Oranžové víno posledním hitem vinařů?

Jedním z velkých vinařských hitů je oranžové víno, které se připravuje z odrůdy Rulandské šedé. Má šedorůžové bobule, protože vzniklo jako mutace Rulandského modrého a při delším ležení na matolinách získává oranžovou, až lehce měděnou barvu.

Vinarstvi Ludwig

Ale nejde jen o barvu. Také v chuti je cítit výrazná přítomnost taninů a oříškových tónů, kterou doprovází příjemná vůně pomerančů a bylin. "Naše oranžové víno, odrůdově Rulandské šedé pozdní sběr 2014, pochází z mikulovské podoblasti z deset let starého vinohradu, který je veden kompletně v bio režimu. A protože oranžové víno má díky tříslovinám vyšší stabilitu, není nutné ho výrazně sířit," popisuje původ nového vína marketingová ředitelka vinařství Ludwig Liana Hrabálková s tím, že oranžové víno zařadili do svého portfolia vůbec poprvé.
"Ročník 2014 nebyl jednoduchý a oranžové víno má zatím poněkud vyšší kyselinu. Proto je lepší nechat láhev před podáváním vydýchat, neboť jeho vůně se během několika hodin krásně uvolní a konzument získá mnohem komplexnější a harmoničtější zážitek," doplňuje Liana Hrabálková a dodává, že oranžové víno se hodí jako doprovod ke krůtě s ořechovou nádivkou či k telecímu na víně. Běžná cena tohoto vína se bude pohybovat kolem (150) korun.
Další novinkou z vinařství Ludwig je nový "facelift" etiket řady Culinary. Ty budou mít nyní mnohem kvalitnější papír a důstojná vizuální podoba bude lépe korespondovat s kvalitou těchto vín, která jsou pouze v kategorii výběr z hroznů.
Vinařství Ludwig připravilo také své první charitativní víno, jehož zakoupením mohou zákazníci pomoci šestileté dívce z Němčiček, která je ochrnutá. Víno se jmenuje podle dívky Sabinka, odrůdově jde o Frankovku zakulacenou odrůdou Zweigeltrebe, pozdní sběr 2013. Za každou prodanou láhev předá Vinařství Ludwig Sabince 10 Kč. Víno Sabinka se prodává v prodejnách Ahold a Billa a jeho cena bude cca 160 korun. Pokud se prodá šest tisíc lahví tohoto vína, bude mít Sabinka pod vánočním stromečkem pobyt ve speciálních lázních v Klimkovicích, kde využívají k terapii speciální skafandr, který jí velmi pomůže ke zlepšení pohybových schopností.

Vinarstvi Ludwig SabinkaAutor: TK, Zdroj: Ludwig

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/01 Téma číslaDistribuce pohonných hmot
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek