Benzina vstupuje na slovenský trh

"Slovenský trh je pro naše maloobchodní aktivity přirozeným prostorem. K dosavadnímu velkoobchodnímu prodeji paliv na Slovensku tak nyní přidáváme i maloobchodní prodej pohonných hmot na čerpacích stanicích, které ponesou logo Benzina,"říkáTomasz Wiatrak, místopředseda představenstva zodpovědný za maloobchodní aktivity společnosti Unipetrol, do jejíž skupiny Benzina spadá. Unipetrol je jediným zpracovatelem ropy v Česku a největším prodejcem pohonných hmot a patří do nadnárodního petrolejářského koncernu PKN Orlen.

Benzina - pumpa

 

Očekáváním a chováním zákazníků si jsou český a slovenský trh velmi podobné."Slovenští zákazníci se v posledních letech výrazně orientují na kvalitu paliv a mají zájem o široký doplňkový prodej včetně občerstvení. A právě toto jim jako dlouhodobý lídr českého trhu se silným a stabilním zázemím, nabídneme,"pokračujeTomasz Wiatraka dodává:"Investice má dlouhodobou povahu. Chceme jít postupnými kroky a jsme přesvědčeni, že se staneme na slovenském trhu jedním z významných hráčů. Dosažení úrovně 10 stanic do konce roku 2019 by bylo úspěchem, ale důležitější než vysoké tempo rozvoje je pro nás dodržení naplánovaného obchodního modelu."

 

Slovenský trh je tomu českému podobný i svou nasyceností. Benzina se tedy v první fázi zaměří na oslovení stávajících provozovatelů čerpacích stanic."Jsme otevřeni akvizicím větších či menších řetězců a malým provozovatelům nabízíme výhodnou spolupráci na bází franšízy. Zkušenosti z českého trhu říkají, že na čerpacích stanicích, které přešly pod značku legendárního koníka, objem prodaných pohonných hmot i doplňkového sortimentu záhy významně vzrostl,"uzavírá Tomasz Wiatrak.

 

Benzina se na Slovensko vrací po více než 30 letech. Samotná značka vznikla už v roce 1953 v tehdejším Československu, když Ministerstvo chemického průmyslu nahradilo touto značkou původní název Benzinol používaný pro čerpací stanice od roku 1949, kdy došlo ke znárodnění a vytvoření jedné státem ovládané sítě. V roce 1985 byla na Slovensku obnovena značka Benzinol. Po roce 1989 přešla Benzina v rámci privatizace do soukromých rukou a právo na používání své značky na slovenském trhu dočasně ztratila. Nyní se Benzina na Slovensko vrací jako lídr českého trhu, kde provozuje 406 čerpacích stanic a dle objemu prodaných hmot ovládá čtvrtinu trhu.

Unipetrol RPA - odstěpný závod Benzina

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/06 Téma číslaNa co budeme jezdit v roce 2030
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Sokolovská 615/138
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací