Na Benzině v Praze lze vybírat peníze z bankomatu přímo z auta

Benzina v Argentinské ulici v Praze Holešovicích otevřela první průjezdný bankomat, u kterého lze vybrat finance přímo ze sedadla svého auta. V plánu řetězce je do konce roku na dvou čerpacích stanicích zprovoznit další bankomaty.

Benzina Bankomat

Tzv. "Drive up" bankomat je novou službou Benziny zákazníkům, je umístěn přímo mezi tankovacími stojany a umožňuje řidičům provádět i finanční operace přímo z okénka svého vozu. Speciální bankomat určený pro motoristy je výškově upraven pro pohodlné ovládání z okénka automobilu, a to i v případě SUV nebo dodávek. Bankomat Komerční banky, který byl instalován na Argentinské ulici v Praze, je v provozu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Kromě výběru hotovosti bude bankomat přijímat i vklady, což ocení zejména podnikatelé, kteří již nebudou muset s tržbou chodit na pobočku nebo hledat jiný vkladový bankomat.
"Službu založenou na americkém modelu drive mají u nás motoristé spojenou s některými restauracemi rychlého občerstvení. Nyní jako první banka v ČR umožníme řidičům pohodlně vybrat peníze z bankomatu bez toho, že by museli opustit své auto. Další rozšiřování této služby bude záviset na zájmu motoristů," uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Platební a transakční služby.
Na celém světě instalováno přibližně 68 800 Drive-up bankomatů, což jsou asi 2 % z celkového počtu bankomatů. Nejvíce jsou rozšířeny v USA (40 % všech bankomatů) a v Saúdské Arábii (13 %). Dalšími zeměmi, ve kterých podíl Drive-up bankomatů činí vice než 1%, jsou Pákistán, Kanada, Írán, Singapur a Spojené arabské emiráty.

Benzina

Diskuse

Přidat nový komentář

Petrol Magazín

Aktuální vydání2020/03 Téma číslaNejen na čerpací stanice se vrací život
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek

Reklama

  • Uniti 2021 4
  • CardManager

PETROLsummit 20

5. 11. 2020

Praha

Přihlásit se

PETROLawards

14. ročník

prestižní profesní
celooborové soutěže

Více informací