Benzina nabízí samoobslužné oboustranné tankování pro nákladní vozy

Benzina nabízí na svých stanicích řidičům nákladních automobilů tankování paliva a doplňování provozní kapaliny AdBlue z obou stran vozidla. Jako první síť čerpacích stanic navíc přichází s platebními terminály, které umožní v rámci jedné transakce a předautorizace využít současně všechny výdejní stojany v pruzích pro kamiony najednou.

Benzina Oboustrané tankování

Benzina přišla s řešením, které razantně zjednoduší a zrychlí oboustranné tankování nákladních vozidel. Díky němu nyní mohou řidiči doplnit palivo z obou stran současně. Nový elektronický platební systém Benziny umožňuje řidičům provádět všechny úkony snadno a rychle pomocí venkovního platebního terminálu bez nutnosti žádat obsluhu čerpací stanice o asistenci. Na terminálu si zvolí, ze kterých výdejních stojanů a v jaké maximální výši chtějí tankovat, a následně u zvolených výdejních míst mohou použít tankovací pistole až ze čtyř stojanů najednou. Systém automaticky vyhodnotí množství čerpaného paliva, případně kapaliny AdBlue, a při naplnění všech nádrží nebo při dosažení finančního limitu se sám vypne a automaticky nastaví údaje k provedení platební transakce.
"Výhody našeho platebního řešení jsou nasnadě: pro profesionální řidiče to znamená zrychlení tankování a zjednodušení odbavení, a tak zkrácení doby, kterou musí strávit čerpáním paliva. O to více času jim zůstane pro doplnění vlastní energie v našich občerstvovacích zónách Stop Cafe," říká Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina, odštěpného závodu Unipetrol.
Systém podporuje platbu všemi kartami, které povolují předautorizaci, tedy bankovními kartami a tankovacími kartami Benzina BUSINESS a EASY či Shell, UTA, DKV a OMV. Pokud si zákazník nevybere ani jednu z variant, může zaplatit hotovostí v obchodě. Aktuálně je tento tankovací systém funkční na čtyřech čerpacích stanicích Benzina: na dálnici D5 u obcí Rudná a Drahelčice, na dálnici D1 u obce Střechov a na silnici č. 7 u obce Hora Svatého Šebestiána (č. 348). V letošním roce bude toto řešení spuštěno ještě na čerpacích stanicích na dálnici D8 u obce Siřejovice a na dálnici D1 u obce Rousínov. Během následujících tří let plánuje Benzina takto vybavit celkem 15 čerpacích stanic, zejména na dálnicích a ostatních tranzitních silnicích.

Benzina tankautomat

Autor: TZ, Zdroj: Benzina

Diskuse

 • vlastík, 25. 1. 2019 05:25: Zrovna jsme koupili do našeho firemního vozového parku několik ojetých nákladních vozů z https://www.truck1-cz.com/nakladni-auta a tak jsem moc rád za to, že benzina tuto službu zpřístupnila a to zrovna v ten nejlepší okamžik.
   Reagovat na komentář
  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2023/01 Téma číslaVodíková budoucnost?
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Objednat zasílání PETROLmagazínu

  Objednávka

  Reklama

  • CardManager