Unipetrol chce zprůhlednit ceny, zavádí proto UIC

Ke konci roku2016 začne společnost Unipetrol RPApublikovat UIC (Unipetrol Index Czech) pro český trh pohonných hmot. Jedná se o aktuální cenovou hladinu pohonných hmot včetně všech zákonných daní, vyjma DPH v korunách za každý m3 (1000 litrů).

Unipetrol RPA rafinerie

UIC se vztahuje k teoretické velkoobchodní transakci založené na předpokladu plného vytížení kamionu z jednoho výdejního terminálu a bude odrážet nejen vývoj ceny na světových a evropských trzích, směnných kurzů, ale i změny, které se uskuteční v české legislativě a stejně tak dostupnost produktů v regionu.
Unipetrol RPA bude aktualizovat index UIC každý pracovní den, což znamená, že cena bude platná od půlnoci pracovního dne do půlnoci následujícího pracovního dne. Cenová hladina UIC bude pro jednotlivé produkty publikována na webových stránkách společnosti. Bude tedy dostupná široké veřejnosti.
UIC je primárně určen pro velkoobchodní zákazníky, kteří podepíšou s Unipetrolem od 1.1.2017 nový typ smlouvy. Nicméně zkušenosti z okolních zemí ukazují, že tento typ indexu poskytovaný výrobci daných zemí, je dále pak používán obchodníky na tomto trhu, ke stanovení cen pro většinu uzavíraných transakcí. To je obzvláště komfortní pro širokou veřejnost, státní a veřejné instituce, které mohou UIC využít jako referenční hladinu pro dlouhodobé smlouvy na základě veřejných zakázek.
Zástupci Unipetrol RPA si myslí, že tímto krokem přispějí ke zvýšení cenové transparentnosti, dostupnosti informací a bezpečnosti subjektů obchodujících na velkoobchodním trhu.

Unipetrol

Diskuse

Přidat nový komentář

Petrol Magazín

Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek

Hlavní partner

  • MOL

Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

PETROLsummit 19

31. 10. 2019

Hotel Olympik - Tristar
U Sluncové 14
Praha 8

Přihlásit se

PETROLawards

13. ročník

prestižní profesní
celooborové soutěže

Více informací