Užitečná aplikace Fuelio sleduje spotřebu a náklady na palivo

Fuelio je aplikace pro smartphony s operačním systémem Android od společnosti Sygic. Díky ní můžete ve svém smartfonu sledovat počet ujetých kilometrů, spotřebu paliva i náklady na palivo. Jedná se o logbook, který vyplňujete vždy při dotankování vašeho automobilu na čerpací stanici.

Fuelio aplikace

Fuelio následně samo spočítá, jakou jste měli spotřebu a jak vysoké byly náklady na pohonné hmoty. Koncem srpna byla tato aplikace aktualizována a dostala nové funkce. Například vám najde nebližší čerpací stanice s uvedenou cenou paliv a službami. Tyto informace mohou shromažďovat a sdílet s ostatními všichni uživatelé této aplikace. Během prvních týdnů testovací verze aplikace Fuelio prý dosáhla více než 90 000 čerpacích stanic s informacemi o cenách pohonných hmot. 
Avšak to, že data o stanicích a cenách paliv budou sbírána od lidí, nemusí vždy reflektovat jejich správnost. Vždy záleží na komunitě, jak často budou lidé přidávat a aktualizovat data. Kromě již zmíněných funkcí je možné přidávat i dodatečné informace, jako jsou informace o parkování, platební možnosti, nabídka sortimentu či toalety. V novém updatu si uživatelé mohou do výdajů spojených s vozidlem započítat i další kategorie typu servis, údržba, mytí, poplatky za parkování atd.
Uložení benzinové stanice do oblíbených, upomínky na údržbu, přidání elektro či biopalivových vozidel či zálohování na cloudové úložiště, to vše nabízí Fuelio bez reklam a zdarma.

Autor: jk

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/04 Téma číslaVIF a prémiové benzíny
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek