Unipetrol od nového roku změní své logo

ORLEN 1

Rafinérská a petrochemická skupina Unipetrol mění od 1. ledna 2021 svůj název a logo na ORLEN Unipetrol. Změna názvu je faktickým dokončením plné příslušnosti k nadnárodní skupině ORLEN, která jenejvětší společností ve střední a východní Evropě. Skupina ORLEN do Unipetrolu vstoupila v roce 2005 jako majoritní akcionář a v říjnu roku 2018 se stala jeho jediným, stoprocentním vlastníkem.

"Věřím, že nám vizuální spojení se skupinou ORLEN, která patří k nejsilnějším evropským společnostem na poli chemického průmyslu a energetiky, přinese další upevnění naší pozice na trzích,"řekl Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, a dodal:"Jsem rád, že se při práci na realizaci našich ambiciózních cílů můžeme opřít o tak spolehlivého a progresivního vlastníka, jakým je skupina ORLEN. Ctíme stejné hodnoty a společně jdeme cestou modernizace, inovací a hledání ekologičtějších řešení."

ORLEN logo

Unipetrol nyní může naplno využívat silnou obchodní, finanční a marketingovou pozici skupiny ORLEN na světových trzích a těžit ze vzájemných synergií v oblasti výzkumu a vývoje, nákupu surovin a služeb, výroby a prodeje produktů."Nové logo ORLEN Unipetrol nám také přinese zjednodušení naší komunikace a možnost využití mezinárodních marketingových projektů skupiny ORLEN. Jakou součást kritické infrastruktury České republiky budeme i nadále zodpovědně plnit roli jednoho z pilířů české ekonomiky, důležitého zaměstnavatele, předního investora a významného plátce daní,"zdůraznil Tomasz Wiatrak

ORLEN 2

Skupina ORLEN je největší společností ve střední a východní Evropě a je vedena v prestižních světových žebříčcích, jako jsou Fortune Global 500 a Platts TOP250. Působí na šesti domácích trzích v Polsku, České republice, Německu, Litvě, na Slovensku a v Kanadě. Vlastní nejmodernější integrovaná aktiva s roční zpracovatelskou kapacitou přes 35 milionů tun různých druhů ropy, z čehož bezmála osm milionů tun ropy bylo zpracováno ve dvou českých rafinériích v Záluží u Litvínova a Kralupech nad Vltavou. Nabídka skupiny ORLEN zahrnuje více než 50 špičkových petrochemických a rafinérských produktů, které se prodávají ve více než 110 zemích na 6 kontinentech. V maloobchodním segmentu prodává skupina ORLEN své produkty prostřednictvím největší sítě v regionu s více než 2 800 moderními čerpacími stanicemi. Hodnota značky ORLEN dosahuje výše 30 miliard korun. Skupina ORLEN plánuje v příštích deseti letech snížit emise uhlíku ze svých rafinérských, petrochemických a energetických aktivit o 33 procent a do roku 2050 chce být uhlíkově neutrální.

Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. S tržbami ve výši 129 miliard za rok 2019 patří mezi šest největších společností v České republice. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů - zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina Orlen v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina Orlen s počtem 416 stanic největším řetězcem, na Slovensku provozuje po roce působení na tamním trhu již 13 čerpacích stanic. Důvěru spotřebitelů potvrdil fakt, že Benzina ORLEN již počtvrté v řadě získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice. Unipetrol zaměstnává více než 4 800 lidí.

Přejmenování skupiny Unipetrol a jejích dceřiných společností:

Dosavadní obchodní jméno Nové obchodní jméno Platnost od
UNIPETROL, a.s. ORLEN Unipetrol a.s. 1. ledna 2021
Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum, a.s. ORLEN UniCRE a.s. 1. ledna 2021
UNIPETROL RPA, s.r.o. ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. 1. února 2021
UNIPETROL RPA, s.r.o. - POLYMER INSTITUTE BRNO, odštěpný závod ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. - POLYMER INSTITUTE BRNO, odštěpný závod 1. února 2021
UNIPETROL RPA, s.r.o. - BENZINA, odštěpný závod ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. - BENZINA, odštěpný závod 1. února 2021
UNIPETROL SLOVENSKO s.r.o. ORLEN Unipetrol Slovakia s.r.o. 1. února 2021
UNIPETROL Deutschland GmbH ORLEN Unipetrol Deutschland GmbH 1. února 2021
UNIPETROL RPA Hungary Kft. ORLEN Unipetrol Hungary Kft. 1. února 2021
Nadace Unipetrol Nadace ORLEN Unipetrol 1. února 2021
UNIPETROL DOPRAVA, s.r.o. ORLEN Unipetrol Doprava s.r.o. 1. února 2021
Spolana s.r.o Ke změně nedochází  
PARAMO, a.s. Ke změně nedochází  
Petrotrans, s.r.o. Ke změně nedochází  
Butadien Kralupy a.s. Ke změně nedochází  
HC Verva Litvínov a.s. Ke změně nedochází  

Identifikační čísla společností, adresy sídel a fakturační údaje zůstávají stejné. Rovněž nedochází k žádné změně ve vlastnické struktuře a platnost vzájemných smluvních vztahů rovněž zůstává bez jakýchkoliv změn.

Autor: TZ Unipetrol, Zdroj: TZ Unipetrol

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/01 Téma číslaEkonomika a provoz malých čerpacích stanic
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek