Archiv aktualit

Orlen Unipetrol začal ve své síti čerpacích stanic propagovat pouze značku Orlen

Skupina Orlen Unipetrol začala od začátku prosince letošního roku při svých marketingových a sponzoringových aktivitách používat pouze značku Orlen.

Orlen Unipetrol se umístil mezi lídry v ocenění TOP odpovědná velká firma

Rafinérská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol obdržela od platformy pro odpovědné a udržitelné podnikání Byznys pro společnost ocenění TOP odpovědná firma roku v kategorii velké firmy.

Skupina Orlen Unipetrol hostila vojenské cvičení

V areálu skupiny Orlen Unipetrol v Kralupech nad Vltavou uskutečnila Armáda ČR plánované vojenské cvičení, jehož cílem bylo ověření připravenosti teritoriálních sil a posílení spolupráce s IZS při ochraně objektů spadající do kritické infrastruktury státu.

Skupina Orlen Unipetrol hostila vojenské cvičení

V areálu skupiny Orlen Unipetrol v Kralupech nad Vltavou uskutečnila Armáda ČR plánované vojenské cvičení, jehož cílem bylo ověření připravenosti teritoriálních sil a posílení spolupráce s IZS při ochraně objektů spadající do kritické infrastruktury státu.

Vláda plní své prohlášení a posiluje energetickou bezpečnost v LNG

Česká republika učinila další zásadní krok pro zajištění dostatku dodávek plynu do budoucna a nahrazení dodávek z Ruska.

Elektrifikace nákladní dopravy vyžaduje cílené a promyšlené investice do dobíjecí infrastruktury

Legislativní změny, jako je například mýtné za CO2, které plánují už brzy zavést Německo a Rakousko, jsou příkladem rostoucího tlaku na snižování emisí z komerční nákladní dopravy.

Vláda jmenovala předsedu Správy státních hmotných rezerv

Vláda ve středu schválila návrh ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely na jmenování předsedy Správy státních hmotných rezerv. Vedení tohoto úřadů zůstane v návaznosti na rozhodnutí vlády nezměněné.

Orlen Unipetrol přechází na výrobu automobilového benzínu BA95 v kvalitě E10

Rafinérská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol realizuje postupné kroky na své cestě k emisní neutralitě, které chce dosáhnout nejpozději v roce 2050.

Orlen Benzina získala pošesté ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2023

Největší síť čerpacích stanic v České republice Orlen Benzina, patřící do skupiny Orlen Unipetrol, opět potvrdila svou dominanci v devátém ročníku soutěže Nejdůvěryhodnější značka roku, když pošesté triumfovala v kategorii čerpacích stanic.

Evropský parlament odhlasoval mírnější emisní normu Euro 7

Evropský parlament se připojil k Evropské radě a schválil slabší verzi pravidel. Oba orgány EU budou nyní jednat s Evropskou komisí o konečném znění.

Shop a gastronomie

Na pumpu nejen pro pohonné hmoty

OMV není se svým konceptem Viva Billa první, kdo se snaží provozovat obchody s potravinami na čerpacích stanicích. Už v roce 2014 otevřely podobné minimarkety řetězce Shell (Billa) a Lukoil (Žabka). Zatímco ruský prodejce z trhu zmizel a jeho pumpy převzal maďarský MOL, obchody Billa se na čerpacích stanicích Shell ujaly a dnes jich najdete v žlutočervené síti celkem 70.

Aktuální vývoj cen PHM

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu mírně poklesly. Cena benzínu Natural 95 se snížila o 3 haléře na 38,91 Kč za litr. Nafta zlevnila o 22 haléřů na 39,22 Kč za litr.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek