Maďarský MOL koupil skupinu OT Industries

Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL podepsala dnes dohodu o koupi 51procentního podílu firmy OT Industries. Informovala o tom maďarská tisková agentura MTI. Cena transakce, která vyžaduje i schválení maďarského úřadu pro hospodářskou soutěž obě společnosti nezveřejnily.

OT industries

OT Industries (původně Olajterv) byla dosud dodavatelem pro MOL při budování plynovodů, skladování zemního plynu i v rámci jakýchkoliv produktovodů. Tato akvizice tak dobře zapadá do celkové strategie společnosti MOL, která se angažovat v široké škále průmyslových a obchodních odvětví. Solečnost OT Industries vykázala loni tržby ve výši 40,7 miliardy forintů (cca 3,5 miliardy Kč) a zaměstnává asi 2500 lidí.
Místopředseda MOL a člen představenstva Sándor Csányi, který je zároveň předsedou a generálním ředitelem OTP Bank má navíc nepřímý 49procentní podíl v OT Industries přes Bonitas 2002.
Podle firemních webových stránek poskytuje společnost OT Industries "jedinečné a komplexní řešení pro energetický průmysl". Hlavní činností je však realizace projektů EPC (strojírenství, nákup, stavebnictví) ve střední Evropě a Kazachstánu, ale angažuje se také ve strojírenství, stavebnictví a dalších výrobních činnostech. OT Industries zároveň tvrdí, že je jedničkou na trhu v Maďarsku.

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací