Francouzský Total zvyšuje svůj vliv v Severním moři

Francouzský Total získal ropnou a plynovou divizi Maersk Oil&Gas od dánské přepravní společnosti A.P. Møller-Mærsk za 7,45 miliardy USD. Toto spojení by Totalu mělo zajistit pozici druhého největšího operátora v severozápadní Evropě.

Maersk Oil

Dohoda podléhá schválení příslušných orgánů pro hospodářskou soutěž, ale očekává se, že bude schválena během prvního čtvrtletí roku 2018. Dánsko se pak stane regionálním centrem všech provozů společnosti Total v Dánsku, Norsku a Nizozemsku, které budou založené na provozech Maersk Oil a silné pozici v regionu Severního moře. Společnost AP Moller-Maersk se naopak bude nyní více soustředit na oblast přepravy a logistiky, která se zdá být při dnešních nízkých cenách ropy rentabilnější. Total je připraven k podobným akvizicím lépe než jiné společnosti. I když hodnota majetku v oblasti těžby ropy ve světě zůstává po propadu cen nízká, francouzský podnik ukázal vůči poklesu cen suroviny solidní odolnost.
Dánská společnost A.P. Møller-Mærsk má více než 100letou historii a dnes je největší lodní přepravní společností na světě i největší společností v Dánsku. Zaměstnává asi 89 000 lidí a svými aktivitami zasahuje do 130 zemí.

PetrolPlaza

Diskuse

  Přidat nový komentář

  Petrol Magazín

  Aktuální vydání2019/03 Téma číslaDěti na čerpací stanici
  Aktuální číslo

  Přihlašte se k odběru novinek

  Hlavní partner

  • MOL

  Reklama

  • CardManager
  • Uniti expo 20 logo

  PETROLsummit 19

  31. 10. 2019

  Hotel Olympik - Tristar
  U Sluncové 14
  Praha 8

  Přihlásit se

  PETROLawards

  13. ročník

  prestižní profesní
  celooborové soutěže

  Více informací