Shell otevřel dvě čerpací stanice na novém úseku D35

Otevření 12.22

Společnost Shell Czech Republic rozšířila sít svých čerpacích stanic v České republice o dvě nové provozovny. Obě stanice se nacházejí v nově otevřeném úseku dálnice D35 Časy - Ostrov, každá z nich v jednom směru na 150. kilometru, u obce Dolní Roveň na Pardubicku.

O výstavbě čerpacích stanic Shell v novém úseku dálnice D35 Časy - Ostrov na kilometru číslo 150 se rozhodlo již v roce 2020. Společnost Shell Czech Republic tehdy uspěla ve výběrovém řízení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na uzavření smlouvy o nájmu za účelem výstavby a provozování čerpacích stanic na plánovaných odpočívkách na již zmiňovaném úseku dálnice D35.

Výstavba obou čerpacích stanic byla zahájena v srpnu letošního roku a včetně kolaudace byla ukončena po pouhých dvaceti týdnech.

"Mám velkou radost, že jsme si slavnostním otevřením čerpacích stanic Shell u obce Dolní Roveň v obou směrech dálnice D35 nadělili předčasný vánoční dárek. Věřím, že to budou stejně brát i motoristé a že se obě stanice brzy stanou oblíbeným a častým místem k natankování pohonných hmot, odpočinku, občerstvení či v blízké budoucnosti k nabíjení elektromobilů. Dálnice D35 se stává velmi důležitým tahem mezi východními Čechami a Moravou, jehož význam po úplném dokončení ještě vzroste. Z toho důvodu považujeme přítomnost našich čerpacích stanic v tomto úseku za zásadní,"uvedlJan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České a Slovenské republice.

Nové čerpací stanice na D35 splňují nejpřísnější standardy společnosti Shell. To znamená, že si zde mohou motoristé zakoupit kvalitní paliva řady Shell V-Power i Shell FuelSave a na každém výdejním místě mají k dispozici stojan s AdBlue pro osobní i pro nákladní automobily. Samozřejmostí je široká nabídka kávy a občerstvení v rámci nejmodernějšího konceptu kaváren Shell Café, které nabízejí také prostor k odpočinku a k relaxaci.

V průběhu roku 2023 přibude na obou stanicích rovněž infrastruktura pro nabíjení elektromobilů. Konkrétně půjde o čtyři nabíjecí stání (v každém směru dálnice D35 dvě) s výkonem 180 kW.

Společnost Shell dlouhodobě usiluje o prosazování nových trendů, což se týká i využívání pokrokových technologií. V případě nových čerpacích stanic Shell u obce Dolní Roveň se tento přístup aplikoval při výrobě většiny interiérových světel, která byla vytištěna pomocí 3D tiskáren.

Autor: Shell Czech Republic a.s., Zdroj: Tisková zpráva

Diskuse

 • Petr, 14. 1. 2023 13:18: Jel jsem kolem a byl jsem i vevnitř a musím říct, že Shell prostě ty pumpy umí. Není divu, že stále častěji tankuji právě tam. Líbí se mi ty služby kolem. A hlavně mají vevnitř i venku fakt dobře udělaná světla. Nedivil bych se, kdyby tam měli venkovní osvětlení od https://www.nejsvetla.cz/kategorie/venkovni-osvetleni-11/ protože i v noci tam je vidět jako ve dne. :)
   Reagovat na komentář
  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek