Investice společnosti Unipetrol v Záluží u Litvínova neutuchají

Unipetrol by chtěl v areálu své rafinerie v Záluží u Litvínova zvýšit kapacitu výroby polypropylenu. V plánu je zvýšení výroby na z 350 kilotun ročně, investice dosáhly 100 milionů korun.

Unipetrol Záluží

Přispěje k tomu samozřejmě nová polyethylenová jednotka, jejíž stavba probíhá podle plánu. Jedná se aktuálně o největší investici v české petrochemii. V nedávné době byly instalovány velkoobjemové tlakové nádoby. Dosud bylo proinvestováno 55 procent z plánovaných 8,5 miliardy korun. Stavba by měla být dokončena koncem roku 2018 a pak nová polypropylénová jednotka nahradí starší ze dvou současných jednotek, které jsou aktuálně v Záluží v provozu.
Polypropylen je termoplastický polymer ze skupiny polyolefinů, které patří mezi nejběžnější plasty. Výchozí surovinou k výrobě jsou odpady vzniklé při zpracování ropy, polypropylen je proto levnější než ostatní syntetické materiály. Používá se v mnoha odvětvích potravinářského a textilního průmyslu a v laboratorních vybaveních. Unipetrol jej dodává zejména na evropské trhy. Největší odběratelé jsou z Česka, Slovenska a Německa.

Unipetrol

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací