Myčka z plnicí stanice LPG

Od roku 2009 mohou motoristé, kteří bydlí v Chrudimi a okolí, využívat moderní mycí centrum s komplexními službami v Píšťovech.

MYCKA_Chrudim_1

Místo plnicí stanice LPG kuchyně a myčka

Mycí centrum vlastní a provozují manželé Dvořákovi, kteří si původní v Píšťovech v místě bývalé plnicí stanice na LPG otevřeli výrobnu pro studenou kuchyni a následně také jídelnu. Vzhledem k tomu, že v Chrudimi a okolí byla pouze jediná mycí linka na čerpací stanici OMV, při dalším rozšiřování jejich podnikání padla volba na mycí centrum pro automobily. "Rozhodli jsme se proto, že na trhu tato služba chyběla," vysvětluje nám svůj podnikatelský záměr Lenka Dvořáková. "Původně to byl můj nápad, ale když nám spočítali první kalkulaci, dostala jsem strach a chtěla jsem od tohoto záměru ustoupit. Ale manžel už byl proti a nakonec se peníze i díky půjčce od kamaráda daly nějak dohromady," dodává. 
"I když to ještě není splacené, je to na dobré cestě," přidává se Dušan Dvořák, který se o mycí centrum a její zákazníky stará spolu se svým synovcem, zatímco jeho žena s dcerou obstarává kuchyni a jídelnu. Poté, co se rozhodli pro podnikání v oboru mytí automobilů, bylo třeba vybrat správné zařízení. Volba nakonec padla na firmu Wash Service, která na český trh dodává a servisuje mycí linky a jejich příslušenství od španělské firmy Istobal. "Dostali jsme několik nabídek a tahle nám z toho vyšla nejlépe. Blízko byl i servis u jejich pobočky v Chocni a mohu potvrdit, že jsme zatím spokojeni. Ještě se mi nestalo, že by nepřijeli do 24 hodin, což je pro mě velmi důležité, protože v případě poruchy myčka nestojí příliš dlouho. A navíc se za těch šest let nevyskytla žádná větší závada. V podstatě se jedná jen o výměnu dílů, které se časem opotřebují, jako jsou například ložiska nebo kartáče," chválí si služby firmy Wash Service Dušan Dvořák.

MYCKA_Chrudim_3

Portálová myčka i pro užitkové automobily

Základním "stavebním kamenem" mycího centra je portálová myčka Istobal, která umožňuje mytí osobních a užitkových vozidel do výšky 2,7 metrua šířky 2,5 m s výběrem pěti mycích programů. Ty obsahují různé kombinace tlakového bočního mytí, spodního mytí, mytí kol, mytí aktivní pěnou, šamponem, horkým nebo studeným voskem a sušení. Myčka má kapacitu 8-12 automobilů za hodinu (záleží na náročnosti programu), takže když se sejde větší počet motoristů najednou, dlouho se nečeká. Díky dostatečné délce tunelu lze navíc jeden automobil mýt a druhý zároveň předmývat. Dušan Dvořák klade velký důraz na kvalitu, aby se k nim zákazníci rádi vraceli. Proto je nedílnou součástí mytí obsluha, která každý automobil před vjezdem do portálové mycí linky předmývá tlakovou vodou a chemií. "Patří to ke každému programu, pouze za ruční mytí kol speciální chemií si zákazník připlatí - pět korun za jedno kolo," dodává Dušan Dvořák a následně nám ukazuje, jak snadno zbaví v jeho myčce lité kolo nevzhledného zažloutnutí od nedokonalého umytí špíny z brzd.

MYCKA_Chrudim_2

Komplexní služby

Pokud si ale zákazník chce umýt vozidlo sám, stojí hned vedle samoobslužný mycí box a v nabídce mycího centra je také ruční a bezkontaktní mytí vozu. "Dnes už není ruční mytí rozhodně drahou záležitostí, zvláště když si uvědomíme cenu vozidel. Dokonce i čas provedení práce se přibližuje času, který byste strávili v kartáčové myčce," říká Dušan Dvořák. Ručně v Píšťovech umyjí automobil za 260 až 300 korun, v portálové myčce s předmytím to stojí od 99 do 259 korun.
Poslední novinkou mycího centra je také čištění interiérů. Za použití šetrných prostředků lze interiér doslova renovovat. V nabídce služeb nechybí například luxování, suché čištění, tepování a mokré čištění, čištění a ošetření vnitřních i vnějších plastů, čištění skel nebo ošetření kožených sedadel. "Auto se čistí minimálně osm hodin a je to docela náročná práce. Dělá to hlavně můj synovec. Za jeden automobil si pak účtujeme minimálně 2000 korun," vysvětluje Dušan Dvořák.
Služby mycího centra ještě doplňuje ekologické mytí motoru, čištění a ošetření litých kol a poklic, vysávání vozidla, parfémování vozidla, samoobslužné vysávání, klepače koberců, stroj na čištění koberců a huštění pneumatik.
Také chemii používají v Píšťovech značkovou, konkrétně od firmy Ma-fra. "Zpočátku nám hodně pomohli, dostali jsme od nich například cedule, montérky a pistole. S účinností i spotřebou výrobků této značky jsme spokojeni, takže není nejmenší důvod přemýšlet o změně," říká Dušan Dvořák.
Součástí mycího centra je ještě malý shop spojený s bistrem, kde si při čekání na umytí vozidla mohou zákazníci zakoupit některý z výrobků firmy Ma-fra a zároveň se občerstvit. Ostatně za využití služeb mycího centra dostává každý zákazník kávu zdarma. Další motivací pak může být i to, že každé páté mytí je rovněž zadarmo. Letošní novinkou jsou ještě dárkové poukazy na mytí automobilu v ceně 1 000 korun. "Majitel jedné firmy jich najednou koupil čtyřicet jako vánoční dárky pro své zaměstnance," říká Dušan Dvořák.

MYCKA_Chrudim_6

V plánu je ještě reverzní osmóza

Po šesti letech jsou manželé Dvořákovi s provozováním mycího centra spokojeni a přiznávají, že v současné době je to lepší "byznys" než kuchyně s jídelnou. Moc si však přitom neodpočinou. Otevřeno totiž mají sedm dní v týdnu od šesti do osmi hodin, a tak jim moc volného času nezbývá a práce v mycím centru, jídelně i kuchyni jim musí být chtě nechtě koníčkem. A místo zasloužené dovolené někde u moře už nyní Dušan Dvořák plánuje, že v nejbližší budoucnosti bude potřeba mycí portál inovovat. V plánu je například využít pro úpravu vody reverzní osmózu, aby se mytí ještě více zkvalitnilo a na automobilech nezůstávaly po uschnutí bílé skvrny, které po sobě zanechá mineralizovaná voda s obsahem solí. "Měla by to být naše další investice," přemítá Dušan Dvořák, který je za šest let fungování mycího centra doslova posedlý tím, aby z něj automobily odjížděly dokonale čisté a zákazníci se sem i kvůli tomu rádi vraceli. Jejich motivace má však jiný základ. "Dělali jsme si průzkum, proč k nám lidé jezdí. Mohu říci, že devět lidí z deseti tvrdilo, že je to kvůli obsluze. Zejména ženy se často bojí do myčky vjet, a tak sem přijedou, dají nám klíčky od vozu a pak si jdou sednout na bar. Většinou odjíždějí spokojeny," vysvětluje Dušan Dvořák a dodává, že služby mycího centra využívají nejen soukromníci, ale také firmy, pro které existuje možnost využívat souhrnné bezhotovostní platby za své zaměstnance se služebními vozy na fakturu jednou za měsíc a ukazuje nám tlusté popsané knihy, do kterých neplacené úkony pro firmy zapisují. 

MYCKA_Chrudim_5

Diskuse

 • Mirek, 12. 4. 2016 16:53: Fandím takovým aktivním lidem! Určitě se přijedu podívat! Mirek Ostrava
   Reagovat na komentář
  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací