Archiv aktualit

Spektrum

MERO uspořádalo historicky největší bezpečnostní cvičení na ochranu kritické infrastruktury

Na akci nazvané SAFEGUARD 2021 se vedle zaměstnanců společnosti MERO podílela i další jednotky IZS po boku Armády ČR.

Produkty

MERO je připraveno plnit roli logistického operátora

MERO je připraveno plnit roli logistického operátora i po změně energetického mixu21. století bude stoletím vodíku, ale bez ropy se ani nadále neobejdeme, říká v rozhovoru pro Petrol magazín Jaroslav Kocián, předseda představenstva společnosti MERO, a.s.

Alternativa

Řidiči mohou využít již 25 rychlodobíjecích stanic v síti PREpoint u čerpacích stanic EuroOil

Společnosti Pražská energetika, a. s., a ČEPRO, a. s., dnes v Praze na Harfě slavnostně otevřely již 25. rychlodobíjecí stanici PREpoint o výkonu 75 kW.

Produkty

Rozhoduje čerstvost a kvalita

Pro někoho jde o nejjednodušší občerstvení, pro jiné o plnohodnotné jídlo. Není divu, že jejich prodeje patří k nejstabilnějším položkám každé pumpy.

Spektrum

Čtrnáct osobností českého průmyslu a obchodu převzalo medaile ministra průmyslu a obchodu

Významný čin, zásluhy nebo celoživotní práce. Právě za ty se udělují tradiční medaile ministra průmyslu a obchodu. Čtrnácti osobnostem napříč sektory je udělil vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.

Spektrum

ORLEN Unipetrol má novou teplárnu pro etylenovou jednotku v Litvínově za 1,2 miliardy.

ORLEN Unipetrol, největší rafinérská a petrochemická skupina v České republice, pokračuje v modernizaci svého chemického závodu v Záluží u Litvínova. V souladu s postupným naplňováním své nízkoemisní strategie nahradila dosavadní hnědouhelnou kotelnu pro zajištění chodu etylenové jednotky zcela novou plynovou kotelnou.

Spektrum

Hasiči z ORLEN Unipetrolu již trénují ve zbrusu novém požárně bezpečnostním polygonu

ORLEN Unipetrol ve svém litvínovském závodě vybudoval v Česku unikátní školicí a tréninkové centrum, jehož součástí jsou funkční zmenšené modely výrobních technologických celků a nově i požárně bezpečnostní polygon.

Spektrum

Přes 30 miliard korun do zelených projektů, ORLEN Unipetrol zveřejnil strategii rozvoje do roku 2030

Dekarbonizace, snížení energetické náročnosti a důraz na obnovitelné zdroje, recyklaci plastů a pokročilá biopaliva. To jsou základní oblasti rozvoje skupiny ORLEN Unipetrol do roku 2030, která se společně s mateřskou skupinou ORLEN mění z tradiční, petrolejářsky zaměřené firmy na multienergetickou společnost.

Shop a gastronomie

SHELL PŘEDSTAVUJE NOVOU ZNAČKU – SHELL CAFÉ

Na cestě k dalšímu zlepšování nabídky kvalitních služeb nejen pro řidiče na čerpacích stanicích představuje společnost Shell Czech Republic a.s. novou značku Shell Café.

Produkty

SHELL NABÍZÍ FIREMNÍM ZÁKAZNÍKŮM KOMPENZACI EMISÍ CO2

Společnost Shell Czech Republic a.s. nabízí firemním zákazníkům možnost kompenzovat emise CO2 a další skleníkové plyny z natankovaných pohonných hmot prostřednictvím palivových karet Shell.

Produkty

ORLEN Unipetrol zařadil do své železniční flotily 81 moderních cisteren od společnosti Ermewa

Skupina ORLEN Unipetrol významně investovala do zvýšení efektivity železniční přepravy, když si pronajala 81 železničních cisteren „Safety++“ na přepravu LPG.

Alternativa

Největší lokalita rychlodobíjecích stanic v ČR je na půl cesty mezi Prahou a Rozvadovem.

Čekání, až dobije předchozí elektromobil, je minulostí. Aspoň u čerpacích stanic Benzina ORLEN na 83. km dálnice D5 u Šlovic.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/04 Téma číslaČerpací stanice pro lodní dopravu
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek