Shell zásadně inovuje celou řadu svých paliv nabízených v České republice

Společnost Shell Czech Republic a.s. uvádí na trh paliva nové generace, která jsou navržena pro zvýšení účinnosti benzínových i naftových motorů.

Shell V-Power - menší

Inovativní paliva jsou výsledkem více než pětiletého a desítky tisíc hodin trvajícího výzkumu a vývoje, jejichž cílem bylo zlepšit efektivitu jízdy. Všechny pohonné hmoty Shell nyní využívají výhody revoluční DYNAFLEX technologie a jsou vyvinuty tak, aby zajistily optimální funkci moderních motorů náročných na kvalitu benzínu nebo nafty. Nová prémiová řada Shell V-Power přitom představuje nejvýkonnější a nejúčinnější paliva v nabídce společnosti.

"Cílem vývoje bylo vyrobit paliva, která lépe čistí a chrání motor. Jsme přesvědčeni, že záleží nejen na tom, kam jedete, ale také jak jedete," řekl Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku.

Všechny pohonné hmoty Shell nyní obsahují novou DYNAFLEX technologii, jež pomáhá čistit a chránit klíčové součásti motoru, jako jsou sací ventily a palivové vstřikovače, od škodlivých usazenin. Použitá technologie v benzínových palivech Shell V-Power se zaměřuje na hlavní faktory ovlivňující účinnost motoru i jeho výkon: tření a usazeniny. Nový benzín Shell V-Power s ještě účinnějším složením obsahuje třikrát více čisticích a tření snižujících složek než Shell FuelSave Natural 95. Zároveň obsahuje o 20 % více čisticích molekul ve srovnání s předchozím složením prémiových paliv Shell V-Power Nitro+. Nový Shell V-Power Diesel je zase nejúčinnějším dieselovým palivem Shell, které pomáhá obnovit výkon motoru tím, že odstraňuje již vzniklé
usazeniny. Všechny nové pohonné hmoty Shell byly vyvinuty s cílem splnit náročné požadavky techniky moderních motorů, ale použitá technologie spolehlivě funguje i ve starších agregátech.

"V posledních letech vidíme, jak se výrobci automobilů intenzivně snaží zvýšit účinnost pohonných jednotek. Naším cílem je proto vytvořit paliva, jež budou fungovat co nejefektivněji a pomohou řidičům dostat z motoru to nejlepší, a to za náročných podmínek vyplývajících z moderní techniky agregátů i z aktuální situace na silnicích," vysvětluje Johanne Smith, palivová expertka z globálních laboratoří Shell.

Inovativní paliva Shell prošla celou řadou interních testů ve výzkumných laboratořích Shell. Vlastnosti nového benzínu Shell V-Power 95 v moderním zážehovém motoru s přímým vstřikováním potvrdil také test v nezávislé české akreditované laboratoři SGS Czech Republic.

Shell V-Power je vyvíjen ve spolupráci s ikonickým závodním týmem Scuderia Ferrari F1. Palivo pohánějící závodní monoposty formule 1 obsahuje nejméně 99 % stejných sloučenin i novou DYNAFLEX technologii jako Shell V-Power Racing 100 dostupný u českých čerpacích stanic Shell.


O NOVÝCH PALIVECH SHELL

Přínosy čisticích schopností
Dnešní motory jsou čím dál menší a pracují za stále náročnějších podmínek (palivo je do válců vstřikováno pod tlakem až 2 000 barů), což na něj klade výrazně větší nároky. V moderních pohonných jednotkách kvůli tomu roste riziko vzniku usazenin ulpívajících v palivovém systému (například ve vstřikovačích), nebo na sacích ventilech u zážehových agregátů s nepřímým vstřikováním. Tyto částice je obtížné odstranit a mohou negativně ovlivnit chod motoru. Naše revoluční DYNAFLEX technologie pomáhá čistit a chránit klíčové součásti motoru od vzniku škodlivých usazenin tak, aby byl zajištěn efektivní chod pohonné jednotky.

Pozn. Zlepšuje stav motoru tím, že pomáhá odstraňovat usazeniny, které snižují výkon motoru, z klíčových součástí palivového systému, jako jsou vstřikovače paliva, nebo sacích ventilů. Skutečné účinky a přínosy vlastností paliv se mohou lišit v závislosti na typu a stavu vozidla, stylu jízdy a jízdních podmínkách; míra jejich projevu není zaručena. Pro více informací prosím navštivte shell.cz, kde najdete podrobnější informace o technologii DYNAFLEX.

Prémiový benzín Shell V-Power s novou technologií DYNAFLEX obsahuje třikrát více čisticích a tření snižujících složek než Shell FuelSave Natural 95 a o 20 % více čisticích molekul ve srovnání s předchozím složením prémiových paliv Shell V-Power Nitro+.

Snížené tření
Od prvního okamžiku, kdy natankujete jakýkoli benzín značky Shell s DYNAFLEX technologií, se na klíčových součástech vašeho motoru začne vytvářet ochranný film, jehož hlavní účinek spočívá ve snížení tření a usnadnění chodu motoru. A to ať už jedete po dálnici, nebo stojíte v koloně. K čemu je to dobré? Zvýšené tření znamená zbytečné plýtvání energií, která by mohla být jinak využita účinněji k pohonu vozu. Nová receptura je proto navržena k omezení tepelných ztrát vzniklých třením u součástí, kde je ztížené mazání. Prémiová paliva Shell V-Power 95 a Shell V-Power Racing 100 se mohou pochlubit třikrát větším množstvím tření snižujících složek než stávající běžné palivo Shell FuelSave Natural 95.

Účinnost motoru
Představte si, že běžíte v botách obalených nánosy bláta, které se otírá o vaše kotníky. Něco takového téměř jistě ovlivní váš výkon. Všechna paliva Shell nyní obsahují novou DYNAFLEX technologii, jež napomáhá zlepšit účinnost motoru.

Pozn. Skutečné účinky a přínosy vlastností paliv se mohou lišit v závislosti na typu a stavu vozidla, stylu jízdy a jízdních podmínkách; míra jejich projevu není zaručena. Pro více informací prosím navštivte shell.cz, kde najdete podrobnější informace o technologii DYNAFLEX.

Aktivním omezením tvorby usazenin a s tím souvisejícím omezením ztrát z tření se nová benzínová i naftová paliva Shell postarají o hladký chod motoru. Nová paliva Shell V-Power jsou navržena tak, aby navíc motoru vrátila jeho původní výkon.

Pozn. Pomáhá obnovovat výkon motoru tím, že čistí klíčové součásti palivového systému, jako jsou vstřikovače paliva, nebo sací ventily od usazenin, které snižují výkon motoru. Skutečné účinky a přínosy vlastností paliv se mohou lišit v závislosti na typu a stavu vozidla, stylu jízdy a jízdních podmínkách; míra jejich projevu není zaručena.

Tyto pohonné hmoty prokázaly skvělé výsledky, a to jak při měřeních v laboratoři, tak i při testech v běžném provozu.

Pozn. Testy byly realizovány od roku 2009 na evropských a asijských automobilech z široké škály předních výrobců vozidel. Ne všechna vozidla používaná při testech jsou k dispozici na trhu v České republice.

Kvalita potvrzena nezávislým testem
Společnost Shell Czech Republic a.s. si poprvé v České republice nechala čisticí vlastnosti nového paliva Shell V-Power ověřit na moderním "downsizovaném" motoru 1.4 TSI s přímým vstřikováním. Test prokázal výrazný čisticí účinek prémiového benzínu Shell V-Power 95. Zkoumaný parametr délky jednoho vstřiku, který se při zanesených otvorech vstřikovače postupně prodlužuje, se po spotřebování 120 litrů prémiového paliva podařilo opětovně zkrátit o 37 %. Více informací o tomto testu v samostatné tiskové zprávě.

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací