V táborském skladu Čepra se kradly pohonné hmoty, zadrženi byli i tři zaměstnanci

Před 14 dny provedla policie zákrok proti zlodějům pohonných hmot ve skladu Čepra v Táboře. Akce byla připravována v úzké součinnosti s vedením společnosti a zatčena byla skupina zaměstnanců společnosti.

Policie - úzké (z ilustračních)

Pachatelé pohonné hmoty kradli poměrně sofistikovaným způsobem, kdy při krádeži provedli nelegální zásah do technologického zařízení čerpací soustavy. Přímo při činu byly na místě zadrženy čtyři osoby, a to muži středního věku. Jednalo se o tři zaměstnance společnosti a další osobu, která pohonné hmoty z objektu vyvážela a následně distribuovala.
Policisté také zajistili dvě cisterny a zařízení, které pachatelé při krádeži používali. Při následných prohlídkách bytových i nebytových prostor pak byly zajištěny další zásoby pohonných hmot a finanční výnosy z nich. Souhrnná hmotná škoda a celkové množství odcizených pohonných hmot jsou nyní předmětem šetření.
Všichni čtyři muži byli obviněni z trestného činu krádeže. Zároveň byl podán podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby. Na případu kriminalisté dále pracují a není vyloučeno prokázání trestné činnosti dalším osobám, překvalifikování obvinění či jeho rozšíření o další trestné činy. Již v této chvíli jsou obvinění muži ohroženi trestem odnětí svobody na dobu až pěti let.

Policie ČR

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací