Přehled aktualit

Rubrika:

Interaktivní PDF č. 2/2017 - zde

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

Mytí a servis / 17. ledna 2017

Istobal získal ekologickou certifikaci za šetrnou chemii

Španělský výrobce myček a mycí chemie firma Istobal získala ocenění "Nordic Swan Ecolabel" díky  svým chemickým produktům pro mycí linky, které jsou přátelské vůči životnímu prostředí.

/ 11. ledna 2017

6 DŮLEŽITÝCH KROKŮ K DRUHÉ VLNĚ EET

Na základě zkušeností z první vlny EET, kdy proběhla instalace na více než 500 čerpacích stanicích, znovu zveřejňujeme metodiku EET tak, aby provozovatelé čerpacích stanic bezpečně a včas zvládli realizovat 2 vlnu EET, do které spadají již všechny čerpací stanice, kromě stanic bezobslužných.

Produkty / 9. ledna 2017

Registrace aut za loňský rok se zastavily na čísle 259 893, benzín měl podíl více než 54 procent

Celkově registrace nových osobních automobilů v roce 2016 vzrostly oproti roku 2015 o 12,49 %, což znamená o 28 836 na celkových 259 693 automobilů. Více než 30 procent z toho neslo značku Škoda a necelých deset procent jméno Octavia. Jenom za prosinec se v Česku prodalo 21 913 nových vozů.

Produkty / 9. ledna 2017

Firemní automobily v Česku mají z větší části motory na naftu

I když odborníci tvrdí, že lpění na vznětových motorech je setrvačnost z časů, kdy nafta byla výrazně levnější než benzín, šéfové českých firemních flotil i nadále stavějí své vozové parky především z automobilů, které pohání pohonná jednotka Rudolfa Diesela.

Alternativa / 6. ledna 2017

Ve Francii byl otevřen nový LNG terminál, dokáže pokrýt pětinu spotřeby Francie a Belgie

Na francouzském pobřeží ve městě Dunkerque byl otevřen nový terminál na zkapalněný plyn. Je schopen přečerpat 13 miliard metrů krychlových plynu ročně. Tento objem představuje asi 20 procent roční poptávky po plynu ve Francii a Belgii.

Alternativa / 6. ledna 2017

Sortiment pelhřimovské pumpy MOL rozšíří CNG

Letos by v Pelhřimově měly přibýt další veřejné stanice na stlačený zemní plyn. První se stane součástí čerpací stanice MOL na Pražské ulici, druhá vyroste v sousedství pelhřimovského Agrostroje.

Produkty / 5. ledna 2017

Unipetrol dokončil integraci České rafinérské

V Unipetrolu RPA byla dokončena integrace dceřiné společnosti Česká rafinérská. K 1. lednu 2017 akciová společnost Česká Rafinérská zanikla a v rámci Unipetrolu RPA vznikla nová organizační jednotka nazvaná Unipetrol RPA – Rafinerie, odštěpný závod.

Produkty / 4. ledna 2017

Tisíce tun benzínu a petroleje do státních hmotných rezerv

Společnost Unipetrol RPA dodá do státních rezerv letecký petrolej pro armádu, maďarský MOL pro změnu benzín, který bude skladovat státní Čepro.

Čerpací stanice / 3. ledna 2017

Sbírka na pumpách EuroOil vynesla 100 tisíc válečným veteránům

Částkou přesahující 87 tisíc Kč přispěli zákazníci čerpacích stanic EuroOil do sbírky na podporu Vojenského fondu solidarity. Ten se stará o děti padlých vojáků a pomáhá českým vojákům i válečným veteránům ze zahraničních misí v činné službě. Zaměstnanci Čepra, které síť EuroOil provozuje, sbírku dorovnali a fondu odešlo přesně 100 tisíc korun.

Alternativa / 3. ledna 2017

Lídři automobilového průmyslu věří vodíku, nafta je podle nich už nyní mrtvá

Do popředí zájmu top manažerů automobilového průmyslu se vrátily elektromobily a otázky pohonu. Na prvním místě v žebříčku nejdůležitějších trendů tak nahradily konektivitu, kterou pro budoucnost viděli jako nejdůležitější loni. Vyplývá to z osmnáctého ročníku průzkumu KPMG Global Automotive Executive Survey, jehož se zúčastnilo bezmála tisíc výkonných manažerů ze 42 zemí, včetně České republiky.

Čerpací stanice / 2. ledna 2017

Naftu místo benzínu tankovali nevědomky zákazníci pumpy společnosti Ahold v Pardubicích

Minimálně dvacet řidičů natankovalo na čerpací stanici u hypermarketu Albert v Pardubicích naftu místo benzínu Natural 95. Podle mluvčího společnosti Unipetrol Mikuláše Dudy udělal chybu pracovník společnosti, který na čerpací stanici doplňoval palivo do jednoho ze zásobníků.

Čerpací stanice / 2. ledna 2017

Ceny pohonných hmot byly loni nejnižší za posledních sedm let

Meziroční analýza ÚAMK ukazuje, že jak benzín natural 95 tak motorová nafta byly v roce 2016 nejlevnější za posledních sedm let. Hlavní podíl má na tom samozřejmě citelný pokles cen ropy začátkem roku 2016.

Alternativa / 2. ledna 2017

Pro svůj vodíkový truck chce americká firma postavit 364 vodíkových čerpacích stanic

Americká firma Nikola Motor představila vodíkový tahač budoucnosti Nikola One, který využívá k pohonu elektrickou energii vyrobenou z palivových článků. Kvůli němu zároveň hodlá vybudovat v USA síť 364 vodíkových čerpacích stanic.

Alternativa / 2. ledna 2017

V Česku lze doplnit stlačený zemní plyn již na 140 stanicích

Koncem loňského roku bylo v České republice v provozu již 140 plnicích CNG stanic, přičemž 60 z nich je součástí tradičních čerpacích stanic. Za 3 roky tak přibylo 100 nových CNG stanic, 40 z nich jen za poslední rok.

Alternativa / 23. prosince 2016

Společnosti Valeo a Siemens založily společný podnik na vývoj elektromotorů

Společnosti Valeo a Siemens uzavřely dohodu o spolupráci na vývoji vysokonapěťových pohonných jednotek. Nová společnost Valeo Siemens eAutomotive chce být silným hráčem v rychle rostoucím trhu automobilové elektrifikace.

|◄     46-60   61-75   76-90   91-105   106-120     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-02Čerpací stanice: ideální místo pro schůzkyObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL png

Reklama

Stacja Paliw - Unicode

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia