MOL získal slovenskou síť Lukoilu

Lukoil

Koncern MOL oznámil akvizici 100 % společnosti Normbenz Slovakia od Normeston Group Cyprus (prodej podílu), která zahrnuje 16 slovenských čerpacích stanic Lukoil. Získá je společnost Slovnaft. MOL také uzavřel smlouvu se společností Marché International o koupi společnosti, která provozuje v Maďarsku devět restaurací pod značkou Marché.

Dohody naplňují aktualizovanou dlouhodobou strategii Skupiny MOL "Shape tomorrow" 2030+, která klade zvláštní důraz na rozvoj služeb zákazníkům. "Další rozvoj nabídky stravování a služeb pro pohodlí zákazníků, jakož i expanze naší sítě jsou součástí aktualizované strategie s cílem stát se regionálním lídrem v maloobchodním prodeji paliv, zboží i nabídce služeb. Získání 16 nových čerpacích stanic na Slovensku je pro nás příležitostí rozšířit  zde naše pole působnosti a zavést koncept Fresh Corner na nových čerpacích stanicích. Akvizice společnosti provozující restaurace Marché v Maďarsku zase otevírá společnosti MOL nové perspektivy, které jí umožní posunout svou gastro nabídku na novou úroveň a oslovit maloobchodními službami širší veřejnost," říká vicepresident MOL pro služby zákazníkům Péter Ratatics.

Akvizice společnosti Normbenz Slovakia zahrnuje maloobchodní síť 16 čerpacích stanic se značkou Lukoil. Tyto čerpací stanice vhodně doplní maloobchodní síť Slovnaftu, která má nyní na Slovensku 254 čerpacích stanic. Značku Lukoil nahradí značka Slovnaft. Záměrem Slovnaftu je zavést i na nových čerpacích stanicích koncept Fresh Corner s prémiovými gastro produkty a dalšími službami, které již poskytuje maloobchodní síť Slovnaft. Transakce nyní čeká na schválení antimonopolním úřadem SR.

Sedm z devíti získaných restaurací Marché International je už deset let pevnou součástí čerpacích stanic MOL. V uplynulých letech získala společnost MOL dostatek zkušeností, aby mohla začít provozovat tyto restaurace v rámci vlastního podnikání, se záměrem včlenit je do konceptu Fresh Corner. Akvizice podléhá schválení ze strany maďarského orgánu pro hospodářskou soutěž (GVH).

Autor: TZ MOL, Zdroj: TZ MOL

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/06 Téma číslaCausa AdBlue
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek