Události

Produkty / 31. ledna 2019 / Zdroj: ČEPRO / Autor: TZ

ČEPRO přichází s novým systémem tvorby základní ceny a optimalizuje své dodavatelské programy

Důvody rozšíření stávajícího způsobu cenotvorby, založeného na kotacích Platts s inland prémií (IP) tuzemského trhu, vysvětluje Jan Duspěva, předseda představenstva společnosti ČEPRO: "Trh s pohonnými hmotami se stále velmi dynamicky mění a vyvíjí, a proto jsme v rámci rozšíření a zlepšení naší nabídky služeb připravili nový transparentní systém cenotvorby, který bude pružně reagovat na reálný vývoj cen velkoobchodního trhu v České republice. Naším cílem přitom i nadále zůstává vždy nabídnout zákazníkům nejvýhodnější cenu."

Základní Cena ČEPRO představuje nový model cenotvorby, který rozšiřuje stávající možnosti velkoobchodní spolupráce se společností ČEPRO. Je určen pro zákazníky společnosti ČEPRO s měsíčním odběrem ve výši do 500 tis. litrů měsíčně. ZCČ zohledňuje podstatné položky ovlivňující cenu na trhu s pohonnými hmotami, jako jsou např. aktuální nabídka/poptávka na tuzemském trhu, nákupní ceny různých dodavatelů nebo reálná cena biosložky. Představuje tak objektivní cenu pohonných hmot na českém trhu.

Společnost ČEPRO proto optimalizovala i své stávající dodavatelské programy. "Pro velkoobchodní zákazníky byly nově optimalizovány tři dodavatelské programy, v jejichž rámci bude prodej pohonných hmot i nadále probíhat primárně na kontraktovaných cenách, které zohledňují vývoj kotací cen na evropské burze," komentuje Martin Vojtíšek, obchodní ředitel společnosti ČEPRO. V současné době se jedná o prémiový "Certifikovaný velkoobchod ČEPRO", "Logistický model ČEPRO" a program "Dodavatelská čerpací stanice ČEPRO", které zákazníkům přinášejí nejen výhodné obchodní podmínky, ale také další systém benefitů.

Vyhlašování Základní Ceny ČEPRO probíhá každý den (s výjimkou neděle a svátků), přičemž aktuální výše ZCČ je veřejně dostupná online na internetových stránkách společnosti ČEPRO, kde je rovněž možné dohledat přehledně zpracovanou historii a vývoj cen pohonných hmot. Na webu je k dispozici také kalkulátor slev a možnost generovat nejrůznější přehledové grafy vývoje ceny jednotlivých produktů.

Hodnocení článku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 / 5

Odeslat článek


Komentáře k článku

Počet komentářů: 0 Přidat nový komentář Zobrazit komentáře

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2019-02Distribuce pohonných hmot na čerpací staniceObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

  • PETROLsummit 19
    31.10.2019, Hotel Olympik - Tristar, U Sluncové 14, Praha 8

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia