INA kupuje od Eni podíly v ložiscích zemního plynu na Jadranu

Chorvatská společnost INA, která je i součástí skupiny MOL, koupí od chorvatské části italského koncernu Eni podíl na společném projektu těžby zemního plynu z mořského dna v chorvatské části Jaderského moře a těžební lokalitě Marica.

MOL těžební plošina na moři ENI

Po splnění všech podmínek, včetně souhlasu chorvatského antimonopolního úřadu, se INA stane 100%vlastníkem a jediným operátorem uhlovodíkových ložisek v severní části Jaderského moře a lokalitě Marica. Vydání rozhodnutí se očekává v nejbližších měsících.
Transakce může zvýšit ověřené a předpokládané zásoby společnosti INA o téměř 4,3 milionu barelů ropného ekvivalentu (boe) a zvýšit těžbu uhlovodíků v roce 2018 o 2500 boe (přibližně 380 000 m³ denně). Je to další krok k naplnění cíle Skupiny MOL v oblasti doplňování uhlovodíkových rezerv. INA se také poprvé ve své historii stane jediným operátorem podmořského ložiska. To společnosti umožní rozšířit do budoucna své investice v severní části Jaderského moře a těžební lokalitě Marica.
Po ukončení transakce bude celý objem zemního plynu vytěženého z koncesní lokality v severní části Jaderského moře využit na zásobování Chorvatska, zatímco zemní plyn z těžební lokality Marica bude v souladu se smlouvami mezi INA a Eni o prodeji zemního plynu směřovat - tak jako dosud - do Itálie.

MOL

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací