Přehled aktualit

Rubrika:
Produkty / 4. června 2012

Řidiči stále více jezdí na palivo E85

Ceny klasických pohonných hmot i nadále boří zatím nepoznané hranice a motoristé tak stále častěji přemýšlejí nad tím, jak při doplňování nádrže svého plechového miláčka utratit co nejméně. Tato situace nahrává do karet alternativním palivům, jako je například palivo E85.

Produkty / 4. června 2012

Ochabování ekonomik srazilo ropu pod 100 dolarů za barel

Saúdská Arábie zřejmě ani při těchto cenách produkci nesníží. Výraznějšímu zlevnění benzinu v Česku brání slabá koruna.

Čerpací stanice / 4. června 2012

Vysoce efektivní i efektní

Případová studie a praktické zkušenosti provozovatelů potvrzují vysokou efektivitu nasazení LED osvětlení v exteriéru i interiéru čerpacích stanic.

Produkty / 4. června 2012

Nejistá a značně zrezivělá Družba

Ropovod Družba dal Rusku možnost politického vydírání uzavřením nebo alespoň přiškrcením kohoutků s ropou proudící do jeho satelitů.

Produkty / 4. června 2012

A zase jsme světoví

Nedávno jsem se upřímně pobavil nad zprávou, jak ministerstvo financí po rozpadu Sazky a kolapsu financování ČSTV sečetlo údaje o členských základnách jednotlivých sportovních organizací a došlo k bizarnímu číslu 11,4 milionu členů a odmítlo jim vyplatit dotace.

Produkty / 4. června 2012

Testování bionafty v Agrofertu

Tuzemský producent biopaliv, společnost Agrofert dlouhodobě zkoušela vliv svých bionaft na provoz automobilů a výsledky dopadly velice dobře.

Produkty / 31. května 2012

Zásadní obrat letos neočekávejme

Společnosti podnikající v petrolejářském oboru se v roce 2011 musely vyrovnávat s ekonomickým globálním poklesem výkonnosti ekonomiky a růstem světových cen ropy, který se promítl i do cen produktů.

Čerpací stanice / 31. května 2012

Pod cizí značkou

Řada provozovatelů se rozhodla vzdát se vlastní identity a svoji čerpací stanici převlékli do barev zavedené značkové sítě a stali se franšízantem velké společnosti.

Čerpací stanice / 31. května 2012

Policie dopadla lupiče, který přepadl čerpací stanici v Náchodě

Policisté z náchodské kriminální služby vypátrali muže, který s nožem v ruce přepadl v pátek 23. března za nočního provozu benzínovou čerpací stanici v Náchodě.

Produkty / 31. května 2012

Benzin a nafta v Itálii podraží, vláda po zemětřesení zvýší daň

Benzin a nafta v Itálii podraží. Italská vláda ve středu v reakci na zemětřesení rozhodla zvýšit spotřební daň na ropné produkty.

Čerpací stanice / 31. května 2012

Větší jistota pro nezávislé stanice

Pro řadu nezávislých čerpacích stanic je stále těžší se prosadit na přeplněném českém trhu. Jedním z řešení, které přinese posílení lokální konkurenceschopnosti a do budoucnosti zvýší jistotu a stabilitu vlastního podnikání, je franšízing.

Čerpací stanice / 31. května 2012

První konference společnosti TATSUNO EUROPE

Společnost TATSUNO EUROPE uspořádala v Blansku svou první konferenci, které se zúčastnili obchodní partneři ze 16 evropských států. Její návštěvníky zaujala hlavně nová řada výdejních stojanů Ocean Line.

Shop a gastronomie / 30. května 2012

Pravidelná strava je velmi důležitá

Co si vlastně Češi myslí o stravování na cestách, současné nabídce a podle čeho si vybírají, kde se na občerstvení zastaví?

Čerpací stanice / 30. května 2012

Firemní styl odlišuje konkurenci

Řada profesí vyžaduje nošení uniformy: např. armáda, policie, aerolinky, hasiči, zdravotníci, ale třeba i pracovníci v gastronomii… Platí to i o čerpacích stanicích v silném konkurenčním prostředí, kdy firemní barvy, loga a jmenovky jsou součástí budování značky příslušného provozovatele.

Čerpací stanice / 30. května 2012

Martin Durčák

Současný člen představenstva Unipetrolu pracoval ve firmách Aral, BP, OMV a naposledy jako ředitel Benziny. Bohatých zkušeností s budováním značky i jejich změnami na čerpacích stanicích se nyní snaží využít při ojedinělém testu změny tradiční značky čerpacích stanic Benzina na jednotný brand jejich polského vlastníka PKN Orlen.

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2018-02Ženy nejen na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Hlavní partner PETROL.cz

MOL

Reklama

CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

    Partneři PETROL.cz

    ColosseumEconomia