Přehled aktualit

Rubrika:

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

PDF aktuálního vydání PETROLmagazínu č. 1/2017 ke stažení zde

G7-banner_kapka_647x87.gif

/ 11. ledna 2017

6 DŮLEŽITÝCH KROKŮ K DRUHÉ VLNĚ EET

Na základě zkušeností z první vlny EET, kdy proběhla instalace na více než 500 čerpacích stanicích, znovu zveřejňujeme metodiku EET tak, aby provozovatelé čerpacích stanic bezpečně a včas zvládli realizovat 2 vlnu EET, do které spadají již všechny čerpací stanice, kromě stanic bezobslužných.

/ 13. prosince 2016

Rusko prodává pětinu akcií Rosněfť firmě Glencore a katarskému fondu QIA

Ruský státní ropný gigant Rosněfť prodává za 10,2 miliardy eur téměř pětinový podíl (19,2 %) firmě Glencore, která obchoduje s komoditami, a katarskému státnímu fondu QIA. Tuto zahraniční investici osobně oznámil prezident Putin.

/ 27. října 2016

Světový trh s LPG čeká boom, v Česku to tak zatím nevypadá

Podle odhadů expertů je LPG energií budoucnosti hlavně v rozvíjejících se ekonomikách třetího světa. Vlády Číny, Indonésie a Indie zkapalněný zemní plyn podporují. Do roku 2024 by se ho mohlo ve světě prodat za zhruba 148 miliard dolarů.

/ 21. října 2016

MERO staví nový zásobník na ropu v Nelahozevci

Státní podnik MERO chce vybudovat nový zásobník ropy v centrálním tankovišti ve středočeské Nelahozevsi. Měl by stát v roce 2018, uskladní 125 milionů litrů ropy a přijde na cca 650 milionů korun.

/ 19. května 2016

Ceny pohonných hmot rostou, ovlivňuje je i požár v Kanadě

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR nadále podle očekávaní rostou. Průměrná cena benzinu se podle údajů CCS za poslední týden zvýšila o 27 haléřů na 28,54 Kč za litr, nafta zdražila o 30 haléřů na 26,65 Kč za litr.

/ 25. dubna 2016

E.on vylepšuje své CNG stanice o nejnovější plnicí pistole

Čeští řidiči jsou mezi prvními ve střední Evropě, kteří si mohou v praxi vyzkoušet nový moderní způsob tankování stlačeného zemního plynu CNG. Původní pákové zařízení na vybraných stanicích E.on vystřídaly nové plnicí pistole, které jsou lehčí a mají jednodušší ovládání.

/ 21. dubna 2016

Třetina Čechů věří věrnostním programům čerpacích stanic

Podle průzkumu společnosti Shell, který provedla ve spolupráci s agenturou STEM/MARK, jsou věrnostní programy značek mezi zákazníky v České republice stále velmi oblíbené.

/ 22. prosince 2015

50 procent pump na českém trhu nemá co dělat

V Česku je přepumpováno nevídaným způsobem. "Většina čerpacích stanic v České republice bohužel stojí na nevhodných místech," říká v rozhovoru Karel Slepicka, někdejší ředitel Aralu ČR a OMV Česká republika a současný člen dozorčí rady společnosti Čepro.

/ 9. září 2015

Sofistikovaný systém řízení provozu může mít každá čerpací stanice

M Controller a M Control jsou nové produkty pro řízení provozu čerpacích stanic, které letos uvádí na trh společnost Monti Systems.

/ 5. srpna 2015

PKN Orlen buduje dobíjecí stanice společně s Tesla Motors

PKN Orlen doplňuje nabídku svých čerpacích stanic Star v Německu o rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Má to být výsledek spolupráce mezi polským ropným koncernem a americkou firmou Tesla Motors.

/ 29. července 2015

Křetínský s PPF nabízí za Unipetrol 30 miliard korun

Energetický a průmyslový holding, za kterým stojí podnikatel DanielKřetínský a česko-slovenská investiční skupina J&T, podal společně se skupinou PPF nabídku na koupi Unipetrolu – tuzemského lídra ve zpracování ropy a petrochemii.

/ 13. května 2015

Čína poprvé dovezla více ropy než Spojené státy

Čína v dubnu dovezla více ropy než Spojené státy, a poprvé je tak sesadila z pozice největšího světového dovozce této suroviny.

/ 20. dubna 2015

Dorost pro chemický průmysl

Pod tímto názvem byla připravena Sektorová dohoda pro chemii, kterou podepsali představitelé prvních strategických a výkonných partnerů.

/ 17. dubna 2015

Slovnaft vyplatí dividendy ve výši 2 eura na akcii

Řádná valná hromada akcionářů společnosti Slovnaft dnes rozhodla, že společnost vyplatí akcionářům dividendy z nerozděleného zisku minulých let ve výši 2 eura na akcii. Celkově společnost na dividendách vyplatí 41,25 milionu eur.

/ 29. ledna 2015

Česká pošta přestane sledovat ceny benzinu

Projekt Tankujlevneji.cz, který sleduje ceny na českých pumpách, končí. Česká pošta se mu na konci ledna přestane věnovat. Zástupci pošty tvrdí, že splnil očekávané cíle.

|◄     1-15   16-30   31-45   46-60   61-75     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-01Zima na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz


MOL

Reklama


EET 2. vlna


CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia