Přehled aktualit

Rubrika:

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

PDF aktuálního vydání PETROLmagazínu č. 1/2017 ke stažení zde

Produkty / 15. prosince 2016

Maďarský MOL koupil skupinu OT Industries

Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL podepsala dnes dohodu o koupi 51procentního podílu firmy OT Industries. Informovala o tom maďarská tisková agentura MTI. Cena transakce, která vyžaduje i schválení maďarského úřadu pro hospodářskou soutěž obě společnosti nezveřejnily.

Alternativa / 15. prosince 2016

Vláda chce omladit vozový park v ČR a dotovat alternativní pohony

Vláda projednala materiál ministra Mládka, který obsahuje opatření na zlepšení struktury vozového parku v České republice. Jeho úkolem je hlavně zpracování analýzy zpoplatnění vozidel. Mezi další kroky patří nástroje na podporu nákupu vozidel na alternativní pohon v rámci státní správy.

Produkty / 14. prosince 2016

Unipetrol RPA prodloužil smlouvu na dodávky ropy REBCO

Společnost Unipetrol RPA podepsala dodatek smlouvy se společností PKN ORLEN, jejímž předmětem jsou dodávky ropy Russian Export Blend (REBCO) do České republiky od společnosti Tatněfť. Společnost Unipetrol RPA má tak nyní do roku 2019 zajištěny dodávky ropy REBCO od společností Rosněfť a Tatněfť.

Alternativa / 14. prosince 2016

Stát chce podporovat automobily s alternativním pohonem

V listopadu odstartovalo Ministerstvo životního prostředí příjem žádostí o dotace pro obce a kraje na nákup vozidel s alternativním pohonem. Podobnou výzvu zaměřenou na firemní vozidla realizovalo i Ministerstvo průmyslu a obchodu. Od nového roku navíc budou firmy moci žádat o další příspěvky na elektromobily. Ministerstvo životního prostředí zase zváží, aby v roce 2017 mohly dotace dostat i fyzické osoby.

/ 13. prosince 2016

Rusko prodává pětinu akcií Rosněfť firmě Glencore a katarskému fondu QIA

Ruský státní ropný gigant Rosněfť prodává za 10,2 miliardy eur téměř pětinový podíl (19,2 %) firmě Glencore, která obchoduje s komoditami, a katarskému státnímu fondu QIA. Tuto zahraniční investici osobně oznámil prezident Putin.

Spektrum / 13. prosince 2016

Vznětový nebo spalovací motor? Záleží na tom, jak velký je to automobil

Ze statistik autobazarů AutoPoint, které patří do skupiny Auto Palace, vyplývá, že zákazníci při nákupu malých vozidel chtějí benzinové motory, u ojetých automobilů střední třídy a výše pak převažují vznětové motory.

Produkty / 13. prosince 2016

Ceny pohonných hmot stoupají, do konce roku to bude ještě o korunu

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu výrazně stouply. Cena benzínu se podle údajů CCS zvýšila o 32 haléřů na 29,98 Kč za litr, nafta zdražila o 48 haléřů na 29,17 Kč za litr.

Produkty / 9. prosince 2016

Pohonné hmoty se budou označovat novými symboly v celé Evropě stejně

Na čerpacích stanicích v Česku se přibližně v polovině příštího roku objeví nové značení pohonných hmot, které je důsledkem bruselské směrnice o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva.

Alternativa / 8. prosince 2016

Spotřeba zemního plynu v dopravě poroste do roku 2025, světovým lídrem je Čína

Zemní plyn se stal jednoznačně alternativním palivem číslo jedna k fosilním palivům pro současnost a budoucnost. Nestálost cen ropy, jeho velké zásoby po celém světě a také přínos pro životní prostředí z něj dělá klíčové palivo pro celý svět.

Spektrum / 8. prosince 2016

Unikátní kalendář Pirelli jde do dražby, peníze z ní získá Masarykův onkologický ústav

V úterý byla v Praze představena 44. edice kultovního kalendáře Pirelli. Tiskne se jej vždy jen omezené množství a každý kalendář má své pořadové číslo. Jeho unikátnost nespočívá pouze v omezeném nákladu, vynikajícím fotografovi a mimořádných fotografiích, ale také v tom, že není určen k prodeji.

Čerpací stanice / 8. prosince 2016

Společnost Eurowag angažovala nové manažery do vedení

Nejrychleji rostoucí společnost v oboru platebních řešení pro mobilitu v Evropě W.A.G. payment solutions (Eurowag) dále rozšiřuje vrcholový management. Do vedení společnosti přichází na nově zřízené pozice manažeři se zkušenostmi z globálních misí Klaus Burkart aAndrew Chamberlain.

Produkty / 8. prosince 2016

Unipetrol chce zprůhlednit ceny, zavádí proto UIC

Ke konci roku 2016 začne společnost Unipetrol RPA publikovat UIC (Unipetrol Index Czech) pro český trh pohonných hmot. Jedná se o aktuální cenovou hladinu pohonných hmot včetně všech zákonných daní, vyjma DPH v korunách za každý m3 (1000 litrů).

Produkty / 29. listopadu 2016

IEA: Spotřeba ropy by měla dosáhnout vrcholu až kolem roku 2040

Podle zprávy Mezinárodní energetické agentury (IEA) poroste spotřeba ropy ještě řadu let navzdory klimatické dohodě z Paříže. Přestože se podaří maximálním způsobem urychlit dotacemi nástup elektromobilů, objemy fosilních paliv stále porostou.

Alternativa / 29. listopadu 2016

Hyundai otevřel v Německu první vodíkovou stanici

Korejská automobilka Hyundai slavnostně otevřela první veřejnou vodíkovou čerpací stanici v Německu. Stanice byla vybudována a bude provozována společností Air Liquide v evropské centrále automobilky v Offenbachu.

Čerpací stanice / 25. listopadu 2016

Dejte si pozor, na některých pumpách Benzina neberou karty CCS

Platební karty CCS jsou u nás natolik rozšířené, takže si každý jejich uživatel myslí, že s nimi zaplatí u každé čerpací stanice. To však neplatí u nových čerpacích stanic Benziny, které letos Unipetrol převzal od společnosti OMV.

|◄     31-45   46-60   61-75   76-90   91-105     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-01Zima na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz


MOL

Reklama


EET 2. vlna


CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia