Přehled aktualit

Rubrika:

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

PDF aktuálního vydání PETROLmagazínu č. 1/2017 ke stažení zde

Produkty / 23. listopadu 2016

Nová konstrukce trupu a nižší rychlost pomáhají snižovat uhlíkovou stopu zaoceánských lodí

Odhaduje se, že dnes pluje po oceánech a mořích asi 100 000 lodí, které z asijských průmyslových podniků dováží stále více zboží k evropským a severoamerickým spotřebitelům. 16 největších z nich pak vyprodukuje stejné množství škodlivin, jako všechny automobily, kterých jezdí po světě okolo 800 milionů. Logistická společnost DB Schenker a kontejnerový přepravce Hapag-Lloyd se s tím rozhodli něco dělat.

Čerpací stanice / 23. listopadu 2016

S kartou EuroOil lze platit u všech značkových sítí pump v ČR bez poplatků

Akceptační síť pro využití tankovacích karet EuroOil se v listopadu rozšířila díky spolupráci se skupinou MOL o třetinu. Firmy nyní mohou využívat výhod bezhotovostních plateb jednou tankovací kartou skoro u všech značkových sítí čerpacích stanic v Česku a navíc jim nejsou účtovány servisní poplatky, jako je tomu u společnosti CCS a její tankovací karty CCS Limit.

Produkty / 22. listopadu 2016

Unipetrol chce napojit Českou republiku na ropovod Adria

Zástupci společností Unipetrol RPA a Jadranski Naftovod v Praze podepsali rámcovou smlouvu o přepravě ropy ropovodem Adria. Ten by se v budoucnu mohl stát alternativní přepravní trasou k současným ropovodům Družba a IKL.

Alternativa / 22. listopadu 2016

Autobusy na CNG jsou u nás v kurzu, za poslední dva roky se jejich počet zdvojnásobil

Dnes začal v Průmyslovém paláci areálu Výstaviště Praha - Holešovice veletrh Czechbus 2016 (22. - 24. 11.). Nechybí zde ani autobusy na stlačený zemní plyn (CNG), kterých v současnosti jezdí po Česku již více než tisíc.

Produkty / 22. listopadu 2016

Pohonné hmoty tento týden ještě mírně zlevní

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu poklesly. Cena benzínu se podle údajů CCS snížila o 13 haléřů na 29,55 Kč za litr. Nafta zlevnila o 4 haléře na 28,47 Kč za litr. V nejbližším týdnu očekáváme u čerpacích stanic další mírné snížení cen pohonných hmot o několik haléřů.

Alternativa / 21. listopadu 2016

Britské domácnosti by mohla vytápět tráva

Stále se hledají další energetické a hlavně obnovitelné energetické zdroje, které by nahradily fosilní paliva. Britská firma Ecotricity chce například vyrábět bioplyn z trávy a vyhřívat jím britské domácnosti.

Produkty / 18. listopadu 2016

Ceny paliva klesají, ropa se propadla na 45 dolarů za barel

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu poklesly. Podle údajů CCS se cena benzínu snížila o 9 haléřů na 29,68 Kč za litr, nafta zlevnila o 10 haléřů na 28,51 Kč za litr.

Shop a gastronomie / 18. listopadu 2016

Maďarský MOL by chtěl vlastnit plzeňský Prazdroj

O největší český pivovar mají zájem nejrůznější subjekty, mezi nimi také maďarský energetický holding MOL. Prazdroj je spolu s dalšími čtyřmi značkami z regionu k mání kvůli fúzi SABMiller s AB InBev.

Produkty / 18. listopadu 2016

Skupina MOL oznámila své cíle do roku 2021

Po zveřejnění strategie "Skupina MOL 2030 - Enter Tomorrow" zveřejnila skupina MOL svoje finanční a provozní cíle na následujících pět let.

Čerpací stanice / 18. listopadu 2016

Pilotní provoz elektronické evidence tržeb zatím firmy ignorují

Od prosince se spustí Elektronická evidence tržeb (EET). Ministerstvo financí (MF) zatím spustilo pilotní program, podnikatelé však o něj nejeví zájem. Podle podnikatelských sdružení se tak nestačí doladit nedostatky.

Alternativa / 15. listopadu 2016

ČEZ rozšíří síť rychlodobíjecích stanic. Firmě pomůže evropský grant

Možnost rychle dobít elektromobil a pokračovat v jízdě napříč Českou republikou do okolních zemí by mělo být zase o něco snazší. Společnost ČEZ představila plán další výstavby veřejných rychlodobíjecích stanic.

Čerpací stanice / 15. listopadu 2016

U pump českého Shellu bude možné platit mobilem

V síti čerpacích stanic Shell bude možné od 28. listopadu platit prostřednictvím mobilního telefonu přímo z automobilu. K dispozici totiž bude mobilní aplikace Masterpass s QR kódy umístěnými na výdejních stojanech.

Čerpací stanice / 14. listopadu 2016

V barvách Tank-Ono byly letos otevřeny další čtyři pumpy

Síť diskontních čerpacích stanic Tank Ono se stále rozšiřuje. V letošním roce otevřeli bratři Ondrové čtyři nové čerpací stanice a celkem jich už mají 39. Tržby pak vzrostly o čtyři procenta, zatímco zisk se kvůli investicím snížil.

Alternativa / 14. listopadu 2016

Slovensko bude dotovat nákup elektromobilu částkou až 5000 eur

Slovenský ministr hospodářství Peter Žiga minulý týden potvrdil, že brzy ohlásí dotační program s celkovou sumou pět milionů eur, ze kterého se má financovat nákup elektromobilu. Příspěvek by měl být do 5000 eur na jeden elektromobil.

Alternativa / 14. listopadu 2016

Tesla zavádí od nového roku placené nabíjení na stanicích Supercharger

Budoucí majitelé elektromobilů Tesla už si nebudou moci dobíjet svůj vůz na rychlodobíjecích stanicích Tesla Supercharger bezplatně. Platit to bude u automobilů přihlášených v roce 2017, stávající majitelé budou mít dobíjení i nadále zdarma.

|◄     46-60   61-75   76-90   91-105   106-120     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-01Zima na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz


MOL

Reklama


EET 2. vlna


CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia