Benzina provozuje na Slovensku již 6 čerpacích stanic

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice, pokračuje v rozšiřování své maloobchodní sítě na Slovensku. Po první slovenské čerpací stanici Benzina, otevřené letos v dubnu v Malackách, následovalo v uplynulých týdnech zprovoznění dalších pěti čerpacích stanic. Motoristé na Slovensku tak mohou čerpat kvalitní paliva Efecta a Verva již na šesti místech. Benzina bude v expanzi pokračovat i v příštích letech. Jejím cílem je dosáhnout pokrytí celého území Slovenska a stát se jedním z klíčových hráčů na tomto trhu.

Benzina Selpice

V uplynulých týdnech bylo na Slovensku postupně otevřeno pět nových čerpacích stanic Benzina. Kompletní sortiment paliv Benzina je tak kromě Malacek k dispozici také v Holicích u Dunajské Stredy, Lužiankách u Nitry, Šelpicích u Trnavy, Šuranech u Nových Zámků a Strečně. Ve všech případech se jedná o zrekonstruované stanice, převzaté od předchozího provozovatele.

"Při vstupu na slovenský trh na jaře letošního roku jsme plánovali provozovat ke konci roku zhruba deset čerpacích stanic. K tomuto počtu se rychle blížíme, protože finalizujeme jednání s dalšími provozovateli majícími zájem o přechod pod naši značku. I nadále však platí, že důležitější než vysoké tempo rozvoje je pro nás dodržení naplánovaného obchodního modelu," říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, jejíž je Benzina součástí.

Benzina hodlá v blízké budoucnosti vybudovat na Slovensku co nejširší síť a zaujmout významné postavení na trhu, který aktuálně zahrnuje přibližně 900 čerpacích stanic. Téměř polovina z nich spadá pod tři největší řetězce. Tradiční značka přitom registruje mezi provozovateli čerpacích stanic na Slovensku velký zájem. Benzina kromě rekonstrukcí již existujících čerpacích stanic počítá také s výstavbou zcela nových provozoven včetně samoobslužných. Důraz je přitom kladen na důslednou realizaci zvoleného obchodního modelu, v němž hraje hlavní roli vysoká kvalita a spokojenost zákazníků.

Tato strategie již nese své ovoce. Obliba kvalitních aditivovaných paliv Efecta 95 a Efecta Diesel s čisticím účinkem i prémiových paliv Verva 100 a Verva Diesel u slovenských zákazníků velmi rychle roste. Stejně jako v Malackách bude u nových čerpacích stanic po rekonstrukci exteriéru v příštím roce následovat modernizace interiéru a rozšiřování sortimentu doplňkového zboží a služeb. Včetně rychlého občerstvení Stop Cafe, které nabízí skvělou kávu namíchanou podle originální receptury v Belgii a variace oblíbeného hot dogu."Kromě toho také intenzivně pracujeme na zavedení zákaznických tankovacích karet tak, jako je tomu na českém trhu. Naše Tank Karta Business by měla být zákazníkům k dispozici ještě do konce tohoto roku," prozrazuje další plány Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina.

Benzina se rozhodla pro návrat na Slovensko po 15 letech. Samotná značka vznikla už v roce 1958 v tehdejším Československu. Po roce 1989 přešla Benzina v rámci privatizace do soukromých rukou a právo na používání své značky na slovenském trhu dočasně ztratila. Benzina se na Slovensko vrací jako lídr českého trhu, kde provozuje nejširší síť 413 čerpacích stanic a dle objemu prodaných pohonných hmot ovládá čtvrtinu trhu. Benzina je součástí mezinárodní skupiny Orlen, která v pěti zemích (Polsko, Německo, Česko, Litva a Slovensko) provozuje bezmála tři tisíce čerpacích stanic.

Autor: TZ Benzina, Zdroj: TZ Benzina

Diskuse

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/03 Téma číslaČerpací stanice jako oáza na cestách
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek