Unipetrol RPA prodloužil smlouvu na dodávky ropy REBCO

Společnost Unipetrol RPA podepsala dodatek smlouvy se společností PKN ORLEN, jejímž předmětem jsou dodávky ropy Russian Export Blend (REBCO) do České republiky od společnosti Tatněfť. Společnost Unipetrol RPA má tak nyní do roku 2019 zajištěny dodávky ropy REBCO od společností Rosněfť a Tatněfť.

Tatneft

"Podpisem dodatku smlouvy se společností PKN ORLEN jsme prodloužili platnost stávajícího kontraktu do konce roku 2019. Spolu se smlouvou na dodávky ropy REBCO od společnosti Rosněfť máme nyní zajištěno až 100 % potřebného objemu ropy REBCO," říká generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Andrzej Modrzejewski.
Na základě podepsaného dodatku dodá společnost Tatněfť společnosti Unipetrol RPA ropu v objemu od 1 620 mil. tun do 3 960 mil. tun v období od 1. ledna 2017 do 31. prosince 2019, v závislosti na možnostech odběru na straně Unipetrolu RPA. Dohodnuté objemy ropy REBCO budou do České republiky dodávány prostřednictvím ropovodu Družba.
Společnost Unipetrol má v tuto chvíli uzavřeny dva dlouhodobé kontrakty na dodávky ropy REBCO. Nad rámec dnes podepsané smlouvy společnost Unipetrol RPA letos v červnu podepsala smlouvu se společností PKN ORLEN ohledně dodávek ropy REBCO od společnosti Rosněfť. Společnost Unipetrol využívá výhod společného nákup ropy v rámci skupiny ORLEN. Společnost PKN ORLEN nakupuje zhruba 30 milionů tun ropy za rok, což reprezentuje značnou kupní sílu.
Ropa Russian Export Blend (REBCO) je zpracovávána rafinérií v Litvínově. Roční kapacita rafinérie je 5,4 milionu tun ropy.

 

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací