Události

Produkty / 16. května 2019 / Zdroj: TZ MOL / Autor: TZ Skupina MOL

Valná hromada společnosti MOL schválila dividendu ve výši 107 miliard HUF

Budapešť, 12. dubna 2019 - Společnost MOL Plc. uspořádala v Budapešti výroční valnou hromadu. Ta přijala návrh představenstva na rozdělení zisku prostřednictvím výplaty dividend ve výši 107 mld. HUF, což ve srovnání s loňským rokem představuje významný nárůst. Akcionáři schválili zprávu představenstva o hospodaření za rok 2018 a konsolidovanou účetní závěrku. Valná hromada rovněž ocenila práci představenstva vykonanou ve finančním roce 2018.

Očekává se, že základní dividenda vzroste o 11,8 % na přibližně 95 HUF na akcii z loňských 85 HUF na akcii. Bude tak pokračovat trend zvyšování pravidelné výplaty dividend. Stejně jako loni akcionáři schválili také speciální dividendy, které představenstvo navrhlo na základě silného cash flow v roce 2018. Se speciálními dividendami, které představují 50% navýšení o 47,5 HUF na akcii, se očekává, že celkové dividendy na akcii dosáhnou v rozpočtovém roce 2018 přibližně 142,5 HUF.

Valná hromada schválila návrh představenstva na znovuzvolení Dr. Sándora Csányiho, Dr. Anthonyho Radeva a Dr. Jánose Martonyiho a zvolení Talala Al Awfiho za členy představenstva. Dále byla Dr. Anett Pandurics zvolena členkou dozorčí rady a výboru pro audit.

Zsolt Hernádi, předseda představenstva Skupiny MOL, k valné hromadě uvedl: "Jsem rád, že dnes můžeme uzavřít finanční rok 2018, který bude považován za rok úspěšný a zároveň rozhodující. Investovali jsme do nového podnikání a nových technologií, které připraví půdu pro naši budoucí transformaci a růst, jelikož se správní rada a management zaměřují na dlouhodobé úsilí transformovat podnikání a zároveň poskytovat spolehlivé provozní a finanční výsledky. Chtěl bych poděkovat našim akcionářům za podporu usnesení předložených představenstvem. V roce 2019 budeme pokračovat v transformaci našeho podnikání a zároveň budeme usilovat o dosažení co nejlepších investic."

V roce 2018 navýšila skupina MOL EBITDA o 10 % na 2,69 mld. USD a překonala tak svůj navýšený cíl. Sekce Upstream a spotřebitelské služby i nadále významně zvyšovaly své výsledky, zatímco silný interní výkon v sekci Downstream částečně kompenzoval slábnoucí marže

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

  • PETROLsummit 19
    31.10.2019, Hotel Olympik - Tristar, U Sluncové 14, Praha 8

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia