Přehled aktualit

Rubrika:

Přihlašte se do soutěže Pumpař/ka roku a vyhrajte zájezd (přihláška zde)

PDF aktuálního vydání PETROLmagazínu č. 1/2017 ke stažení zde

G7-banner_kapka_647x87.gif

Mytí a servis / 20. března 2017

Istobal dostal v Madridu cenu za virtuální asistentku

Španělský výrobce mycích linek firma Istobal získala ocenění jako inovace roku na veletrhu Motortec Automechanika v Madridu za tzv. virtuální asistentka, která by měla zákazníkům pomoci při výběru toho správného mycího programu.

Mytí a servis / 24. ledna 2017

Na motorovém oleji by se šetřit nemělo. Dokáže automobilu prodloužit život o celá léta

Kdy je třeba vyměnit v motoru olej? Po 20, 25, 30 tisících najetých kilometrech nebo snad po roce či dokonce dvou letech? Doporučený interval výměny oleje se liší model od modelu. Lze to ale takto jednoduše napsat?

Mytí a servis / 17. ledna 2017

Istobal získal ekologickou certifikaci za šetrnou chemii

Španělský výrobce myček a mycí chemie firma Istobal získala ocenění "Nordic Swan Ecolabel" díky  svým chemickým produktům pro mycí linky, které jsou přátelské vůči životnímu prostředí.

/ 11. ledna 2017

6 DŮLEŽITÝCH KROKŮ K DRUHÉ VLNĚ EET

Na základě zkušeností z první vlny EET, kdy proběhla instalace na více než 500 čerpacích stanicích, znovu zveřejňujeme metodiku EET tak, aby provozovatelé čerpacích stanic bezpečně a včas zvládli realizovat 2 vlnu EET, do které spadají již všechny čerpací stanice, kromě stanic bezobslužných.

/ 13. prosince 2016

Rusko prodává pětinu akcií Rosněfť firmě Glencore a katarskému fondu QIA

Ruský státní ropný gigant Rosněfť prodává za 10,2 miliardy eur téměř pětinový podíl (19,2 %) firmě Glencore, která obchoduje s komoditami, a katarskému státnímu fondu QIA. Tuto zahraniční investici osobně oznámil prezident Putin.

/ 27. října 2016

Světový trh s LPG čeká boom, v Česku to tak zatím nevypadá

Podle odhadů expertů je LPG energií budoucnosti hlavně v rozvíjejících se ekonomikách třetího světa. Vlády Číny, Indonésie a Indie zkapalněný zemní plyn podporují. Do roku 2024 by se ho mohlo ve světě prodat za zhruba 148 miliard dolarů.

/ 21. října 2016

MERO staví nový zásobník na ropu v Nelahozevci

Státní podnik MERO chce vybudovat nový zásobník ropy v centrálním tankovišti ve středočeské Nelahozevsi. Měl by stát v roce 2018, uskladní 125 milionů litrů ropy a přijde na cca 650 milionů korun.

Mytí a servis / 3. října 2016

Nový název pro známého distributora autokosmetiky

Společnost  Walmsley enterprises international spol. s r. o. mění své jméno. Nově se bude na trhu prezentovat pod názvem  AutoMax Group s.r.o.  

Mytí a servis / 17. srpna 2016

Než se elektromobil nabije, může se třeba umýt…

Automobilka Tesla chce svým zákazníkům nabídnout rozšířené služby při nabíjení svých elektromobilů a spojila se se společností Eco Green Auto Clean, která vlastní síť ekologických mycích center po celém světě.

Mytí a servis / 28. července 2016

Bezkontaktní mytí v barvách značkového pneuservisu

Pod přípojkou na dálnici D1 vyrostlo na kraji krajského města na hranicích Čech a Moravy přímo u řeky Jihlavy nové samoobslužné mycí centrum společnosti Apl Cars, která ve zdejším regionu provozuje již zaběhlý pneuservis, autoservis a ruční mytí vozidel.

/ 19. května 2016

Ceny pohonných hmot rostou, ovlivňuje je i požár v Kanadě

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR nadále podle očekávaní rostou. Průměrná cena benzinu se podle údajů CCS za poslední týden zvýšila o 27 haléřů na 28,54 Kč za litr, nafta zdražila o 30 haléřů na 26,65 Kč za litr.

/ 25. dubna 2016

E.on vylepšuje své CNG stanice o nejnovější plnicí pistole

Čeští řidiči jsou mezi prvními ve střední Evropě, kteří si mohou v praxi vyzkoušet nový moderní způsob tankování stlačeného zemního plynu CNG. Původní pákové zařízení na vybraných stanicích E.on vystřídaly nové plnicí pistole, které jsou lehčí a mají jednodušší ovládání.

/ 21. dubna 2016

Třetina Čechů věří věrnostním programům čerpacích stanic

Podle průzkumu společnosti Shell, který provedla ve spolupráci s agenturou STEM/MARK, jsou věrnostní programy značek mezi zákazníky v České republice stále velmi oblíbené.

Mytí a servis / 31. března 2016

Výkladní skříň mycích technologií WashTec

V blízkosti obchodního centra na ulici Řípská v brněnské čtvrti Slatina vyrostlo v minulém roce zbrusu nové mycí centrum Glanc, které nabízí motoristům komplexní služby od ručního mytí exteriérů i interiérů přes samoobslužné boxy až po dvoukomorovou portálovou myčku.

Mytí a servis / 31. března 2016

Tržby z mytí vozidel „osvobozené“ od daní

Trh mytí vozidel ve Spojeném království strádá kvůli imigrantům z východní Evropy, kteří nabízejí extrémně levné služby ručního mytí. Český retail včetně myček čeká zavedení elektronické evidence tržeb.

|◄     1-15   16-30   31-45   46-60   61-75     ►|

Aktuální vydání magazínu

Číslo: 2017-01Zima na čerpací staniciObjednávka přeplatného

Nová soutěž pro obsluhu ČS

PUMPAŘ/KA ROKU

Hlavní partner PETROL.cz


MOL

Reklama


EET 2. vlna


CardManager

Newsletter PETROL

Přihlásit / zrušit zasílání denního přehledu aktualit PETROL na Váš e-mail.

  

Akce Petrol

Partneři PETROL.cz

ColosseumEconomia