Nová rychlonabíjecí stanice E.on v Čestlicích je součástí evropského dotačního projektu Fast-E

V úterý 19. září byla slavnostně uvedena do provozu rychlonabíjecí stanice pro elektromobily od společnosti E.on na Obchodní ulici 111 v Čestlicích hned vedle hypermarketu Albert.

E.on Čestlice nabíjecí stanice

Tato stanice se již druhým zařízením, které jsou součástí projektu Fast-E. Na něm společnost E.on spolupracuje s Evropskou unií s cílem vytvořit ucelenou síť rychlonabíjecích stanic pro elektromobily v Čechách,  na Slovensku, v Německu a Belgii.
První taková stanice byla otevřena již 4. září v Jihlavě na parkovišti nákupního centra   v blízkosti dálnice D1.
Konkrétní doba nabíjení u obou stanic  je závislá na typu elektromobilu, nicméně pohybuje se zhruba kolem 35 minut, kdy se baterie stihne nabít na 80 %. Takovou rychlost nabití zajišťuje příkon 93 kW, kterým stanice disponují.
Obě stanice jsou přizpůsobena pro všechny typy elektromobilů respektive přípojek, které jsou dnes na trhu. Navíc je zde nabíjení do konce roku 2017 pro všechny zcela zdarma.
Jak nám sdělil Miloslav Fialka ze společnosti E.ON, do budoucna se plánuje výstavba dalších stanic v blízkosti významných silničních komunikací a ve velkých městech.

Diskuse

 • Petr, 27. 9. 2017 17:04: Dobrý den, děkuji přišel nám časopis čerpačka. Se zájmem jsem si v něm početl. Bohužel jsem se nedočetl. Všechno hezký, jen že zákazníka hlavně zajímá cena PHM na totemu. Doplnkový sortiment je dobrý pro přilepšení. Nebo má nahradit prodej PHM. Ono jede osto šest, otevírají další a další pumpy a pořád nic.......... Tady v ČRse to už asi nikdy nezmění.
   Reagovat na komentář
  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2020/02 Téma číslaŽeny na čerpací stanici v době pandemie koronaviru
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Reklama

  • Uniti 2021 4
  • CardManager

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Sokolovská 615/138
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací