Ruský gigant Rosněfť vstupuje na indický trh

Největší ruský výrobce ropy Rosněfť úspěšně vstoupil na jeden z nejrychleji rostoucích trhů na světě. V Indii dokončil akvizici 49,13 % akcií společnosti Essar Oil Limited (EOL) za 12,9 mld. Dolarů. Společnost EOL byla součástí holdingu Essar Energy.

Essar Oil Vadinar (Indie)
Vstupní brána do indické rafinerie Vadinar společnosti Essar Oil Limited, kterou nyní bude spravovat ruský Rosněfť

Jedním ze zakoupených aktiv je podíl v rafinérii Vadinar, která se nachází ve státě Gudžarát   a nabízí potenciální součinnost s existujícími aktivy, které jsou již ve vlastnictví společností Rosněfť.
"Součástí transakce je dostupnost veškeré potřebné infrastruktury (hlubinný přístav, skladovací terminály a vlastní elektrárny), stejně jako podíly společnosti Rosněfť na dodavatelských projektech ve Venezuele a smlouvy o odběru od společnosti PDVSA, které společnosti Rosněfť poskytnou významným provozním Synergie a pomohou zlepšit ekonomiku rafinérie. Další vzájemná synergie bude odvozena z křížových dodávek ropných produktů na trzích Asie a Tichomoří," říká se v tiskové zprávě. Akvizice navíc umožní společnosti Rosněfť přístup k síti Essar Oil s více než 3500 čerpacími stanicemi, které jsou rozmístěné po celé Indii.
Dalších 49 % akcií EOL získalo investiční konsorcium složené z mezinárodní komoditní společnosti Trafigura a soukromé investiční skupiny UCP Investment Group (UCP) prostřednictvím společnosti Kesani Enterprises Company Limited.  "Jsme přesvědčeni, že společně se všemi novými akcionáři - uznávanými lídry ve svém odvětví, budeme dohlížet na růstový potenciál společnosti Essar Oil ke zvýšení dlouhodobé hodnoty společnosti," říká Ilja Šrebovič   ze společnosti UCP Investment Group. Zbývající 1,74% akcií nadále drží drobní akcionáři.

PetrolPlaza

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací