Chytrý futurego kabel na cesty usnadní dobíjení elektromobilů

ČEZ-futurego

Chytrý futurego kabel na cesty usnadní dobíjení elektromobilů

Častá praxe dobíjení fleetových elektromobilů, kdy zaměstnanci doplňují energii do baterií na různých místech včetně domova, znamená pro provozovatele firemních flotil problematickou kontrolu a administraci. Řešení představuje přenosná dobíjecí stanice s výměnnou sadou konektorů, která umožní komplexní online přehled o veškerém dobíjení díky propojení kabelu s informačními systémy. Současně zvyšuje jak komfort pro řidiče, tak i celkovou bezpečnost při dobíjení pro lidi, auta i elektrické sítě v místě nabíjení.

Futurego kabel je malá přenosná nabíjecí stanice pro dobíjení elektromobilů v interiérech i venkovním prostředí. Váží necelý 1 kilogram a spolu s 5metrovým kabelem a základní sadou tří výměnných konektorů (230V 16A, 3-fázový konektor 400V 16A nebo 32A) se vejde do malého kufříku nebo tašky. Je vybavena 4G konektivitou, která jej automaticky propojuje s informačním systémem. Veškeré dobíjení i mimo veřejnou nebo firemní dobíjecí síť tak umožní automatické zapsání dobíjení do futurego fleet management systému, který automaticky posílá údaje o jednotlivých dobíjeních na relevantní nákladová střediska. Díky tomu fleet managerům odpadává časově náročné a manuální rozúčtování nákladů.

"Naše služby v elektromobilitě stále rozšiřujeme a zkvalitňujeme, často přitom čerpáme inspiraci od samotných zákazníků. Zajímá nás, kde je takříkajíc tlačí bota a jaké funkcionality by využili. Víme proto, že provozovatelé fleetů hodně řeší evidenci případů, kdy řidiči služebních aut nabíjejí na různých místech a hodil by se jim mobilní wallbox. Nově jim nabízíme řešení v podobě přenosné nabíjecí stanice futurego, která vedle sběru dat zvyšuje i komfort řidičů a bezpečnost lidí, aut i elektrických sítí," říká Tomáš Dzurilla, ředitel elektromobility ČEZ.

Zdroj: TZ

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/03 Téma číslaUNITI
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek