategorie má.

Právě vyšel Petrol magazín 4/2023

Letošní čtvrté číslo Petrol magazínu přináší rozhovor s ústředním ředitelem České obchodní inspekce Janem Štěpánkem na téma jakosti paliv na českém trhu, kterou tento úřad pečlivě kontroluje.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek