Přehled aktualit

Rubrika:

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

Aktuální vydání časopisu PETROLmagazín č. 3/2017 právě v tisku.

Produkty / 2. května 2017

Spotřeba CNG meziročně vzrostla o 36 procent

Spotřeba stlačeného zemního plynu (CNG) pro dopravu dosáhla v ČR v roce 2016 téměř 60 mil. m3. Meziroční nárůst tak přesáhl 36 procent. Největším prodejcem CNG v ČR zůstává společnost Bonett Gas Investment (7,5 mil. m3).

Čerpací stanice / 2. května 2017

Na zvýšenou poptávku po CNG jsme připraveni

S ředitelem společnosti GIA Czech Republic Martinem Rybářem jsme si povídali o peripetiích se sloučením dvou odlišných firemních kultur, novém rozložení sil na světovém trhu s výdejními stojany i nových produktech a technologiích na čerpacích stanicích.

Mytí a servis / 2. května 2017

Jedno auto za tři a půl minuty

Když sjedete z dálnice D1 na exitu 146, přijedete do městské části Velkého Meziříčí, která si říká Karlov. Zde se na velké ploše okolo hlavní silnice rozkládá obrovský areál pro kamiony a osobní automobily a další služby všem motoristům rodinné firmy Dvořáků. Jeho součástí je mimo jiné servis i myčky pro kamiony. Právě ty přivedly před dvěma roky majitele firmy na myšlenku postavit i myčku pro osobní automobily.

Produkty / 28. dubna 2017

Na pumpě u dálnice si za litr benzínu připlatíte i 5 korun. Vyšší ceny jsou podle odborníků opodstatněné

Ceny pohonných hmot u dálnic a hlavních silničních tahů jsou obecně výrazně vyšší než ve zbytku republiky. Motoristé si musejí na litru připlatit až 5 korun. Dle šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže je vše v pořádku a odborníci se shodují, že vyšší ceny benzínu a nafty u dálnic mají tržní, ale i čistě ekonomické důvody. Firmy a podnikatelé tyto cenové rozdíly eliminují využitím plošných cen.

Čerpací stanice / 28. dubna 2017

Hory, benzin a hamburgery

Když se blížíte po silnici první třídy E461 od Brna nebo Svitav ke Krhovu, barevný totem v typických barvách sítě Eurobit je vidět z velké dálky stejně dobře jako velký nafukovací hamburger na střeše shopu této čerpací stanice. Jedna z větších pump čistě českého provozovatele sítě čerpacích stanic láká nejen na solidní ceny pohonných hmot, ale také na stylovou americkou restauraci.

Čerpací stanice / 28. dubna 2017

Oáza motoristů na kraji šumavského národního parku

Čerpací stanice v šumavském městečku Kašperské hory vyrostla krátce po sametové revoluci, někdy v polovině prvního desetiletí nového tisíciletí se pak stala součástí řetězce RoBiN OIL, který je ze 73 čerpacími stanicemi šestý největší na českém trhu. Pumpa v Kašperkách patří mezi ty menší. O tom, jak se na horách daří prodávat pohonné hmoty a jaké další služby jsou s tím spojené, jsme si povídali s provozovatelem čerpací stanice Martinem Pavlem.

Shop a gastronomie / 28. dubna 2017

Jaro je zpátky. A s ním čas na skvělá růžová vína!

Zatímco bílá a červená vína se pijí bez větších výkyvů po celý rok a jejich výběr spíše záleží na jídlech, která mají doprovázet, růžová vína jsou považovaná za vína sezónní, jež patří na stůl hlavně na jaře a v létě. Proč tomu tak je?

Čerpací stanice / 27. dubna 2017

Pomalu, ale jistě

Bezobslužné tankování se šíří Českem. Počty míst, kde lze přímo na stojanu zaplatit kartou nebo hotově a odjet, však přibývají rychleji v plánech investorů než ve skutečnosti.

Produkty / 27. dubna 2017

Unipetrol dosáhl v prvním čtvrtletí téměř tři miliardy Kč čistého zisku

Největší česká petrochemická skupina Unipetrol zveřejnila hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2017.

Produkty / 27. dubna 2017

PKN ORLEN vstoupil na trh s leteckými palivy v České republice

Od 1. dubna 2017 dodává společnost PKN ORLEN vysoce kvalitní palivo A-1 do letadel na Letišti Václava Havla v Praze, které je největším mezinárodním letištěm v České republice. Výrobcem a subdodavatelem leteckého paliva je Unipetrol, člen kapitálové skupiny ORLEN. PKN ORLEN tímto poprvé rozšiřuje své služby mimo svůj domácí trh a chce postupně rozšiřovat portfolio operátorů, mezi něž patří největší letecké společnosti světa.

Produkty / 26. dubna 2017

Odstávky českých rafinérií trh s palivy neohrozily

Když musel největší hráč na českém chemickém trhu z technických důvodů pozastavit od srpna 2015 do září 2016 výrobu v obou rafinériích, množily se dohady, zda nemůže nastat nedostatek paliv v České republice. Nenastal. Unipetrol se s nucenými odstávkami dokázal vypořádat a toto období využil k urychlení jiných zarážkových prací, plánovaných na budoucí období. Složité období zpětně hodnotil ředitel jednotky obchodu rafinérie Adam Jaros.

Čerpací stanice / 25. dubna 2017

Zlaté časy olejářského byznysu jsou za námi

Říká to v exkluzivním rozhovoru pro PETROLmagazín Richard Austen, předseda představenstva společnosti MOL Česká republika.

Produkty / 24. dubna 2017

ČAPPO slaví 25 let

V letošním roce si členové České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO) připomínají již dvacet pět let činnosti od ustavující valné hromady v roce 1992. Bylo to období provázené dvěma základními etapami změn společnosti v ČR. Tou první byla etapa privatizace petrolejářského průmyslu a druhou vstup do struktury zemí Evropské unie. Obě etapy znamenaly jak modernizaci a ekologizaci technologií, tak i významné změny v podnikání a podnikové kultuře. Z pohledu členů asociace jsme obě etapy zvládli úspěšně.

Produkty / 6. dubna 2017

Registrace automobilů v ČR: Nafta i CNG snížily svůj podíl vůči benzínu

V březnu se na českém trhu 26 786 nových automobilů, což je historický rekord. Oproti loňskému roku to představuje nárůst o 17,5 procent. Z hlediska pohonných hmot již několik měsíců roste podíl benzínu vůči naftě.

Spektrum / 29. března 2017

Celkového vítěze 9. ročníku E.on Energy Globe letos vybere porota

Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.on Energy Globe. Projekty zaměřené na úsporu energií a ochranu přírody lze do soutěže přihlašovat v rámci šesti kategorií do 15. dubna. Celkový vítěz soutěže Škodu Octavia G-TEC a možnost reprezentovat ČR v celosvětovém finále Energy Globe Award.

|◄     31-45   46-60   61-75   76-90   91-105     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-02Čerpací stanice: ideální místo pro schůzkyObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz

MOL png

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia